[NetBeans, PHP] Nápověda a smysl zpětného lomítka

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Václav M. 13. 2. 2016 14:56

Protože nejnovější Eclipse má na W7 problémy, přešel jsem na NetBeans. Od předchozí verze, kterou jsem zkoušel, se fazole výrazně zlepšily.

Nechápu však smysl vložení zpětného lomítka
  • před konstanty NULL, TRUE, FALSE a konstanty definované pomocí define
  • před funkce define a defined

A pak, u vyjímek, kde mám konstrukci
Kód: Vybrat vše
catch(MarC_Exception $Exception)
      {
         $Exception -> ExceptionWarning(__CLASS__, __FUNCTION__, $Exception -> Get_VariableNameAsText(self::$Options), 'empty');
      }

po mně chce, abych to přepsal na
      {
         $ExcepútionWarning = $Exception -> ExceptionWarning(__CLASS__, __FUNCTION__, $Exception -> Get_VariableNameAsText(self::$Options), 'empty');
      }

Nechápu.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 15. 2. 2016 00:20

NetBeans to s těma varováníma přehání. V nastavení se dá většina vypnout a to bych ti i doporučil. Nech si jen to užitečný.

Něco k těm zpětným lomítkům...

-- 14. 2. 2016 23:23 --

Jinak snad už to varování se zpětným lomítkem půjde vypnout. Před půl rokem jsem se na to tady ptal a ještě to nešlo :-D .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Václav M. 15. 2. 2016 12:04

PiranhaGreg píše:NetBeans to s těma varováníma přehání. V nastavení se dá většina vypnout a to bych ti i doporučil. Nech si jen to užitečný.

Většinu nápověd už jsem vypnul.

Dokonce jsem i zjistil, jak mu nastavit, aby kód formátoval podle mě (tedy, aby u funkcí atd. byly úvodní složené závorky až na dalším řádku - ono se totiž pak lépe zjišťuje, kde mi něco chybí či přebývá - a to i když editor související závorky zvýrazňuje).

Díky. Přečteno a podpořeno.

Jinak snad už to varování se zpětným lomítkem půjde vypnout. Před půl rokem jsem se na to tady ptal a ještě to nešlo :-D .

Mám NetBeans 8.1 - a stále to nejde. Dokonce jsem se díval na možný upgrade vlastního PHP modulu, protože v jedné z odpovědí byla zmínka o verzi ... a ne.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod enjay 15. 3. 2016 16:38

Zkuste phpStorm od JetBrains.
Postupem času jsme tu všichni ve firmě z Eclipse a Netbeans na něj přešli a posledních asi 5 let na něj nedáme dopustit.
"Člověk je bohatý tehdy, když si může koupit něco co nepotřebuje."
enjay
Junior

Odeslat příspěvekod Václav M. 16. 3. 2016 23:23

Má to jednu vadu: je nechutně drahý - 2500 opravdu nemám - obzvláště, když se platí jen na rok.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 17. 3. 2016 10:53

Pokud jsi student, nebo makáš na OpenSource projektu, můžeš ho mít myslím zdarma ;-) .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 3. 2016 11:42

Václav M. píše:
      {
         $Exception -> ExceptionWarning(__CLASS__, __FUNCTION__, $Exception -> Get_VariableNameAsText(self::$Options), 'empty');
      }

Tady si jen dovolim malou vsuvku..MarC_Exception, Get_VariableNameAsText - to povazuju za programatorske peklo. Tak bude jedes camelCase nebo CamelCase nebo proste underscore_style, ale tohle michani za to by se melo machat ve Vltave...

Co se tyce treba zpetnych lomitek apod, tak se zkus mrknout taky na tohle - http://www.php-fig.org/
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Václav M. 17. 3. 2016 14:50

Mě maximálně tak v Sázavě. :-)

A to míchání CamelCase s podtržítky používám pro zvýšení čitelnosti významu/smyslu funkce či proměnné.

:arrow:
PiranhaGreg píše:Pokud jsi student, nebo makáš na OpenSource projektu, můžeš ho mít myslím zdarma ;-) .

Díky za informaci, ošem po přečtení těch podmínek je to KO. Open-sopurce sice vyvíjím, a ne jeden - jenže bez jakékoli komunity a bez nepřetržitého vývoje alespoň tři měsíce.

Ovšem mohu zkusit, co mi odpoví na e-mail s žádostí o schválení a licenci.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 3. 2016 16:23

Opensource neni oznaceni na zaklade komunity...
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Václav M. 17. 3. 2016 16:59

Your OS project's community is active. This means that you have recent activity in your newsgroups or forums.

Já ale k tomu žádnou komunitu nemám.
Sourceforge.net sice ukazuje, že pár lidí již mělo o moje projekty zájem a stáhlo si je, ale bez jakékoli reakce.
Václav M.
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 3. 2016 18:58

github je to reseni. sourceforge je hnus ktery by uz mohl co nejdrive chcipnout za se prasacke praktiky
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Václav M. 17. 3. 2016 23:15

No, takže SF.net (nebo spíše samozřejmě lidé za ním) se sice chovají opravdu velmi divně (přidávání adwaru až malwaru) - ale už jsem zvyklý jak na SVN, tak i na SF.net.

Možná, že kdyby se tady objevil někdo, kdo by mi ukázal, jak v SF.net tu diskusi (forum) vůbec založit (správně), tak by to pomohlo. Možná by se pak ta komunita začala rozvíjet.

Ale ono je to svým způsobem jedno. Protože teď už se tady řeší něco úplně jiného, než na co jsem se na začátku ptal (a cvo již zodpovězeno bylo).
Václav M.
Junior