[HTML/JavaScript] Swiping gallery do mobilu

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pan P. 12. 8. 2016 11:55

Ahoj,

v mobilní aplikaci (Android) používám WebView do kterého nahrávám HTML. Chtěl bych v tomto HTML definovat galerii, která bude reagovat na swipe a uživatel tedy bude moci jednoduše listovat mezi fotkami pomocí prstu.

Snažil jsem se nějaký kód najít a zkusit to, ale bohužel mi to nefungovalo. Nejsem HTML vývojář, takže je toto pro mě složitější. Můžete mě někdo správně nasměrovat? Nebo poslat nějakou ukázku? Stačí, aby to bylo nějaké základní HTML, kde se budou střídat třeba dvě fotky.

Děkuji za pomoc.
pan P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gandor 12. 8. 2016 13:46

Iba HTML toto nedokaze. Treba k tomu javascript a CSS. Predpokladam, ze to si vo webview nezapinal (s nim nerobim, ale pocul som o nom nieco malo - medzi inym aj to, ze javascript je by-default zakazany). Ked ho povolis, tak potom akakolvek kniznica (lightbox, shadowbox, hislide .....) s examplom by mala stacit...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan P. 12. 8. 2016 18:23

Přesně tak. U WebView mám JS zapnutý.

Můžeš mi nějakou knihovnu doporučit, která by na to byla ideální? Nejlíp i s nějakým příkladem? Se v tom moc nevyznám a nějak se mi některý nezdají.

Moc díky!
pan P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gandor 13. 8. 2016 21:23

Neviem ktoru by som ti doporucil, uz dlho som ziadnu takto nevyuzival a nemam rozhlad. Posledne som pouzil hislide, ale dobre je uz aj "klasika" lightbox. Vsetky maju pomerne jednoduchu dokumentaciu v zmysle - do zobrazovaneho obrazka (HTML img tag) pridaj atribut X, aby kniznica vedela ktore obrazky chces takto zobrazovat (a aby medzi nimi nebolo napr. logo stranky) a pridaj tento javascript subor ( + pripadne aj tento CSS subor ak si ho neprida kniznica sama). Pokial nieco dotahujes dynamicky (co sa ta uz asi netyka), tak sprav Y...
Podotykam ze sucast dokumentacie byva vecsinou aj funkcny example, ktory staci copy-paste a zmenit na nom len URL k tvojim obrazkom...
Ako programatorovi by ti to nemalo vziat viac ako 2-3 hodinky aj keby si predtym nikdy s webom nerobil...
gandor
Mírně pokročilý