Jak na to? V čem a jak dělat weby, co má budoucnost?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod psychocowboy 3. 11. 2005 21:40

ale Lemur ma pravdu...
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod mpavel 8. 11. 2005 01:04

Marek71 píše:Ešte by som doplnil XML a XSL transformáciu, samozrejme použitie CSS ostáva...a/quote]

Chtěl bych vědět na co by mu bylo dobré generovat XML dokument pro XSL transormaci, když to nejspíše chce jen pro web. Tyto technologie slouží k jiným účelům... Chce to začít pomalu, koukat, ladit, v CSS zjistit invalidity IE a je to...
mpavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 8. 11. 2005 11:01

mpavel píše:
Marek71 píše:Ešte by som doplnil XML a XSL transformáciu, samozrejme použitie CSS ostáva...a/quote]

Chtěl bych vědět na co by mu bylo dobré generovat XML dokument pro XSL transormaci, když to nejspíše chce jen pro web. Tyto technologie slouží k jiným účelům... Chce to začít pomalu, koukat, ladit, v CSS zjistit invalidity IE a je to...y/quote]

Iste, začať pomaly a postupne... XML sa napr. zíde, keď chceš striktne oddeliť obsah od formy, napr, ideálne pre viacjazyčné weby. Máš povedzme 3 rozne XML s obsahom v SK CZ a EN jazyku a jednu XSL šablonu a jedno CSS. A keď chceš niečo zmeniť v dizajne, nemusíš to robiť v každej jazyk. mutácii, iba zmeníš XSL šablonu a je to. Ale máš pravdu, to už sme niekde ďalej...
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 8. 11. 2005 17:33

mh píše:a muzu se te zeptat jaky editor pouzivas?

jasne dreamweaver
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod BetWithLowe(smazano) 8. 11. 2005 18:56

ja jenom nechapu, jak tady každej píše, že databáze jsou svině, že je nejlepší se s něma vůbec neotravovat atp. Vždyť nějaký databázový engine musí běžet za každým webem. Jak jinak by byl řešenej jakýkoliv update stránek. Přepisoval by se textovej soubor uloženej na serveru, nebo by se pořád přepisoval zdroják?
BetWithLowe(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 8. 11. 2005 22:26

...za prezentaci byt zadny databaze nemusi, ta se aktualizuje dvakrat za zivot...jednou pri zalozeni a podruhe pri krachu firmy...
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 9. 11. 2005 07:52

hej ale take firemne prezentacie su velmi onicom ako nejake dynamicke stranky, tam to usera nelaka spat je to ako jednolevelova hra
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 9. 11. 2005 07:56

ja obcas pouzivam redakcni systemy phpRS, united nuke a ted zkousim mambo .. to mi staci :-B ani k tomu nepotrebujes nejakou extra znalost php a mysql
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cameltosis 9. 11. 2005 08:02

mustafa píše:Hm, pokusím se ti odpovědět, ale neslibuji, že to bude cos chtěl. Nejperspektivnější je jistě PHP, ale musíš umět i HTML, jen PHP nestačí, abys mohl PHP používat v plném rozsahu potřebuješ také databázi SQL. Když už budeš umět HTML, nebude pro tebe problém umět i XHTML což je jen evoluční záležitost vůči HTML. Takže bych začal u HTML, tím nic nezkazíš, až budeš ovládat HTML, tak bych to povýšil na XHTML, nesmýš zapomenout, že je třeba abys zvládl i CSS, až budeš úplně perfektní ve zmiňovaných, můžeš začít s PHP a postupně to zkusit i s datábází SQL. Pak budeš umět vše co bys měl. Tvůj web může být pěkný a stylový, ale nepůjde to bez HTML a CSS. Jinak dhtml je mrtvá věc (sám jsem ji zabil, vím to:-) ). /quote]

souhlasím, výstižné a přesné. hlavně jeět+ zdůrazňuji CSS + XHTML !!! nastuduj si ruzne, pojmy, mrkni se na weby jako je, jakpsatweb.cz interval....atd atd... a pak zacni, jestli ti mohu doporucit, kvalitni Editor, newim jestli existuje, pokud se nebojis nelegalniho Sw, tak zkus Macromedia Dreamwaver, nebo HOMESITE. samozrejme ze je spousta super mega dobrých free PHPEditu a PSPADů, ale... je to jen muj ciste osobni nazor. muzes si taky jeste pohrat s grafikou, photoshop atd, ale to uz asi umis. Klido si stahni nejaky web, zkus si v nem delat upravy, uc se, ale hlavne davej poradnyho majzla na vsechny ":;´\ /`
tot vse
__Maďarský překlad slova WINDOWS__

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cameltosis 9. 11. 2005 08:04

BetWithLowe píše:ja jenom nechapu, jak tady každej píše, že databáze jsou svině, že je nejlepší se s něma vůbec neotravovat atp. Vždyť nějaký databázový engine musí běžet za každým webem. Jak jinak by byl řešenej jakýkoliv update stránek. Přepisoval by se textovej soubor uloženej na serveru, nebo by se pořád přepisoval zdroják?s/quote]

ano to by ses divil jaka je to pecka aditovat zdrojak. kazdej nema na to udelat si maly admi rozhrani s "redakcnim systemem". me to trvalo 2roky (pri praci, "rodine, zabave"), ale prinasi to ovoce. jestli vam muzu doporucit, super je a velkou inspiraci jsem si vzal z http://www.webcreator.wz.cz jako fakt super elegantni

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cameltosis 9. 11. 2005 08:06

Patrix píše:ja obcas pouzivam redakcni systemy phpRS, united nuke a ted zkousim mambo .. to mi staci :-B ani k tomu nepotrebujes nejakou extra znalost php a mysql

ale zase jenom vyuzivas neci cizi praci. ja wim ze je to pro lidi vubec ti nic nevycitam, ale je super mit "svuj" RS a neni zas tak tezke pri tolika informacich co se vali na netu !!!

Cameltosis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod silfax 9. 11. 2005 12:32

Já vám nevím, v 97 jsem se jako "dítě" naučil HTML a pak nějak JavaScript no postupně taky CSS, loni jsem chtěl začít s PHP a koupil jsem si od O´Reillyho PHP a MySQL a nutno uznat, že jsem z toho úplně temnej a to se teďka ve škole učíme "nejnovější" Turbo Pascal z knížek z roku 1984 :) Smutný, co? Hele jak se naučit to PHP?
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 9. 11. 2005 20:16

silfax píše:Já vám nevím, v 97 jsem se jako "dítě" naučil HTML a pak nějak JavaScript no postupně taky CSS, loni jsem chtěl začít s PHP a koupil jsem si od O´Reillyho PHP a MySQL a nutno uznat, že jsem z toho úplně temnej a to se teďka ve škole učíme "nejnovější" Turbo Pascal z knížek z roku 1984 :) Smutný, co? Hele jak se naučit to PHP?e/quote]

ja som sa naucil php zo stranky http://www.linuxsoft.cz tam je 100dielny serial o php, perfektny
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod cache 9. 11. 2005 20:55

Ja sa html+js venujem od 98-99-ho roku. Potom sa pridalo php (99-2k) a casom po prichode css2 aj to.
Flash som videl len trocha, ale zhnusil sa mi, pretoze tvorba flashu sa az prilis podoba tvrbe html vo vizualnom editore (nestoji to za to). Ty co tu presadzuju flash, tak sa poriadne pozrite po nete, kolko malo % je flashovych stranok, a kolko ludi na ne nadava, pretoze plne efektov nedavaju ziadnu informacnu hodnotu, len su strasne velke (a neindexuje ich ani google).
Co sa tykalo namietky, ze flashova prezentacia - dnes uz kazda firma chce moznost jenoduchej upravy (spravy) stranok, co sa s flashovou jednoducho neda..
Takze moj nazor - flash jedine ako male ozdoby (napr. animovane logo), ale inak nic..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 9. 11. 2005 21:08

silax> Nauč se Turbo Pascal, pomůže Ti pochopit PHP. Jinak dobrý seriál je i tady na Živě. Dobrá je taky knížka od Koska.
To co sis vybral je podle mě dost profi. Sice tu knížku neznam, ale ze zaměření toho vydavatelství bych to tipoval.
jech
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka