Jak na vlastní stránky/fórum ?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 10. 1. 2006 19:30

Chtěl bych si udělat vlastní stránky - fórum.

Existuje nějaká free varianta programu, pokud možno blbovzdorná kde bych si to mohl bezproblému zkusit ?

Ještě jeden asi naivní dotaz - musím mít bezpodmínečně stránky na nějakém serveru ? Netuším kolik místa může fórum zabrat - osobně by se mi líbilo kdyby jako server fungoval můj PC - je to možné ? Jsem v tomto naprostý laik tak se nezlobte :D
PC
Junior

Odeslat příspěvekod LucKobRa 10. 1. 2006 19:41

http://www.hotscripts.com
tu je for habadej :)
Keby bol svet hore nohami, veľa vecí by sa dostalo do normálnej polohy ... G. B. Shaw
LucKobRa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lhlavac 10. 1. 2006 19:50

Pokud by si chtel mit jako server svoje PC, musel by si mit odpovidajici pripojeni - tzn. rychlost a verejna IP.

na forum ti uplne staci nejahe freehostingove servery.

Jako forum doporucuju BB.
lhlavac
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 10. 1. 2006 20:00

PC píše:Ještě jeden asi naivní dotaz - musím mít bezpodmínečně stránky na nějakém serveru?
m/quote]
Ano (jinak by nefungovaly), ale uplne staci bezny webhosting, pokud poskytuje dost mista a potrebne sluzby.

PC píše: Netuším kolik místa může fórum zabratz/quote]

Prijde na to, co vsechno tam bude a kolik tam toho bude. Zatimco samotny kod a obrazky mohou zabrat stovky KB az nekolik MB, ale data v databazi jsou zavisle na poctu prispevku mohou pri velke navstevnosti narust i na desitky MB (u velkych for i desitek GB). Proto je vhodny hosting s velkou databazi (dnes jsou bezne 100MB databaze) nebo hosting, kde se misto pro databazi sdili s mistem pro soubory.

PC píše: osobně by se mi líbilo kdyby jako server fungoval můj PC - je to možné ?n/quote]

Ano, ale musel by bezet 24h denne, 7 dni v tydnu a 365 dnu v roce. Pokud mozno bez vypadku - tj. nutnost UPS, kvalitniho hardwaru a poradneho operacniho systemu. Pokud mozno by na nem nemelo bezen nic jineho. Navic je treba byt po celou dobu pripojen k Internetu a mit dobry uplink (alespon 256Kbit). Take je nutne mit vlastni verejnou IP adresu a pokud mozno i nejakou domenu.

V naproste vetsine pripadu je lespi webhosting, obzvlast u naprostych laiku.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC 10. 1. 2006 20:52

OK může mi tedy poradit kde co stáhnout, jak to naistalovat, udělat atd ? Třeba nechápu co je to BB ani kde se to dá sehnat a je li to LEGÁLNĚ zdarma ! Neexistují nějaké stránky na tohle téma pro úplné laiky (nejlépe v češtině, ne že bych neuměl anglicky ale pro začátek by to bylo lepší polopaticky !)
PC
Junior

Odeslat příspěvekod IVI 1. 2. 2006 15:48

OK může mi tedy poradit kde co stáhnout, jak to naistalovat, udělat atd ? .... a je li to LEGÁLNĚ zdarma ! Neexistují nějaké stránky na tohle téma pro úplné laiky...?

Jednoduche forum ,ktore nepotrebuje ani SQLdatabazu
http://navarone.f2o.org/

ukazka>http://imaker.wz.cz/forum2/
pripadne otazky mozes pisat tam.
IVI
Kolemjdoucí