Zamrzání modemu O2

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod boru 26. 7. 2021 22:30

Změnil jsem heslo bez připojení DSL, jak píšeš. Firewall jsem přepnul ze střední (default) do nejvyšší úrovně ochrany. Hned se mi ozval Eset, tak ho budu muset nějak povolit. Uvidíme, jestli to prospělo.
boru
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 7. 2021 05:39

Tady nejde zvednout firewall na nejvyšší (většinou při nejvyšší neumožňuje odesílání paketů z lan do internetu, musí se to pak ručně povolovat atd.....) ale o to aby se nikdo z internetu nedostal na router....

Takže to chce skotrolovat takové díry jako povolený TFTP, TELNET, TR-69..... tyto služby zakázat jak z wan tak i lan pro fungování nejsou zapotřebí.

Máš tam nejnovější FW?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boru 27. 7. 2021 09:22

TR-69 jsem vypnul v modemu, klienty TFTP ani Telnetu nemám ve win povoleny.

-- 27. 7. 2021 10:43 --

Verze FW modemu je V1.0.5_CZ.2T16. Jestli je poslední nevím, nikde jsem nenašel možnost stahovat FW od O2.
boru
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2021 12:34

polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boru 27. 7. 2021 13:02

Ano, sorry. Tam je verze V1.0.5_CZ.2T15, takže se zdá, že můj je čerstvější.
boru
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 7. 2021 14:24

Což je taky trochu divné že tam je starší verze......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 30. 7. 2021 01:57

Par tisic paketu za den je prdnuti v lese. Az jich budou vysoky statisice, tak to uz je utok.

No kazdopadne skutecnej HW firewall si muzes taky zkusit tam dat, vali se mi tady nekde v bordelu starsi ZyWall, ani sem si s tim este nehral, klidne mohes :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Bosikcek 26. 9. 2021 09:29

Mám ten samý problém jako boru. O2 a stejný modem. Červená kontrolka internet. Ostatní zelené. Modem jsem už čtyřikrát reklamoval a technik na síti nezjistil žádný problém. Stačí když vytáhnu linku a zase zapojím a internet zase běží. Celý den to nevypadne, začne vypadávat až po 20:00 a ráno je vždy odpojený internet. Nevím co s tím. Zajímalo by mne jak jsi pokročil.
Bosikcek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2021 11:35

Co s tím? Přejít k jinému operátoru a modem můžeš použít ten co máš.

Protože pokud svítí kontrolka DSL zeleně tak je navázáno spojení po drátech s ústřednou a pokud svítí kontrolka INTERNET červeně tak je rozpadlé PPPoE spojení.

Někdo se vyjádřil v tom smyslu že to O2 dělá schválně aby prodal svůj smart box.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 9. 2021 13:05

@soban - Z tvého dalšího příspěvku k T-mobil se dá odvodit, že provideři nedrží jen kartel v cenách ale také kartel v kejklích na zákazníka.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2021 23:47

Reklamština je reklamština.......

PS. Ale u T-MOBILE jsem se dovolal s člověkem kde to pak vše vyřídily dle požadavků u O2 jsem se nikomu nedovolat a to je přece jenom rozdíl.
Samozřejmě nevýhodné věci ti nebudou hned vykládat.......

Takže z toho zla musíš vybrat to nejmenší.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků