Nejhezci weby?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 7. 2005 05:09

guezt píše:Flash: Animation software used to develop interactive graphics for Web sites as well as desktop presentations and games (Windows and Mac) by the company Macromedia. Flash on the Web is displayed by a browser plug-in. Non-Web presentations are run by a Flash player, included on a floppy or CD-ROM. Flashcan be used to create vector-based graphics in one or more timelines that provide a sequential path for actions.

Ja vim, k cemu slouzi Flash, ale autor stranky (pokud uz udela stranku zalozenu primo na nem) jej musi pouzit tak, aby tam zustala aspon minimalni prehlednost a uzivatel nemusel mysi zkouset, kde je prechod nekam jinam.

Jak by se vam libil program (graficky uplne super, skinovatelny apod.), ale ze ktereho by nebylo jasne k cemu vlastne je a pred kazdou akci byste museli 5 minut hledat, kde se to vlastne v tom programu dela ?

Takze kdyz uz Flash, tak aspon ne takove kraviny, kterych se tu vyskytuje spousta...
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 7. 2005 05:16

Genius75 píše:http://www.oneclickidea.com/

Nechapu co mate proti flash webum ... tenhle web se urcite povedl, je flashovej a urcite se nemiji ucinkem ...

1. musim pockat, az se stahne 1MB, aby se vubec neco ukazalo
2. pokud ma slouzit jako prezentace, zkus se podivat treba na Interactive/Webpages. Ukaze se prvni a pak muzes jako magor klikat na dalsi a neuvidis nic. Asi po minute tam vyskocil teplomer a zacal neco stahovat a naskocila dalsi stranka.
3. ano, ucite se nemiji ucinkem - od takoveho cloveka bych stranky urcite nechtel :-P
4. absolutne nepouzitelne pro vyhledavace, takze takovou stranku v podstate nenajdu. A neni tohle treba jedna z nejdulezitejsich veci na webu ?
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Genius75 22. 7. 2005 10:48

1.) To si delas legraci?? Tobe vadi stahnuti 1 mega?? At premyslim, jak premyslim, tak musis jet jeste porad na modemu a u toho stahovat jeste 3 Full DVD filmy, protoze me s 1 megovkou se to natahne za par vterin. Radim Ti dobre ... bud presedlej na CABEL a nebo musis obcas odtrhnout oci od monitoru a nebo musis trochu popojet se zidli. Asi sedis na net dratu. Nic ve zlem .. :P

2.) klikl jsem na Interactive/Webpages a stranky se nacitaji jeste rychleji nez main page. Klikat muzu jak chci a za vterinu se mi vzdy objevi dalsi jeho prace ... nemam s tim jedinej problem.

JanFiala píše:
Genius75 píše:http://www.oneclickidea.com/

Nechapu co mate proti flash webum ... tenhle web se urcite povedl, je flashovej a urcite se nemiji ucinkem ...

1. musim pockat, az se stahne 1MB, aby se vubec neco ukazalo
2. pokud ma slouzit jako prezentace, zkus se podivat treba na Interactive/Webpages. Ukaze se prvni a pak muzes jako magor klikat na dalsi a neuvidis nic. Asi po minute tam vyskocil teplomer a zacal neco stahovat a naskocila dalsi stranka.
3. ano, ucite se nemiji ucinkem - od takoveho cloveka bych stranky urcite nechtel :-P
4. absolutne nepouzitelne pro vyhledavace, takze takovou stranku v podstate nenajdu. A neni tohle treba jedna z nejdulezitejsich veci na webu ?
Genius75
Junior

Odeslat příspěvekod cache 22. 7. 2005 10:53

Genius75: vec vkusu.. ale imho to uz nieje web, ale prezentacia ako na cd..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yaroukh 22. 7. 2005 11:05

Elven píše:tyhle webdesigny sou sice super, ale naprosto popiraj SEO, takze ve vyhledavaci budou jedny z poslednich, i kdyby meli navstevnost jako zive, proto velke a slavne servery nejsou ve flashi ale klasicky HTML, CSS...roboti neumej flash :)

Neni pravda; Flash pri publish vytaha vsechny texty a URLs a prdne je do vysledneho HTML kodu.
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 7. 2005 11:18

Genius75 píše:1.) To si delas legraci?? Tobe vadi stahnuti 1 mega?? At premyslim, jak premyslim, tak musis jet jeste porad na modemu a u toho stahovat jeste 3 Full DVD filmy, protoze me s 1 megovkou se to natahne za par vterin. Radim Ti dobre ... bud presedlej na CABEL a nebo musis obcas odtrhnout oci od monitoru a nebo musis trochu popojet se zidli. Asi sedis na net dratu. Nic ve zlem .. :P

2.) klikl jsem na Interactive/Webpages a stranky se nacitaji jeste rychleji nez main page. Klikat muzu jak chci a za vterinu se mi vzdy objevi dalsi jeho prace ... nemam s tim jedinej problem.

1. mam tu 256kbs linku a stazeni trvalo nejakych 10-20s. Proc bych mel cekat na stranku takovou dobu ? Myslis, ze kazdy ma 1Mbs linku ? Myslis, ze vsude je kabelovka ?

2. ano, tobe se to mozna taha za sekundy. Ale co tam vidis v te prezentaci ? Pouze mrnavy obrazek, ktery o te strance vubec nic nerekne. Tak ma vypadat prezentace neci prace ?
Pokud se ti to libi a prezentujes takto svou tvorbu, budes to mit tezke...

Proste takovy web bych mezi ty "nejhezci weby" nezaradil.
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod wookiee 25. 7. 2005 08:09

zkus juknout na moje a chtel bych vedet tvuj nazor... mozna ze pojedou pomalu ale je to jen diky obrázkům které tam majitele proste chteli: ale design je můj... :D
http://www.3dclub.info
wookiee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod guezt 25. 7. 2005 09:14

JanFiala: to, o com hovoris ty ale nesuvisi s flashom. ide o pristupnost. pri prezentacii umelcov (ci uz modnych navrharov, maliarov, hercov, spevakov, filmov, konkretnych grafickych studii ci v niektorych pripadoch dokonca spolocnosti) nie je pristupnost na prvom mieste. prioritou je vizualne spracovanie, pretoze design predava. co je hlavne, takato stranka spracovava minimum (textovych) informacii, takze na SEO uplne postacuje vyber vhodnej domeny a vhodne nastavenie title a meta tagov a podobne.

naopak, pokial si ako majitel spolocnosti planujes nechat vybudovat portal/ishop/korporatnu stranku kde je samozrejme pristupnost prioritou, urcite sa pozries do referencii toho-ktoreho studia/firmy a zistis si, ci na niecom takom uz pracovali a ako to dopadlo. ak nie, najdes si studio ktore sa nezaobera len vizualnou prezentaciou ale projektovanim a budovanim portalov, ich optimalizaciou a tak dalej.

tak ako v zivote nie je dobre "specializovat sa univerzalne", cize nespecializovat sa vobec, ani na webe nie je vhodne kombinovat vyssie uvedene dva pripady.
inak povedane, flash by sa nikdy nemal objavit na strankach statnych organizacii, portalov, firiem ktore predavaju svoje produkty, weblogoch....; takze vseobecne tam, kde sa pracuje s velkym mnozstvom textovych informacii.
guezt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buBba 25. 7. 2005 09:56

wookiee píše:zkus juknout na moje a chtel bych vedet tvuj nazor... mozna ze pojedou pomalu ale je to jen diky obrázkům které tam majitele proste chteli: ale design je můj... :D
http://www.3dclub.infoi/quote]

tak tyhle stranky okraje se mi nactou okamzite a az za minutu (!!) stred (obsah) internetem to neni mam asi 10mbps a takovy to cerveny mezi radkama vypada jako to ve wordu kdyz napises chybu... a v opere spatna diakritika to se mi deje jen u spatnejch stranek...
buBba
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 25. 7. 2005 13:23

guezt píše:JanFiala: to, o com hovoris ty ale nesuvisi s flashom. ide o pristupnost. pri prezentacii umelcov (ci uz modnych navrharov, maliarov, hercov, spevakov, filmov, konkretnych grafickych studii ci v niektorych pripadoch dokonca spolocnosti) nie je pristupnost na prvom mieste. prioritou je vizualne spracovanie, pretoze design predava. co je hlavne, takato stranka spracovava minimum (textovych) informacii, takze na SEO uplne postacuje vyber vhodnej domeny a vhodne nastavenie title a meta tagov a podobne.

Pokud si myslis, ze pro designery stranek a webova studia (viz zmineny http://www.oneclickidea.com/) neni SEO dulezite, ja ti to neberu, ale o SEO jsem nepsal. Psal jsem o tom, ze cekam jak magor desitky sekund na nacteni stranky a to same po kliknuti na kazdou dalsi ukazku jejich tvorby. Takze pokud bych hledal nejakou firmu s takovym zamerenim, tahle by to urcite nebyla.

A co se tyka SEO, ja si vzdy myslel, ze takove firmy chteji byt prvni po ruce, kdyz takovou firmu hledas. A ze chteji, aby si zakaznik prohlednul co nejpohodlneji vysledky jejich prace. Ale asi jsem vedle...
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod enr!qo 25. 7. 2005 16:09

wookiee píše:zkus juknout na moje a chtel bych vedet tvuj nazor... mozna ze pojedou pomalu ale je to jen diky obrázkům které tam majitele proste chteli: ale design je můj... :D
http://www.3dclub.infoi/quote]

Mám ADSL (512), ale po minúte ma prešla trpezlivosť.
Rýchla stránka má vyzerať takto :arrow:
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod guezt 25. 7. 2005 16:15

JanFiala píše:Pokud si myslis, ze pro designery stranek a webova studia (viz zmineny http://www.oneclickidea.com/) neni SEO dulezite, ja ti to neberu, ale o SEO jsem nepsal. Psal jsem o tom, ze cekam jak magor desitky sekund na nacteni stranky a to same po kliknuti na kazdou dalsi ukazku jejich tvorby. Takze pokud bych hledal nejakou firmu s takovym zamerenim, tahle by to urcite nebyla.

A co se tyka SEO, ja si vzdy myslel, ze takove firmy chteji byt prvni po ruce, kdyz takovou firmu hledas. A ze chteji, aby si zakaznik prohlednul co nejpohodlneji vysledky jejich prace. Ale asi jsem vedle...

sure, to si. ziadny profesionalny zakaznik nehlada takuto spolocnost cez vyhladavace. a pre ten "odpad", cize firmy, ktore maju na web vycleneny budget par tisic korun je tu dost studentov a webdesignerov z vidieka so strankami umiestnenymi na wz.cz alebo szm.sk, ktorych cez google, Zoznam ci Seznam najdes niekolko tisic aj bez predoslej SEO, ktori maju cenniky uvadzane ako "cena za jednu stranku 200,- Sk; cena za dve podstranky 300,- Sk" a podobne.

cize predpokladat, ze kazde studio, kazda webdesignerska spolocnost ci reklamka musi mat weby optimalizovane pre vyhladavace je hlupost. je to mozno ukazka ich prace, ale je to zbytocne a nema to vyznam vacsi, ako rucne submitnutie sa do nejakeho "akozevyhladavaca" ako je Zoznam ci Seznam.

okrem toho, ak mam zachadzat do detailov, iba u nas (v bratislave; mimo BA taky prehlad nemam), poznam 3 alebo 4 velke reklamky a studia ktore nemaju ani vlastne weby, pretoze pre skutocnu firmu nie je podstatna homepage ale obchodne ci marketingove oddelenie a meno. a meno sa nevytvara cez homepage.
guezt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 25. 7. 2005 16:37

Neni pravda, ze by vyhledavace totalne nedokazali prohledavat uvnitr FLASH souboru. Ty nejlepsi vyhledavace (Google a podobne) to do urcite omezene miry zvladnou, ale je to asi, jako kdyby jste nekomu usekali nohy i ruce a pak mu rekli, aby se nekam doplazil. Porad muzete doufat, ze se tam do mesice dosoupe pomozi jazyku... asi takovy efekt ma pouziti FLASHe na webu.

Samozrejme, pokud jste designer, tak si klidne udelejte celou stranku ve FLASHi. A pokud vam jeste nebylo 14, tak muzete pouzit i zvukovy efekty. Ale na firemni web opravdu muze FLASH jenom v podobe nejakych banneru.

>> Flash pri publish vytaha vsechny texty
>> a URLs a prdne je do vysledneho HTML kodu.

Jasne, tak dosahne skutecne skveleho umisteni v SERPu.
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Junior

Odeslat příspěvekod guezt 25. 7. 2005 16:49

[quote="Lukáš Mach"tSamozrejme, pokud jste designer, tak si klidne udelejte celou stranku ve FLASHi. A pokud vam jeste nebylo 14, tak muzete pouzit i zvukovy efekty. Ale na firemni web opravdu muze FLASH jenom v podobe nejakych banneru.
[/quote]

a ked budeme mat 17, budeme robit super-ultra-cool moderne weby v Notepade a Paintbrushi, ako napriklad:

http://www.sweb.cz/machweb/
http://www.masaze-strnad.cz/
http://www.laufenkladno.cz/
http://www.atelierwinterova.cz/
http://www.studioamadeus.cz/
guezt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enr!qo 25. 7. 2005 17:25

okrem toho, ak mam zachadzat do detailov, iba u nas (v bratislave; mimo BA taky prehlad nemam), poznam 3 alebo 4 velke reklamky a studia ktore nemaju ani vlastne weby, pretoze pre skutocnu firmu nie je podstatna homepage ale obchodne ci marketingove oddelenie a meno. a meno sa nevytvara cez homepage.

Pre tie skutočné firmy stačí, že majú super štátne zákazky a lepšie o tom sa ani nechváliť. Dobré meno takej firmy sa vytvára hrúbkou obálky začo získa danú zákazku.

Takže tie tvoje firmy sa skôr chcú utajiť, lebo web stránka za niekoľko stotisíc (aj milión) zo štátnej kasy nie je na vyťahovanie (samozrejme získane za úplatok a bez konkurzu).

Ale nechcem sa hádať, to len taká malá pripomienka.
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka