[PHP] Vypis textu z databáze do selectu nic nedělá

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zeq 9. 4. 2006 00:03

Caute, delam uplne primitivni vypsani textu z databaze do selectu, nic mi to ale nedela. Zkuste na to mrknout, nevim kde by mohla byt chyba. Mimo select to jede a vypise se to, takze v tom to neni :). Dik za pomoc
Kód: Vybrat vše
<select>
<?php while($zvlast=mysql_fetch_array($vysledek)){ ?>
  <option value="<?php echo $zvlast["nazev"];?>"><?php echo $zvlast["nazev"]; ?></option>
<?php } ?>
</select>

//adams: upraven název threadu.
// mbing : Téma přesunuto ● z Programování do Tvorba webových stránek a aplikací.
zeq
Junior

Odeslat příspěvekod zeq 9. 4. 2006 11:56

Jenom to aktualizuju, protoze jsem to dal pozde vecer, tak se na to asi nikdo nemrkl.. :?
zeq
Junior

Odeslat příspěvekod Ency 9. 4. 2006 12:02

Kód se jeví ok a jak máš zapsán select ?
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 9. 4. 2006 12:11

A co takhle nějáká chybová hláška, není?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod quix 9. 4. 2006 12:47

Problemom bude zrejme vnorenie HTML kodu do tela cyklu while. Cyklus by mal byt od zaciatku az po koniec v jednom bloku, pricom na vypis HTML pouzi echo.
quix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 9. 4. 2006 12:55

quix píše:Problemom bude zrejme vnorenie HTML kodu do tela cyklu while. Cyklus by mal byt od zaciatku az po koniec v jednom bloku, pricom na vypis HTML pouzi echo.

Tak to zrovna není pravda, to jeswtli je blok programu, který je uzavřený ve složených závorkách vypisovanej Echem, nebo ukončíě PHP a pak ho zase začneš je úplně jedno a naopak to vypínáíní je rychlejší.

Typuju to na chybně napsaný dotaz a vypnutý vypisování warningů a errorů.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zeq 9. 4. 2006 20:16

Nic se v selectu neobjevi, hlaska zadna neni a zobrazovani chyb vypnuty taky neni.. :?
zeq
Junior

Odeslat příspěvekod K8 9. 4. 2006 20:35

zeq píše:Nic se v selectu neobjevi, hlaska zadna neni a zobrazovani chyb vypnuty taky neni.. :?

tak nejspis bude chyba tam, kde je proveden ten sql dotaz coz by melo byt nekde kousek pred tim
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zeq 12. 4. 2006 19:04

Jenze kdyz to zkousim mimo selectu tak to jde.. :)
zeq
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 12. 4. 2006 19:34

no, takze zaprve - ten tvuj kousek zdrojaku je strasny.
print '<select>';
while($zvlast=mysql_fetch_array($vysledek))
print '<option value="' . $zvlast["nazev"] . '">' . $zvlast["nazev"] . '</option>';
print '</select>';

No a jinak jsem to vyzkousel na vlastnim selectu a funguje to bez problemu, takze chyba bude nekde jinde. Zkus sem dat vetsi cast zdrojaku, vcetne selectu, ...
Z@chi
Junior

Odeslat příspěvekod Z@chi 12. 4. 2006 19:36

no, takze zaprve - ten tvuj kousek zdrojaku je strasny.
print '<select>';
while($zvlast=mysql_fetch_array($vysledek))
print '<option value="' . $zvlast["nazev"] . '">' . $zvlast["nazev"] . '</option>';
print '</select>';

No a jinak jsem to vyzkousel na vlastnim selectu a funguje to bez problemu, takze chyba bude nekde jinde. Zkus sem dat vetsi cast zdrojaku, vcetne selectu, ...
Z@chi
Junior