Poradte jak rozsirit do vyhledavacu...

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukáš Havrlant 16. 2. 2006 19:08

mh:
Zcela neskromně ti doporučuji pročíst si můj web :-).

"kdyz dam pension jablonec nad nisou, tak jsem az na 9.strane."
No jo, kolikrát se název města Jablonec nad Nisou na té stránce vyskytuje? Zkus třeba místo titulku "Pension Půlměsíc s vlastní italskou restaurací" dát "Pension Půlměsíc, Jablonec nad Nisou". Možná by také pomohlo, kdybys neměl na každé stránce statický titulek - titulek má být jedinečný pro každou stránku.

Jeden nadpis H1 bych třeba vrazil pod logo. Buď bych použil Pixyho řešení (viz nupixův odkaz) nebo klidně stačí zápis <h1><img alt="Pension Půlměsíc"></h1>. Vyhledávač vezme jako nadpis alternativní text (který už tam dej podle sebe). Další již budeš muset sám vymyslet.

Obecně bych doporučil trochu více textu. Dva odstavce na hlavní stránce to je IMHO hodně malý prostor na nějakou SEO optimalizaci.

Alternativní text "pensionsmall2" také není úplně vhodný, co tam třeba opět dát název restaurace případně i ten Jablonec? Snaž se prostě na tu stránku dostat co nejvíce klíčových slov, na které chceš optimalizovat, ale pamatuj na to, že tím nesmíš otravovat uživatele, takže ne že na každém řádku bude Jablonec apod. Chce to poutavé texty pro uživatele s klíčovými slovy pro robota.
Lukáš Havrlant
Junior

Odeslat příspěvekod mh 16. 2. 2006 19:35

Diky. Ja to brachovi rikam furt, ze si ma vymyslet neco delsiho a poutavejsiho :lol:
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petra 16. 2. 2006 21:34

Myslím, že nupix to naopak vyjádřil velmi nepřesně. Položky podmenu v žádném případě nejsou nadpisem. Stejně tak nadpis "novinky" jen těžko může být nadpisem čtvrté úrovně hierarchicky spadající pod poslední položku podmenu (třetí úroveň nadpisu).

Neškodilo by zavést vlastní titulky a popisky pro každou stránku, odkazovat z podstránek na úvodní stránku ideálně s klíčovým slovem a získat nějaké ty zpětné odkazy.
Petra
Junior

Odeslat příspěvekod nupix 17. 2. 2006 00:09

Petra píše:Myslím, že nupix to naopak vyjádřil velmi nepřesně. Položky podmenu v žádném případě nejsou nadpisem.s/quote]

Tady jsi mně asi moc dobře nepochopil (asi jsem se špatně vyjádřil), nemyslel jsem to tak, aby položky v podmenu dal jako nadpis, myslel jsem to tak, že tam přidá nadpis s názvem té podsekce. Zaprvé tam bude mít ty nadpisy, které mu tam chybí a zadruhé bude podle nich návštěvník vědět v jaké podsekci se právě nachází.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků