[CSS] poraďte s rámečkem tabulky

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 2. 6. 2006 21:56

Dělám si web, jehož základní layout bude vypadat zhruba takto:
Obrázek

Nahoře nějaké logo, vpravo menu, vlevo blok s vlastními články. Kolem dokola orámováno tenkou tmavou linkou. A právě ta linka mi dělá problémy :) Je to samozřejmě tabulka, barvu pozadí zadávám přímo ve zdrojáku stránky, zbytek je v main.css, které vypadá takhle:

Kód: Vybrat vše
BODY { font-size: 10pt; font-style: normal; font-family: Verdana, Arial; color: #181C1A; background-color: #E5CAB8; margin-left: 5px; margin-right: 5px; margin-top: 10px}

A:LINK { color: #E3738B; text-decoration: none }

A:VISITED { color: #892D41; text-decoration: none }

A:ACTIVE { color: #EA464E; text-decoration: none }

A:HOVER { background-color: #FFFFFF; text-decoration: none }

TD { font-size: 10pt }

TABLE { font-size: 10pt; border-style: solid; border-width: 1px,1px,1px,1px; border-color: #745142 }

Přesto se mi ten rámeček kolem tabulky nezobrazuje (akorát v IE, ve Firefoxu ani v Opeře ne). Když ve zdrojáku stránky přidám tabulce parametr border=1, tak se objeví, ale zároveň s ním samozřejmě i ty ošklivé defaultní rámečky. Kde tam mám chybu?
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 2. 6. 2006 23:33

zkus u stylu pro tabulku dat
Kód: Vybrat vše
border: 1px solid black;

ale nejsem si jisty, zda jsi myslel toto
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod ri.va 3. 6. 2006 08:56

Jo, přesně to, díky :) Ještě mě napadlo projet to validátorem a ten mi sdělil, že zápis 1px, 1px, 1px, 1px je špatně, proto to asi zobrazoval jenom IE, který se s tím nepáře :mrgreen: Správný způsob je slovy.
ri.va
Junior