xDSL modem pro 100Mb/s nebo vyšší rychlost

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod happysafari 26. 11. 2019 14:59

Ahoj, nechávám si zařídit xDSL internet od firmy OpavaNet a zajímá mě jestli vzít jejich modem nebo koupit svůj.
Pro začátek budu mít rychlost 50Mb/s, ale do budoucna chci mít 100Mb/s a na mojí adrese je i 250Mb/s, takže i ten přichází v úvahu.
Jedná se o rodinný dům s rozlohou 132m2, modem/router bude umístěný uprostřed a chtěl bych mít pokrytí po celém domě + terasa (je hned u domu).

Specifikace modemu od OpavaNetu jsou: ADSL2/VDSL2+, podporuje vectoring, 4x100Mb/s., WiFi 802.11n.
Chtěl jsem mít WiFi 802.11/ac což jejich modem nemá, tak se ptám, jestli si mám koupit svůj např. ASUS DSL-AC55U nebo jsem ještě četl, že jde vzít jejich modem a připojit na něho svuj router. Nechci investovat šílené peníze, ale zároveň nechci abych koupil něco, co nebude umět víc než 100Mb/s. což by v budoucnu mohl být problém.

Děkuji za rady.
happysafari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej1 26. 11. 2019 18:45

Dobrá rada drahá. Ten od providera je na dnešní dobu docela střep, ale je fakt, že to mívají vychytané, technická podpora si s tím snáze poradí, občas se i starají o upgrade firmwaru... Čili pokud jsi schopen si tohle ošéfovat sám, tak si vem něco vlastního, hrozí-li, že budeš potřebovat jakoukoli pomoc od providera, vzal bych jejich.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 27. 11. 2019 09:33

happysafari píše:Specifikace modemu od OpavaNetu jsou: ADSL2/VDSL2+, podporuje vectoring, 4x100Mb/s., WiFi 802.11n.

Ten jejich má fakt jenom 100Mb/s porty? Pokud ano nebrat!!!!!

V dnešní době nebrát nic co má jenom 10/100Mb/s porty!!!!!!!!!!!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod happysafari 27. 11. 2019 20:32

Jo taky mě to zarazilo a ještě jen 2,4ghz.
Proto se mi líbí ten Asus, i když jsem někde četl o nějakém profilu 35b co používá cetin pro rychlosti 250Mb/s ale ten Asus nepodporuje, takže nevím jestli by rozjel i tuto rychlost.
Prosím o radu někoho, kdo se v této problematice profilu vyzná.
happysafari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 28. 11. 2019 06:13

Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod happysafari 28. 11. 2019 12:04

Toto už jsem nedávno četl. Spíš mě zajímá, proč má ten Asus 1000Mb/s podporu, když nemá ten 35b profil který k tomu potřebuje, takže na tom stejně více než 100Mb/s nepojede ze?
To se mi pak vyplatí vzít levnější modem co má jen 100Mb/s.
Chápu to správné?
Co je teda těch 1000Mb/s?
happysafari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 28. 11. 2019 19:19

Já bych šel cestou kvalitní router s wifi a 1G portama.

A nejlevnější modem bez wifi který zvládne požadovanou rychlost.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 28. 11. 2019 20:18

=> proč má ten Asus 1000Mb/s podporu...
Aby užívateľ nemusel kupovať 1Gb switch keď potrebuje na LAN/WLAN fungovať väčšími rýchlosťami ako 100 Mb/s. Podobný nezmysel je keď to má na 11ac rýchlosť 1730 Mb/s, ale iba 1Gb porty.
hunter21
Pokročilý