Zlepšení signálu internetu, kopcovitý terén, anténa?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 28. 7. 2020 15:28

Na chalupě mám velmi špatný signál,(týká se všech provozovatelů) protože je tam kopcovitý terén, k nejbližšímu vysílači je to asi 3-5 km. Soused nedaleko, cca 100 metrů daleko a o pět až deset metrů výš, signál má a O2 i Vodafone mu fungují celkem obstojně. Když se pohybuju po svojí chalupě na půdě, tak tam najdu místo, kde signál je(dvě čárky a probleskne tam i 4G), ale je to nestabilní, nicméně mi to tak nějak říká, že už stačí jenom kousek zlepšit a pak by to mohlo fungovat. Existuje nějaké udělátko, které by vyřešilo můj problém? V podstatě by mi stačil i čistě internet, můžu volat přes whatsapp, jako neználek si přestavuju anténu na střechu a k tomu nějakou dokinu na telefon(jako hotspot) nebo router, kam vložím sim kartu, třeba ted tu novou od O2. Sry, že vás otravuju, ale když jsem googloval, tak jsem se v tom strašně zamotal a nerozumněl tomu. Cena udělátka teoreticky nehraje roli, chtěl bych vědět jaké mám možnosti a pak se rozhodnout. Děkuji mnohokrát.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2020 15:40

800 02 02 02
800 73 73 73
800 77 00 77

Razeno v abecednim poradi. Poptavas "pevny internet bez dratu" na technologii LTE. Externi antena zajisti ve vetsine pripadu alespon 20-50Mbit i v mistech, kde jinak na mobilu pripojeni sotva jde.

Zavolas, poslou technika, ten to promeri ... a uvidis. Uz na infolince by Ti meli byt schopni rict alespon orientacni rychlost pripojeni - maji na to detailni mapy, vetsinou dost presne. V obydlenych oblastech jde dokonce casto o data z jejich vlastnich mereni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod polda 28. 7. 2020 22:39

To mu ale udělají pouze pokud službu bude používat pořád. Jestliže chce něco na chatu předpokládám nějakou svoji sim nebo předplacenku na 2-3 měsíce.
Takze asi nejlevnější varianta https://pc.bazos.cz/inzeraty/huawei-b2338/
Upozorňuji,že ne všechny sim od operátorů dovolí sdílet data na více než jedno zařízení.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod kazatop 29. 7. 2020 11:56

Díky za odpovědi, líbí se mi ta huawei možnost. Pokud jsem to správně pochopil, tak bych dal na nějakou tyč na střechu ten venkovní kus, drátem to protáhnul dovnitř a zapnul vnitřní kus do zásuvky. Do venkovního bych dal předplacenou sim kartu, představuju si tuhle. https://www.datamanie.cz/ a pak případně jenom dobíjel? Nebo jsem to někde spletl? A úplně pitomej dotaz, nebude to fungovat jako hromosvod nebo něco, abych tím případně v bouřce/blesk nevypálil barák?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 7. 2020 12:43

Jak mas resenou TV antenu? Staci to pridelat nekam k ni, nejaky drzak na ni mit budes urcite. Casto staci pridelat tu "externi" vec na komin, ze ani nemusi byt venku. Zalezi na sile signalu.

Dej bacha - pokud bude Huawei modem brandovany TMobile, ta O2 sim v nem nepojede. (!) Jestli a jak (ne)snadno jde preflashnout nonbranded firmware jsem, priznam se, nezkoumal.

Jako hromosvod to fungovat imo bohuzel bude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod polda 29. 7. 2020 17:42

Mě na původní TMO jedou všechny simky. Doporučím nejdřív změřit jaké antény a jakou rychlost u tebe v okolí poskytují a z kterého směru. Sim si třeba půjčit. Např aplikací Netmonster.
polda
Junior