[PHP] Jak se neopakovat v array

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thomas123 26. 8. 2009 17:47

Zdravím,

definoval jsem si vlastní fci a nyní ji potřebuji aplikovat v array.

Zatím mám:
Kód: Vybrat vše
$data = array(_mojeFCE(1), _mojeFCE(2), ...);

Jenže jsem zjistil, že budu potřebovat mít cca toto:
$data = array(_mojeFCE(1), _mojeFCE(2), ..., _mojeFCE(1441);

No a samozřejmě, že se mi toto nechce vypisovat, v budoucnu tam mohu mít až 565000 hodnot. Takže bych je nechtěl vypisovat, ale nějak zautomatizovat. Jde to nějak? Rád bych si zvolil začáteční hodnotu a koneční a to mezi tím, aby se mi nějak "dodělalo".
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 8. 2009 19:05

Tak si vytvor prazdne pole, a ty prvky tam postupne nasazej v nejakem for cyklu.
Ale presnej kod ti nedam. v PHP nedelam a nechce se mi to googlit.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Thomas123 26. 8. 2009 19:15

Už jsem to vyřešil, vycházel jsem z klasického generování čísla i=1, i<=1441, i++ a to i jsem pak doplnil do mé fce.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 26. 8. 2009 22:19

Nevím co přesně chceš udělat, ale mrkni na funkci array_map... Protože tohle není určitě není zrovna elegantní...
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod gofry 31. 8. 2009 15:39

Nebolo by jednoduchšie miesto vytvárania poľa $data iba zavolať danú fciu na mieste, kde potrebuješ hodnotu? Predsa len, pracovať s poľom o veľkosti pol milióna položiek je už dobrá pakáreň, najmä ak ho chceš ešte predávať medzi fciami a podobne.

Tj. miesto $XYZ = $data[25]; urobíš $XYZ = _mojeFCE(26); (polia su defaultne indexované od nuly, preto ten posun o 1).
gofry
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 31. 8. 2009 17:35

No myslím si, že to jinak udělat nepůjde. Zkus mrknout na Open Flash Chart 2, jestli to půjde i jinak, ale zatím mne to jinak nenapadlo, protože všechny zobrazované hodnoty potřebuji mít práve v tom $data. Jinak jsem to ještě upravil, že používám na generování těch čísel fci range.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod K8 31. 8. 2009 18:58

no myslim si, ze to jde udelat i jinak...
co treba takto:
for ($i = 1; $i <= 1441; $i++) {
    $data[]=_mojeFCE($i);
}
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomas123 31. 8. 2009 19:18

Ano, podobně to mám již udělané.
Thomas123
Junior