IE zobrazuje špatně tabulku i přes validni kod

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod esemba 15. 10. 2006 22:35

Nevíte, proč se v IE6 zobrazuje ulpne nesmyslne tabulka dole?
http://www.esemba.net/_web/?page=clanky&kategorie=0
Kod je XHTML1.0 strict a css validni, v Opere a FF je vse uplne bez problemu, ale v IE proste ne... Kod je generovany php, takze mozna bude trosku problem se v tom vyznat. Nevite nekdo, co IE nechape???
esemba
Junior

Odeslat příspěvekod KinDo 16. 10. 2006 07:32

mas na IE nainstalovane vsetky update ( patche ) ?
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod MisfiT 16. 10. 2006 07:34

IE6 je IE6, ten zobrazuje špatně i validní stránky :-) Myslím, že problém bude v šířce té tabulky, která je dole. Doporučuji podmíněné komentáře. Vytvoříš jeden soubor se stylem pro FF a jeden upravený pro IE.

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=podm%C3%ADn%C4%9Bn%C3%A9+koment%C3%A1%C5%99e&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=
MisfiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisfiT 16. 10. 2006 07:34

KinDo píše:mas na IE nainstalovane vsetky update ( patche ) ?


tim to nebude
MisfiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sCrew 16. 10. 2006 07:38

IE je znamy ignorovanim standardu, mozna az IE7 prinese trochu zlepseni.
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MisfiT 16. 10. 2006 07:41

A nebo další chyby... :(
MisfiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 16. 10. 2006 07:42

videl jsem IE7 zobrazovat jeden web a musim rici, ze to byla vazne patlanina:) (IE rozhazelo barvy kam se mu chtelo, radky ci sloupce, vsecko jedno, pricemz ten samy web ve FF, Opere nebo IE<7 v pohode) ale treba to byl ojedinely pripad..
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gashtaan 16. 10. 2006 07:59

co tak zmenit strict HTML na loose?

btw, IE je znamy ignorovanim standardov? ako keby ich FF a spol dodrziavali...
mov eax, 0B5h; xor edx, edx; int 2Eh
gashtaan
Junior

Odeslat příspěvekod rawon 16. 10. 2006 15:10

hele a co máš s tou tabulkou? já ji vidím, že je uprostřed a nahoře:))
rawon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 16. 10. 2006 15:14

doporucil bych ti na stranku umistit upozorneni, ze IE nedokaze stranky zobrazit korektne, pripadne uzivateli ktery to otevre v IE zobrazit varovnou stranku pred vstupem (tak to mam na svych www strankach, koukni), a s opravou IE chyb se nestvat. jinak u toho stravis mladi...

proste nefunguje, tak nefunguje. at si lidi poridi poradnej prohlizec. kdyz nechcou, jejich vec, budou videt stranky jinak nez zamyslel autor. v cr uz ma firefox 30% a porad se zvysuje...
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gashtaan 16. 10. 2006 15:22

FF je 'poradny prohlizec'? :)

ja robim weby aj pre IE aj FF, a poviem ti, ze FF mi z toho robi najvacsie peklo... nie standardy, ale bugy v zobrazovani.
mov eax, 0B5h; xor edx, edx; int 2Eh
gashtaan
Junior

Odeslat příspěvekod rawon 16. 10. 2006 15:23

e? to si teďka jako děláš ***** ne? ty kokso, tak to je fakt hustý...
a co když ti lidi nemají jinou možnost než používat IE, takže ti si mají políbit šos nebo co? ty bláho, když člověk dělá stránky, tak je musí optimalizovat pro všechny prohlížeče a ne říct, IE *****í, seru na něj...dobrá filozofie...fakt...
Ve většině případů jdou stránky udělat tak, aby šli tam i tam..stačí jenom zkoušet nebo se někde zeptat...
rawon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rawon 16. 10. 2006 15:24

FF? no spíš bych řekl, že je to obráceně, že bugy mají IE, ale dá se to vychytat...
rawon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esemba 16. 10. 2006 20:12

rawon píše:hele a co máš s tou tabulkou? já ji vidím, že je uprostřed a nahoře:))o/quote]
jojo,uz sem nato prisel, a opravil, ale zapomnel sem to sem napsat.

gashtaan píše:FF je 'poradny prohlizec'?
ja robim weby aj pre IE aj FF, a poviem ti, ze FF mi z toho robi najvacsie peklo... nie standardy, ale bugy v zobrazovani.

no nevim nevim, nejak se mi to nezda,moje zkušenost je opačna. V FF vypada vse tak, jak by papirove melo...

jinak problem byl v tom, ze jak mam v tom css layoutu ten prostredni sloupec, tak ta tabulka vevnitr mela nastavenou sirku na 99%. IE si asi nejak rekl, ze je to moc a hodil to dolu. Kdyz sem dal sirku na 60, tak se vse zobrazilo korektne, tak jak to vypada ted...
esemba
Junior

Odeslat příspěvekod jozo (novy) 16. 10. 2006 20:36

mne sa zobrazuje hore aj v opere aj v IE6
jozo (novy)
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků