[SVG,PHP] Zarovnání vrstev a prvků ve vrstvách

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Václav M. 8. 12. 2018 22:57

Kompletně jsem přepsal projekt na generování grafů v SVG (i projekty nadřízené) tak, aby fungoval více jako stavebnice - a bylo možné vytvořit grafy i s více křivkami, ne jen jednou jako původně.

Křivky v grafu mají být pod sebou. To znamená, že druhá a další křivka musí být posunutá níže o výšky předchozích křivek. A tady je ten problém. PHP mi sice vygeneruje kód podle potřeby - ale hledám, jak ty křivky nejlépe zarovnat, aby byly správně pod sebou.
:arrow:
V současné době mám řešení, že mám obě křivky v jedné vrstvě - a každá má určenou výšku (a šířku, ale ta není problém). Druhá má být posunuta dolů o výšku první křivky. Jenže křivka přesto není posunutá správně - je výše, než by měla být (a zasahuje do předchozí křivky).

Kód: Vybrat vše
<g x="0" y="0" width="28381460" height="5520">
   <polyline x="0" y="0" width="28381460" height="750" transform="scale(1,-1) translate(0,-750)" points="" style="stroke-width: 0.5; stroke: #000000; fill: none;"></polyline>
   <polyline x="0" y="750" width="28381460" height="4770" transform="scale(1,-1) translate(0,-4770)" points="" style="stroke-width: 0.5; stroke: #000000; fill: none;"></polyline>
</g>


Výsledek je shodný i v případě, že vynechám výšku a šířku - nebo v případě, že každá křivka je v vlastní vsrtvě.

Pozadí tvořená obdélníky jsou však umístěna správně - proto je mi divné, že křivky nikoliv.
Václav M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Václav M. 18. 12. 2018 21:24

... Vyřešeno.

Pomohlo vložení jednotlivých grafů do vnořených značek SVG. U nich atribut Y (pro vertikální posun) funguje mnohem lépe než u značky G.
Václav M.
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků