MYSQL trigger

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod njosef 14. 7. 2009 14:37

Dobrý den, potrebuju u sve databaze pouzivat triggery. asi po hodine zkouseni a zjisteni ze musim mit prava u bananu pro jejich vytvoreni... defaultne nejsou povoleny !! tak se mi to podarilo...
na localhostu mi funguji skvele, ale na bananu mi nefungují... kdyby nekdo vedel kde je chyba ci jakakoliv rada budu vdecny

Export databaze z localhostu ten nejede vubec :(
Kód: Vybrat vše
CREATE TRIGGER `dodavatel_after_ins_tr` AFTER INSERT ON `dodavatel`
  FOR EACH ROW
BEGIN
INSERT INTO log (tabulka,operace,dodatek,datum) VALUES ('Dodavatel','vlozeni',NEW.dodavatel,now());
END;

Upravena verze ale porad mi to hazi chybu v NEW.dodavatel :(
Kód: Vybrat vše
delimiter /
CREATE TRIGGER `dodavatel_after_ins_tr` AFTER INSERT ON `dodavatel`
  FOR EACH ROW
BEGIN
INSERT INTO log (tabulka,operace,dodatek,datum) VALUES ('Dodavatel','vlozeni',NEW.dodavatel,now());
END;
/ delimiter ;

ale to mne proste a jednoduse hodí chybu :
Kód: Vybrat vše
Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /usr/share/phpmyadmin/libraries/import/sql.php on line 214

Díky už jsem bezradný :(
njosef
Junior

Odeslat příspěvekod maweceq 14. 7. 2009 14:56

sice niesom odbornik ale podla tej chyby... nemas nastaveny prilis kratky cas na vykonanie skriptu v php.ini? "Maximum execution time of 10 seconds exceeded"
maweceq
Junior

Odeslat příspěvekod njosef 14. 7. 2009 15:18

zajimava poznamka ale prece nemuze trvat 10 vterin takovyhle jednoduchy skriptik... navim k php.ini nemam jako user pristup a pochybuji ze mi ho banan upravi ...
njosef
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 7. 2009 19:07

max execution time si můžeš nastavit i sám přímo v PHP scriptu pomocí set_time_limit90. Teda pokud neběžíš v safe modu.
Jde o to jak moc jednoduchý ten scriptík je a jestli se nezasekne na něčem, co nechce vrátit db. Případně se podívej co je na iknriminovaném řádku an kterém se to sekne.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod njosef 14. 7. 2009 20:09

prave ze ten trigger teprve vytvarim, nema na co reagovat. reaguje teprve po vytvoreni na udalost po vlozeni nove polozky...
njosef
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků