UPC 3 měsíce zdarma - výpověď

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod www598 13. 4. 2021 15:08

Dobrý den,
Mám nově zřízený (2 měsíce) internet od UPC a při podepsání smlouvy jsem využil jejich akce 3 měsíce zdarma.
Dneska nám přišla nabídka že během měsíce budou u nás v domě dělat optiku až do bytu a za rozumné ceny + ještě speciální akce pokud podepíšu smlouvu hned (T-mobile).
Přemýšlím že byt to využil, ale mám s UPC smlouvu na rok. Pokud bych neměl tu akci 3 měsíce zdarma, bez problému bych dal výpověď a bylo by to podle nového zákona bez sankcí. Nevíte někdo jestli je můžu bez sankcí odejít i když jsem využil oné akce 3 měsíce zdarma?
UPC se bude jistě vytáčet, ale nikde jsme nenašel přesné podmínky jak to přesně je, jestli můžu nebo nemohu odejít takto bez trestu :(
Poradí někdo?
Děkuji.
www598
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 4. 2021 15:36

Myslím, že ty 3 měsíce kvůli porušení prostě zaplatíš a pudeš. Jinak ...zatím byl UPC-Vodafon většinou funkční. Optika je jen "schopnost", rychlost je provider.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod www598 13. 4. 2021 19:05

Tomu jsem se právě chtěl vyhnout.
Proto by mě zajímalo, jak dlouho ještě musím u nich zůstat, abych mohl utéci bez sankcí. Ta nabídka zase není tak výhodná abych zbytečně vyhodil dva litry a šel jinam. Jen je prostě aktuálně výhodnější tak jsem si říkal, proč, to nezkusit, pokud by v tom nebyl žádný zádrhel.
Platit žádné sankce se mi nechce, to ty další 3 měsíce nebo kolik je potřeba vydržím... jen právě nevím jak dlouho to je... nikde jsem právě detailní informace o tom nenašel...
www598
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 4. 2021 19:32

Smlouva? No comment
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 4. 2021 01:47

Máte smlouvu na rok s akcí "3 měsíce zdarma", tedy 12-3. Dle smlouvy máte služby využívat 12 měsíců a zaplatit 9. V případě výpovědi se ruší akce "3 měsíce zdarma", vypočte se plná cena 12 měsíců, odečtou se již zaplacené měsíce a zbytek je třeba doplatit.
Jaká jsou aktuální pravidla, Vám řeknou na infolince. Každopádně je to vymyšlené tak, aby to pro Vás nebylo výhodné :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 4. 2021 07:53

Přečtěte si smlouvu, na jaké částky a za co jste se upsal.
Od 1.4.2020 nové podmínky, pokud nevyšla utajena novela:

Tyto podmínky se vztahují na hlasové tarify, pevný internet, mobilní internet a internetovou nebo satelitní televizi.
https://www.dsl.cz/clanky/10-tipu-jak-zmenit-operatora
Edit:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2019-311
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 4. 2021 18:29

Mam na jednom miste smlouvu s 3 mesici zdarma. Ted jsem pro jistotu dvakrat prekontroloval, ze na podepsanem formulari nic o smlouve na jeden rok neni. Ani pri zrizovani nikdo o rocni smlouve nemluvil.
Kazdopadne podle platneho zakona o elektronickych komunikacich se po setrvani u operatora po dobu 3 mesicu uz v dalsich mesicich sankce za zeuseni sluzby neplati. Vypovedet to tedy jde ve standardni tricetidenni lhute, v extremnim pripade 30 dni pred prvnim dnem 4. mesice.
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod www598 15. 4. 2021 11:31

Děkuji za nározdy, také jsem prostudoval smluovu a nic tam o ožádném dlouhodobém úvazku, nebo délce poskytování služeb opravdu není. Tedy by měl být klasicky na dobu neurčitou.
Sice je tam dovětek, že souhlasím s obecnou obecnými podmínkamu zveřejnemými na UPC.cz a tam je jen obecný text že smlouvy jsou na dobu neurčitou a výpveď je 30 dní od data podeslání výpověďi.
Ale nikde nic k této konkrétní akci. Tedy doufám, že je mozní smouvu vypovědět po uplynutí těch 3 měsíců bez jakýkoliv následků/pokut. Doufám.
Volala jsem na infolinku a tam mi řekli že se mi během párdní někdo ozvě a stále nic... (kvalita podpory prostě stále setjná co byla pod UPC :( )
www598
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků