nejjednodusi zpusob doplnovani webu bez pouziti web editoru?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Capricho 8. 6. 2006 11:00

zdravim, potreboval bych vytvorit stránky pro autobazar. ale chteji aby si mohli sami pridavat jednoduse automobily. co byste mi doporucili jako nejlepsi a nejjednodusi reseni? pokud mozno zdarma. asi by to melo byt neco jako blog ale nedokazu si predstavit jakym zpusobem si to budou aktualizovat aniz by pouzili nejaky web editor. Nebo me aspon odkazte na neco o cem si myslite ze by mi mohlo pomoct. celkem to specha.
Za kazdou radu predem dekuji.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 8. 6. 2006 11:07

No, úplně obecné řešení editace webu uživateli je Wiki. :-)
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 8. 6. 2006 11:11

No, wiki asi nebude to prave reseni, to by mazaly inzeraty ostatnich :)
Bude to chtit nakej vetsi system, ale v tom se nevyznam, musite pockat na odbornika. Kazdopadne uz to vypada jako slusne velkej system na to delat to na koleni, pokud nejste primo expert. Mozna to bude chtit nechat si to vytvorit na zakazku...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 8. 6. 2006 11:33

redakční systém ;) třeba joomla
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pette 8. 6. 2006 11:36

hm.. bez programovania riesenia pre teba na mieru to asi nepojde.
dalsia moznost je upravit nejaky open source cms = znova programovanie.

napisat v php system formularov, nejake textove pole na popis, par pozicii na foto by az taky problem nebol, takze prepis nazov na threadu na "kto mi to naprogramuje" a uz si len vyberies z ponuk:)

moj odhad ceny = 2-5 tisic Sk, podla kvality a cien studenta, co sa ti ozve:)
Pette
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 8. 6. 2006 11:36

potrebuju aby se tam dal hodit obrazek s textem a aby to bylo jednoduche na ovladani (ten program). asi to nebude zadna sranda.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 8. 6. 2006 11:39

mas namysli neco jako knihu navstev, kde formular pro zadavani prispevku bude chybet a bude ho mit k dispozici pouze provozovatel stranek?
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 6. 2006 13:08

Pette píše:moj odhad ceny = 2-5 tisic Sk, podla kvality a cien studenta, co sa ti ozve:)

Vzhledem k tomu, že tam musí být login, nějáké základní zabezpečení. Vkládácí formuláře, upload obrázků na server, nejléepe dynamické měnění množství fotek.
Za těch 5 tisíc to udělá opravdu jen student. To ještě záleží na tom, jak je udělaná databáze, nebo jestli existuje prezentační část. Pokud by to bylo i s analýzou a tvorbou prezentační části, tak se pod 10000 nedostaneš. Teda pokud se nějáký studentík, kterej dělá první projekt za prachy nesekne v ceně jak já na svým prvním projektu.

Tady se asi oprvadu neobejdeš bez progranmování. Žádným nástrojem to neuděláš.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 10. 6. 2006 11:15

To Velbloud: taky jsem tak zacinal na prvnim projektu, pak jsem jen proklinal, ze ja vul jsem si rekl cenu tak nizko. Ted radeji tu zakazku nevezmu:)

K prispevku: Jak rekl velbloud, potrebujes nejakou admin sekci, kde budes mit treba i jednoduchy formular pro vkladani popisku k autam a vkladani fotek. Pak v prezentacni casti si to budes muset tez trochu upravit, aby se vysledky zadane v adminu promitly do uzivatelske casti webu.
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 6. 2006 11:07

Mam tohle samozrejme sekce admina by byla zaheslovana
http://www.mgs.mysteria.cz/inzeraty/index.php

Hlavne bych potreboval aby text byl od obrazku trochu odsazeny, obrazek se dal zvetsit a jeste v neposledni rade bych potrboval nejak vytvorit formular pro mazani automobilu. jelikoz se to zapisuje vsechno do poznamkoveho bloku a to v jedne radce neni sranda to odtud odmazavat.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 12. 6. 2006 15:28

Co takhle použít databázi. Tam je to jednoduší, rychlejší. Není problém implementovat vyhledávání podle kriterii atd. Zkus si představit, že ti do toho souboru budou zapisovat dva klienti ve stejnou chvíli. Jak to chceš řešit? V DB jsou tyhle věci vyřešený.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 6. 2006 17:35

Je tezke na tohle napasovat databazi? popripade jak na to? nejde nekde na netu stahnout zdrojak ktery se da upravit?

dva to tam pridavat nebudou ten formular je takhle pristuny jen pro zkousku. ale stve me ten poznamkac. vsechno v radku je v tom peknej maglajz.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod powersell 12. 6. 2006 18:03

Capricho píše: ale stve me ten poznamkac. vsechno v radku je v tom peknej maglajz.

Notepad->Format->Zalomit text
vacsina ludi ma IE;
vacsina ludi je v tom pripade vo velkom nebezpecenstve!
spisme peticiu na zachranu tych 70% ludi trpiacich pod nadvladou M$. dakujem
----------------------------------
sk8 or die, sk8 or SKAP, sk8 is gr8, just sk8 and enjoy
powersell
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 6. 2006 19:44

diky to mi aspon trochu ulehci praci ale stejne to jeste neni ono
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 12. 6. 2006 21:07

powersell píše:
Capricho píše: ale stve me ten poznamkac. vsechno v radku je v tom peknej maglajz.

Notepad->Format->Zalomit text

:lol:
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior

Další stránka