pouzivat html ramy?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod houskat 22. 4. 2006 20:19

je moudre v dnesni dobe jeste pouzivat framy pri tvorbe HTML stranek? rad bych to udelal tak, abych mel horiontalni menu jako prvni vec nahore na strance, a pak jak se mi mackaji tlacitka, aby se menila spodni stranka (menu je ve flashi, zbytek bude v html). jde tu udelat jinak nez ramama? nevim jestli je rozumny to delat vsechno jako ruzny stranky a aby se to menu porad zobrazovalo znovu...i kdyz by se pak bralo z catche a nestahovalo. pripada mi to neprofesionalni...jde to nejak pomoci treba php nebo neceho jinyho? dekuju
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod botepidemic 22. 4. 2006 20:28

css
botepidemic
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 22. 4. 2006 20:31

No dost si koleduješ o flame, protože chtít dělat stránky pomocí framů a k tomu menu ve flashi :)

Rámy opravdu nepoužívat, o jejich velkých nedostatcích je toho napsaáno všude hodně (i zde na fóru).
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo 22. 4. 2006 20:34

Pokud jde o jednoduchy web, no nevim. Jsem zacatecnik a resil jsem totoznou otazku minuly tyden.
Web jsem delal v NVU. Dost lidi me odrazovalo od ramu, pry to jde krasne udelat pres css nebo tabulky. Hmm. Poprve jsem to udelal pres demo primo ze stranek NVU
http://www.nvu.com/demos/frames/frameSimulate.html (zkuste si ji otevrit ve FF a v IE), kontroloval jsem si to ve FF a teprve az jsem to mel hotove, tak me napadlo si to zkontrolovat v IE. To byla prvni tafka. Dobra, pujdu na to pres tabulky. No jo, ale prece nebudu do kazde z nich davat totozny kod na menu ... zkusim ho plnit JavaScriptem. Na lokale vsechno OK, ve FF i v IE. Tak to uploadnu na server poskytovatele a sup, nepovoluje spustit javascript. Po techto peripetiich jsem se nastval, udelal to pres ramy, jede to vsude, zadne PHP ani Javascript nepotrebuju a mam klid ;)
Naposledy upravil Filo dne 22. 4. 2006 20:36, celkově upraveno 2
Filo
Junior

Odeslat příspěvekod negr 22. 4. 2006 20:34

pekny navod na reseni pomoci PHP: Web bez rámů
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 22. 4. 2006 20:38

Udělej to pomocí funkce include, možnosti
1.) Každá stránka s obsahem si načte hlavičku, menu a patičku
2.) Stránka index si načte obsah do určeného místa (název stránky se předává pomocí proměnné - index.php?page=uvod)
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků