Vhodný eshop pro customizaci

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davpro 27. 1. 2011 11:49

Zdravím,

možná se to už řešilo X krát, ale přesto.

Sám eshop provozovat nemusím a nechci, ale vytvářím webové stránky a občas mě někdo kontaktuje, že chce eshop. Existuje několik řekněme hotových free řešení, žádné ale není ideální, tak sbírám tipy na nějaké další, které by byly úplné co do funkčnosti, snadno by se customizovali apod.

Současné známé a otestované:

- Quick.Cart - polský shop v souborové formě, je celkem rychlým, ale možnosti minimální
- Zent - testoval jsem okrajově, ale vypadá to tak nějak podivně, často složitě
- Joomla - nevím jak se ten modul jmenoval, ale dělal z Joomly eshop - administrace katastrofální

Moje požadavky:

  • jednoduché zavedení
  • snadná úprava vzhledu pomocí CSS
  • maximální možnost nastavení měny, DPH, dopravy a platby
  • možnost platby kartou (není úplně podmínkou)

Vaše zkušenosti / tipy ??
O4 Dehet KeyLess FofrklacekLess Stajl Matrix Bufik Koule (2023)
davpro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 27. 1. 2011 12:03

prestashop zkus, ale pokud se ti zdal zencart (pokud to mylsis tim ?zent?) slozity, tak ti nesedne ani presta, a to jsou pritom shopy pomerne jednoduche ac co do vlastnich uprav, tak co do customizace ci tvorbu vlastnich sablon

pod joomlou jde pustit vic shopu, takze tam tezko radit, jinak jeste mozna os commerce, ale ten jsem dlouho nevidel v chodu, tak vubec nevim, kam se pohnuli...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 27. 1. 2011 12:04

Takže v podstatě ti nejde o customizaci (to si asi představuju jinak), ale v podstatě o hotový shop, který jenom nastyluješ a uděláš pár nastavení?

Žádné úpravy nákupního workflow, navázání na další systémy apod?

U té Joomly těch systémů asi bude víc. Asi nejpoužívanější je v tomhle směru http://virtuemart.net/ Virtuemart.

Tím Zentem myslíš ZenCart?

Já osobně doporučuji EZ Publish, ale ten se ti pravděpodobně líbit nebude. Má hoooodně široké možnosti nastavení. Nemá hotové nákupní workflow, protože se počítá s tím, že to má každý shop jinak. Platební brána do něj jde dodělat jakákoliv. Možnosti nastylování jsou maximální a to jak na straně CSS, tak přímo šablon.
Problém je, že to asi nebude odpovídat jednoduchému pojetí. Je to rozbustní těžkotonážní řešení.

A ideální shop asi nenajdeš, protože pokud někdo něco takového udělá, tak si ho pravděpodobně bude hlídat jak oko v hlavě.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 1. 2011 12:25

jednoduchy nasazeni si v principu primo rozporuje s moznosti customizace.

Totalne upravitelny je drupal/ubercart, ale dostat se na ten level ze ho clovek zvladne totalne upravit je minimalne rok ale spis vic zkusenosti...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davpro 27. 1. 2011 12:43

Díky za tipy, otestuji. Původně jsem přemýšlel, že si napíšu vlastní řešení, tak abych si třeba pomocí Artesteeru udělal rychle design dle požadavků zákazníka, nasadil na to vlastní řešení už namyšlené, nastavím několik parametrů a šup, eshop hotov. Tuto možnost odhaduju tak na půlrok vývoje (nemyslím full time, spíše po večerech, v práci se zabývám jinýma věcma). Spíše jsem dumal, zda už někdo něco takového nevymyslel ale asi ne...
O4 Dehet KeyLess FofrklacekLess Stajl Matrix Bufik Koule (2023)
davpro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 27. 1. 2011 13:38

karlos00x píše:jednoduchy nasazeni si v principu primo rozporuje s moznosti customizace.

Přesně! Něco takového jsem chtěl taky napsat a anakonec mi to vypadlo.

S vlastním řešením bych být tebou moc nepočítal, respektive vývoj vlastního řešení běh na setsakramentsky dlouhou trať a už si s ním naběhlo nemálo firem a profíků.
Kdykoliv jsme si udělal aspoň hrubý nástřel toho co bych od vlastního řešení chtěl. Jak obecné a upravitelné a udělal si nejoptimističtější odhad, tak jsem zjistil, že to nepůjde, respektive, že bych musel dělat moc kompromisů nebo tomu věnovat moc času.

Na půl roku až rok po večerech (10hodin týdně) je podle mě jenom analýza a konkrétní návrh až na úroveň tříd. O kódování, testování a prvním skutečném nasazení nemluvě.Z8leželo by na tom jak moc konkrétní návrh by se dělal, jestli bys použil nějáký hotový framework, nebo si dělal v podstatě komplet vlastní.

A věř tomu, že bez pořádného návrhu by ti vznikl jenom další paskvil, který je k ničemu.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 1. 2011 15:56

he he dobrý, domácí bastl a na to nabastlit neco z bastla artisteera - takovy eshop bych nechtel ani zadarmo (a to nema nic spolecneho s Tvym programatorskym umenim)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků