[HTML]Nejlepší HTML editor

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Forty- 21. 3. 2012 21:29

WebStorm a Sublime Text
Forty-
Junior

Odeslat příspěvekod MrTwisterCZ 21. 3. 2012 21:43

Ja pouzivam Microsoft Expression Web 4.. Sice budete namitat ze je placeny ale jako student ho mam od skoly zdarma a je velice povedeny :-)
MrTwisterCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 21. 3. 2012 22:00

Na html a vsechno dalsi je nejlepsi VIM.
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod azzurit 21. 3. 2012 22:17

Ještě to tu nezaznělo, ale moje zdaleka nejoblíbenější IDE na weby (krom .ASP, na to jen VS) je Zend studio. Sice dražší, ale myslím, že se rozhodně vyplatí!
azzurit
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyRicio 21. 3. 2012 23:04

Vyzkoušel jsem mnoho editoru. Ale po nějakej době jsem zakotvil u PSPadu, kde se mi zdá výborná jednoduchost a snadná úprava šablon. Pro HTML + CSS se mi to zdá dostatečný. Poté jsem přešel na Eclipse, ale jelikož se začal zasekávat a žrát ramky tak jsem se podíval na netBeans. Momentálně bych doporučil i na HTML netBeans. Je zdarma, je multiplatformní, zvládá několik jazyků (HTML, JS, CSS, PHP, JAVA) a to včetně jQuery. Takže teď bych už i na čistý html použil netBeans. Jeho hlavní výhodu vidim ve verzování. Člověk když udělá chybu tak se může snadno vratit zpět. Dalsí dobrá vlastnost je napojení na SVN, kontrola syntaxe a další funkce.
JohnyRicio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gh61 21. 3. 2012 23:18

NO pro mne se nejlepším editorem stává jednoznačně NuSphere PhpEd IDE. Jelikož statické html už není v trendu nějaké to php se hodí. Tento editor má v sobě zabudovaný localhost server s podporou libovolné verze php včetně možnosti tvořit databáze, atd. Na odladění aplikací perfektní. Zvládá vytváření kopletních a komplexních projektů ve webových "jazycích" jako php, js, html. Je placený, ale kdysi jsem investoval a do dnes používám, sice starší verzi, ale výborný pomocník.
Gh61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr.svijany 21. 3. 2012 23:18

PHPed pripadne Expression Studio
SAMSUNG Galaxy S II
petr.svijany
Junior

Odeslat příspěvekod 10Minute 21. 3. 2012 23:52

Pokud člověk chce psát jenom HTML (a přidružené CSS,...) a je na takové úrovni že má radši přímou editaci kódu než WYSIWYG editor tak PSPad. Je rychlý a obsahuje všechno potřebné bez zbytečných obezliček. Nevýhodou pro někoho může být že není multiplatformní.
10Minute
Junior

Odeslat příspěvekod Arneee 21. 3. 2012 23:55

pspad
Arneee
Junior

Odeslat příspěvekod vojtaT 22. 3. 2012 00:03

Ještě jsem tady nenašel zmínku o TOPSTYLE 4. Geniální věc, doplňuje tagy sám a class="něco" neb id="něco" funguje jako odkaz k CSS, kde tě to hodí rovnou na danou deklaraci, což je naprosto geniální. Obsahuje všechny atributy za CSS3, takže stačí jenom projít celej seznam zkouše, co dělá co, takže na učení geniální. PSpady, Netbeansy nebo Notepady potřebujou dost zkušeností s danym SW, protože třeba doplňování tagů nevedou - out of the box.
vojtaT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jehovista 22. 3. 2012 00:27

phpStorm
Za 100 ecek asi nic lepsiho nesezenes
jehovista
Junior

Odeslat příspěvekod jendakol 22. 3. 2012 01:11

Nic proti PSPad (dlouho jsem ho taky používal), ale pokud to člověk myslí s webovým programováním opravdu vážně, přestane stačit. Taktéž nic proti Netbeans/Eclipse a jejim derivátům (Aptana atd.), ale jsou to IDE primárně pro jiné jazyky a je to poznat.
Nezbývá mi než plně souhlasit s Necroman, že nejlepší je WebStorm/PhpStorm od IntelliJ. Je to sice placený soft (single licence cca 2300) ale za tu investici to plně stojí, neboť takhle intuitivní a inteligentní IDE pro web jsem ještě nepotkal (OT: platí i co se týče vývoje v Javě - IntelliJ IDEA).
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod 10Minute 22. 3. 2012 01:31

Jendakol: pokud chceš vyvíjet velké aplikace s více technologiemi (PHP, ASP, JAVA, databáze, rozsáhlé JS, Action Script,...), tak potom ano. Ale prvotní dotaz je na programovaní HTML a na to si vystačíš i Notepadem (pokud jsi masochista) a funkce navíc kterou nevyužiješ je zbytečná.
10Minute
Junior

Odeslat příspěvekod capekfilip 22. 3. 2012 01:41

Určitě doporučuji editor Coda - http://www.panic.com/coda/
capekfilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jendakol 22. 3. 2012 01:45

10Minute píše:prvotní dotaz je na programovaní HTML a na to si vystačíš i Notepadem (pokud jsi masochista) a funkce navíc kterou nevyužiješ je zbytečná.
Máš pravdu, téma mluví o HTML editoru a ne o vývoji webu i s jinými technologiemi. Nicméně i tak nelze než doporučit WebStorm. Na druhou stranu, opravdu si lze vystačit i s PSPad nebo Notepad++.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka