[HTML, CSS] Měření rychlosti renderování elementů

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elza 22. 8. 2010 14:01

Zdravím,

zajímalo by mne, jestli existuje nějaký nástroj, který dokáže změřit rychlost / náročnost vykreslování jednotlivých elementů v HTML a CSS pod jednotlivými enginy (Trident, Gecko, Presto, WebKit, ...).

Ideálně něco, kam bych zadal URL serveru a ono by mi to udělalo kompletní analýzu a v grafech znázornilo v % délku načítání jednotlivých elementů :-D.

Nezná někdo něco takového?
Elza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 31. 8. 2010 13:44

Nástroje pro vývojáře v Chrome, Opeře a doplňek FireBug pro Firefox.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Elza 31. 8. 2010 17:46

Devastor píše:Nástroje pro vývojáře v Chrome, Opeře a doplňek FireBug pro Firefox.

Kde prosím přesně ve FireBugu bych takovouto funkci našel? Nějak to nemůžu nikde najít. Není pro to potřeba nějaký další plug-in pro FB?
Elza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eskjuell 1. 9. 2010 09:15

Pod záložkou síť
hmm..., koblížky
eskjuell
Junior

Odeslat příspěvekod Elza 1. 9. 2010 10:16

eskjuell píše:Pod záložkou síť

Tak o tom už nějaký pátek vím, že mi umí změřit délku načtení souborů, ale já potřebuji změřit délku generování elementů, a to pokudmožno ve více prohlížečích ;).
Elza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 1. 9. 2010 18:50

Jak generování elementů? Jako rychlost renderování? Protože prohlížeč elementy jaksi negeneruje. Nebo aspoň ne ve smyslu jak rozumím tomuhle slovu já.
Nebo rychlost generování ze strany serveru? Pak ovšem nezáleží na prohlížeči.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Elza 1. 9. 2010 19:14

Vebloud: Ano, přesně jak píšete - renderování, čili vykreslování elementů i s jejich CSS styly. Jde mi o porovnání náročnosti aplikace různých kaskádových stylů na elementech pod různými renderovacími jádry. Teď už jsem se snad vyjádřil jasněji :-).
Elza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gandor 1. 9. 2010 19:52

Skusil by som vyuzit javascript a onload metodu. Princip taky, ze tesne pred skumany element hodim js ktory mi odmeria aktualny cas a v onloade mi ho odmeria znova. Rozdiel tychto casov je cas renderovania HTML + cas reakcie js. Ten cas reakcie js ale vies odpocitat ked si das za seba 2 js skripty ktore budu iba odmeriavat cas (a ich rozdiel je to co hladas)...
gandor
Mírně pokročilý