Nejde přejmenovat index.php

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 4. 2020 19:20

Ahoj všem,
prosím o radu, narazil jsem na problém, na který moje skromné znalosti PHP nebo obecně HTML nestačí.

Chtěl bych si splácat stránku, která načte dva textové soubory, provede v nich úpravy, sloučí je do jednoho a výsledek se stáhne do prohlížeče. Abych si to programoval sám od začátku, na to nestačím, tak jsem si našel polotovar, ze kterého vycházím, což je tento projekt na github: https://github.com/vincentremond/2srt2ass/ .

Všechno mi už funguje, neříkám, že jsem to předělal nějak super, ale funguje to. Narazil jsem na hloupý problém, že nemohu přejmenovat soubor index.php. Soubor jako takový přejmenovat samozřejmě jde, ale stránka pak nefunguje, po kliknutí na tlačítko odeslání formuláře se objeví 404 stránka nenalezena. Nikde v kódu není volaný konkrétní soubor index.php
Struktura je taková, že se otevírá soubor index.php, ten si do sebe includuje functions.php a jedna z funkcí v tomto souboru includuje html.php, kde je vlastní obsah stránky.

Zkusil by mě někdo nakopnout správným směrem?
(Zobrazit tu přímo zdrojáky je nesmysl, jsou moc dlouhé, když tak je možné stáhnou originál z githubu.)

Děkuji předem.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Doggg 27. 4. 2020 21:24

Podle tvého popisu nefunguje submit toho formuláře a pošleš ho někam, kde nic neni. Ve zdrojaku se podívej na form submit a kam to posíláš, případně pro debug tam napiš název toho nového souboru, pokud je tam nějaký relativní odkaz...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 4. 2020 08:15

Zkontroloval jsi, jak je definovaný defaultní dokument v http(s) serveru pro danou aplikaci?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Just_jo 29. 4. 2020 17:39

Pokud to chceš "na tvrdo" tak je HTML formulář umístěn v html.php
Je tam <form action="." ...
Just_jo
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 4. 2020 12:30

Díky, ano, potřeboval jsem nakopnout natvrdo, už to funguje.

Ve zdrojovém kódu nebylo uvedeno, že se má formulář posílat na index.php, to bych hned našel. Ale z neznalosti syntaxe me netrklo do očí u definice formuláře
Kód: Vybrat vše
form action="."
kde tečka znamená aktuální adresář a v něm se automaticky použil index.php a když jsem ho přejmenoval, tak se logicky nenašel.
Jakmile jsem použil
Kód: Vybrat vše
form action="./novynazev.php"
, už to jede.

Díky za trpělivost.
vladimir
Expert