[PHP] jak načtu hodnotu do proměnné z odkazu?díkec

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomasVanca 27. 2. 2006 17:02

Zdravím,jsem totální Láma,ale snažím se to vylepšit tak honem k mému problémku. :(

Jak mám načíst do proměnné hodnotu z odkazu? Chci kliknout na odkaz,ale nechci aby to někam skočilo, jen ať to načte do proměnné hodnotu pro další porovnání. Pak podle hodnoty naincluduju potřebnou část textu. Pro každý odkaz různou. Chci mít několik odkazů, každý s jinou hodnotou.

>> ještě jednou kdyby to nešlo pochopit
Kliknu na část textu (odkaz), do proměnné se mi načte hodnota -->porovnám a vložím potřebnou část textu. pořád ve stejném okně. Pak kliknu v tom samém okně na další odkaz -->uloží jinou hodnotu, vypíše potřebnou část. ... <<

Děkuji moc za radu.
Kdo poradit nechce ať nepíše vůbec.... :P
já to docela hledal po všech čertech, u Koska,Linuxsoftu atd. zatím se to učím tak to omluvte jestli je to blbost.

// mbing : Téma přesunuto ● z Programování do Tvorba webových stránek a aplikací.
TomasVanca
Junior

Odeslat příspěvekod FastIkarus 27. 2. 2006 17:12

no problém je v tom, že php běží na servery, čili bez znovu načtení stránky se neobejdeš... pokud je to načítání opravdu nepřekonatelná překážka, tak zde nastupuje javascript
Lidé se dělí do 10 skupin: na ty, kteří rozumí dvojkové soustavě a na ty, kteří ne :p
FastIkarus
Junior

Odeslat příspěvekod vapmartin 27. 2. 2006 17:16

Jde o 'přenos dat mezi stránkami' metodou GET. Funkční řešení:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=524
vapmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zorg 27. 2. 2006 17:18

Můžeš zkusit AJAX, ale ten moc není pro lamy ;-)
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod TomasVanca 28. 2. 2006 15:21

FastIkarus: jasný, to je vlastně pravda. Takže to musí jít přes stránku aby došlo ke vložení do proměnné.
vapmarit:díkec...jj to studuju :-D evidentně ne moc úspěšně...
Zorg:na AJAX jsem už koukal ráno na webu vrana. jasný že není pro lamy,ale na studování to je radost.;-) jendou se to člověk naučit musí :-D moje kroky vedou sem..

Teď jak jsme to dočasně vyřešil : Co není v hlavě, to je v rychlých prstech, hezky jsem si udělal pro každý odkaz stránku, takže bude humáč to předělávat .... :mrgreen:

děkuji vám za nasměrování všechno se hodilo
TomasVanca
Junior