[CSS] - Kontrola aktuálnosti tříd v CSS souboru

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Prkny 21. 11. 2011 21:05

Zdravím, nevíte o tom jak zkontrolovat automaticky na stránkách soubor CSS ??
Jde o to, že tam pravděpodobě již budou zastaralé na stránkách nepoužívané třídy.

Předem díky za odpovědi.
Prkny
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 23. 11. 2011 11:08

Je to čístě statické HTML nebo je tam i JS nebo PHP? Přítomnost scriptů prakticky znemožňuje jakoukoliv kontrolu.

U statických stránek pokud vím stačí nějáké lepší IDE, Netbeans nebo Eclipse s nějákou weboivou nadstavbou a měl by nepoužívané= classy označit.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Prkny 23. 11. 2011 11:20

Soubor CSS využívají převážně php soubory a opravdu některé mají i JS.
Jelikož jich není mnoho, v nejhorším případě bych je mohl uložit do jednotlivých HTML souborů a poté to otestovat.
Prkny
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 11. 2011 12:29

čemu tam vadí?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 23. 11. 2011 13:12

Pokud máš na mysli ty nepoužívané css klauzule, tak ty vadí například proto, že ti zbytečně zvětšují soubor, takže se déle stahuje, déle parsuje a dělá to v tom bordel.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 11. 2011 13:24

tech par kilo v dnesni dobe... navic se to stahuje pri prvnim nacteni, pak je v cache. + pouziti zlib nebo tak a nebude to ani na hranici chyby mereni. oproti potencialnim jinym problemum to za to nestoji.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 23. 11. 2011 14:06

Největší problém je ale pak nepřehlednost. A u mobilních aplikací je každý kilo navíc škoda.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod gandor 23. 11. 2011 15:47

Ak sa s tym chces hrat, co by mohlo zabrat mozno az prilis vela casu, tak by mozno pomohol "snapshot" aplikacie... Teda "scrawlovat" cely web, nechat vygenerovat vsetky stranky a nasledne regexpovat, ze ktore classy sa pouzili a ktore nie.
Nevyhody vidim 2:
a, napisat si jednoduchy crawler (potom pozor na stranky podobne napr. kalendaru - nekonecne vela podstranok s roznou URL ale prakticky rovnakym obsahom).
b, nechat cez to prebehnut nejake javascriptove jadro a scannovat vsetky zmeny by bolo prilis tazke, takze to aj tak nebude nikdy 100%. Nehovoriac o triedach, ktore zavysia na stave (typicky priklad "error" trieda pri zlom vyplneni formulara - ktora sa nikdy inokedy nemusi pouzit)...

Jo a len tak informacne - vyzera to jednoducho, ale podobny crawler som kvoli roznym prkotinam, ktore niesu na prvy pohlad zrejme robil 6 hodin (v mojom pripade som najviac casu stratil na odhaleni kalendara, odmazania stale meniaceho sa session identifikatora = chodil som stale po tych istych strankach a zvecsenie limitu pre databazu na maximalnu velikost jednej query (stahoval som aj subory a prekrocil som xampp defaultny limit 1MB na stranku))....

Pokial budes chciet, tak sem hodim svoj crawler (jedna sa len o crawler = len asi 70% toho, co potrebujes. Vysledky budes este musiet sregexovat na tvoje triedy), ale v pripade zaujmu dopredu upozornujem. Povodne to mal byt "throw away" crawler, takze som sa nehral s citatelnostou a urcite pre tvoje potreby bude nutna uprava...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 23. 11. 2011 16:19

S tím procházením mi došlo, by to šlo přes seleniové testy a code coverage CSS souborů, teda jestli něco takového je. Nicméně to by bylo poněkud pracné, ale zase vcelku systémové řešení i do budoucna.

A ještě jsem zagoogli a našel zajímavý plugin do firefoxu https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... selectors/
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Václav M. 26. 11. 2011 22:38

No, nejsem si jist, jestli by ta kontrola používání CSS tříd v PHP neměla neblahý vliv na výkon zbytku aplikace, protože by trvala hrozně dlouho.

Programuji sice pěkné ptákoviny, ale není opravdu jednodušší udělat to ručně než psát nějakého crowlera?
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 26. 11. 2011 23:56

No, ono od určitého rozsahu aplikace je ruční kontrola skoro nemožná. Krom toho kontrola by to byla jednorázová, tudíž by to vliv mělo asi tak jednou, než by se to udělalo.
Vebloud
Ex-moderátor