Lokalizácia mobilu pri použítí 4G internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod upgradeyourmind 26. 6. 2019 15:26

Zdravím, viete mi prosím poradiť, ako presná je lokalizácia mobilu pri vlozenej SIM a využívaní internetu, vypnutej GPS a vypnutej WIFI ?

Ide o následovné. diktatúra SR zakázala online hazard od zahranicných spoločností. Žijem na hranici s Rakúskom (kde sa môže hrať) a z domu viem dostať signál od rakúskych operátorov. Ak by som teda kupil rakúsku SIM a z domu sa pripojil na rakúskeho operátora (následne si urobil hotspot pre pripojenie cez PC), aká je šanca, že herňa na ktorej budem hrať (a predpokladáme že nechce mať na svojej stránke užívateľov ktorý porušujú T&C) zistí, že reálne som 2km od hranice a v štáte kde sa nemôže hrať?

VPN nie je riešenie, na to vedia prísť...

Ďakujem
upgradeyourmind
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2019 16:40

+/- par metru - ostatne si to muzes vyzkouset, kdyz pouzijes napr google mapy a vypnes gps. Porad je to schopne +/- navigovat. Navic android umi geolokaci podle wifi, takze pokud jsi nekdy pouzil telefon s androidem se zaplou wifi v miste kde nyni pachas tuto trestnou cinnost ...

Out-teligence nekterych jedincu mne neprestava udivovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 6. 2019 17:23

Z povahy VPN moc netuším, jak "na to mohou přijít", protože spojení je šifrované. Není-li zákonem obecně zakázáno VPN spojení, pak jediné, co lze zjistit, že VPN používáte. Již však není možné určit účel. Jestli se připojujete do kamarádovy LAN v zahraničí, abyste hráli Doom, nebo zda jde o hazard... pořád je to stejné VPN.

Jinak z vašeho úhlu pohledu není ani tak zásadní kde se nacházíte. Ve chvíli, kdy máte služby zahraničního operátora, jste de facto rakušák. Mohli by vás vysledovat, ale tak vysoká míra sledování a zásah do soukromí je povolen A) na příkaz soudu a B) v případě závažné trestné mezinárodní činnosti (tam spadá například teroristický útok, ale i zločin proti cizímu státnímu subjektu).
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod upgradeyourmind 26. 6. 2019 22:09

KineCZek píše:+/- par metru - ostatne si to muzes vyzkouset, kdyz pouzijes napr google mapy a vypnes gps. Porad je to schopne +/- navigovat. Navic android umi geolokaci podle wifi, takze pokud jsi nekdy pouzil telefon s androidem se zaplou wifi v miste kde nyni pachas tuto trestnou cinnost ...

Out-teligence nekterych jedincu mne neprestava udivovat.

Práveže keď vypnem GPS a aj wifi, tak mi to moju polohu neukazuje vobec. Ohľadom geolokacie - preto som písal že by bola vypnutá aj wifi, lebo viem že to nájde polohu dosť blízku, takže na mobile kde je urobený hotspot pre internet je vypnute wifi / GPS a používa sa rakuska SIM na rakúskej sieti...

Out-teligence nekterych jedincu mne neprestava udivovat - týmto si myslel čo ?

-- 26. 6. 2019 22:13 --

Emil Pastelka píše:Z povahy VPN moc netuším, jak "na to mohou přijít", protože spojení je šifrované. Není-li zákonem obecně zakázáno VPN spojení, pak jediné, co lze zjistit, že VPN používáte. Již však není možné určit účel. Jestli se připojujete do kamarádovy LAN v zahraničí, abyste hráli Doom, nebo zda jde o hazard... pořád je to stejné VPN.

Jinak z vašeho úhlu pohledu není ani tak zásadní kde se nacházíte. Ve chvíli, kdy máte služby zahraničního operátora, jste de facto rakušák. Mohli by vás vysledovat, ale tak vysoká míra sledování a zásah do soukromí je povolen A) na příkaz soudu a B) v případě závažné trestné mezinárodní činnosti (tam spadá například teroristický útok, ale i zločin proti cizímu státnímu subjektu).

T&C niektorých herní kde človek hraje, je zakázané používať VPN a môžu sledovať procesy zapnuté v PC / mobile = ban accountu aj s peniazmi.

Ani rakúsky občan nemôze hrať na území SR na zakázaných herniach, preto je tak dôležitá poloha... ide iba o to, že sa mi nechce zbytočne platíť nájom v AU ak by sa to dalo nejako takto vymyslieť
upgradeyourmind
Kolemjdoucí