Firemní informační systém - kombinace open source

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bassgooch 8. 7. 2011 16:45

Zdravím,

chtěl bych postavit malý informační systém / intranet z různých open source řešení a potřebuju se trochu poradit co a jak. Máte-li náladu čtěte dál.

Systém pojede na NAS serveru Synology, který je přístupný jak z venku tak zevnitř. Koukal jsem po různých groupware, CMS, CRM, ale nenašel jsem uplně přesně to co hledám a tak mi přijde jako nejvhodnější použít více systémů, které propojím nějakou wiki aplikací, nebo RS.

Systém by měl vypadat zhruba takto:

Obrázek

Home page - rozcestník (nějaká wiki open source)
CRM (Vtiger)
PHP mailer pro newsletters
Alfresco a Google docs pro správu dokumentů
Google (kalendáře, kontakty, dokumenty)
Groupware ( PHPproject - možná)
FTP server

Co si o tomhle "setupu" myslíte, má smysl něco takového dělat, víte o lepším řešení? Jak jste řešili intranet Vy?
Bassgooch
Junior

Odeslat příspěvekod _ghost 8. 7. 2011 17:10

Nevim, jestli to je nejvhodnejsi reseni ...
Jak si predstavujes uzivatelsky pristup? Budes mit nejakou centralni databazi at maji uzivatele stejne prihlasovaci jmeno a heslo? ... predpokladam, ze ne.

Nevim, mne osobne se takove reseni moc nelibi a myslim si, ze se nebude libit ani ostatnim lidem. Spis jim to praci znechuti.
_ghost
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 7. 2011 17:18

No, ono řešit komplexně a všechno najednou asi nepude. Zásadní problém použití tohodle řešení vidím v synchronizaci dat. Jak budeš řešit synchronizaci VTigeru, který zaručeně má vlastní správu kontaktů s Google kontaktama?

Jak budeš řešit spolupráci Alfresca a Google docs? PHPProject má taky svůj contact management a kalendář. Co spolupráce těhlech věcí.

Tipnu si, že se jedná o malou firmu. Takže je oprvadu nutné řešit Docdument managment přes specializovaný systém? Nebudou opravdu stačit jenom ty google docs, případně featury, které mají ty další systémy?

A ještě jedna otázka, nevymýšlíš zbytečně složité řešení něčeho co ta firma ani tolik nepotřebuje? Jaké máš zadání?

Udělat intranet? Chceš po nás poradit v oblasti architektury komplexního heterogeního prostředí a upřímě pochybuju, že skutečně potřebují všechny ty aplikace. Taky by nebylo od věci zjistit si, jak to dělají teď, něják fungovat musí. A začít řešit ty nejpalčivější problémy.

A jen tak mimochodem, ten NAS server v sobě má dostatečně silný processor a ramky, aby ti ty systémy vůbec utáhnul?

Možná bych se podíval do google apps marketplacu, kde jsou aplikace, které jsou integrované s google apps a pohledal tam, protože tím odpadne spousta starostí s integrací a ve výsledku to mlže vyjít levněji, než jakékoliv jiné takovéhle řešení.

BTW" ten obrázek mi něják nefunguje.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel