Šílenosti objednávky vyšší rychlosti internetu od exUPC

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 16. 8. 2021 20:20

Ondrej1 píše:To telefonní číslo je 241 005 100 (přehozené první dvě číslice), je to UPCákům notoricky známe číslo na zákaznickou linku (je i na jejich webu https://www.vodafone.cz/exupc/).


Ano, je to prohozené. Já zase tak často na UPC nevolám, tak mne to netrklo. Ptal jsem se operátora, co mi volal... jestli to nebude volání na Slovensko (protože 421 je mezinárodní předvolba Slovenska). On mi to potvrdil a číslo 2x takhle špatně opakoval. Já mu ho jednou pro kontrolu přečetl a on to zase takhle špatně potvrdil. Asi nějaká únava z dlouhého nudného dne v kanceláři. 8-)

Jinak se to již osvětlilo. Na správnou linku jsem zavolal a během krátkého a vzorného hovoru navýšil rychlost - spokojenost.
Jen poukazuji na chybu a vlastně zbytečnost "navolávače" - to číslo na UPC linku mohli dát rovnou na web, kde tu možnost navýšení rychlosti oznámili.

A připojím se trochu k off topic diskusi "jakou rychlost uživatel potřebuje". Po pravdě řečeno, 150 Mb pro mne byla už natolik slušná rychlost, že rozdíl proti 300 Mb téměř nepociťuji, snad jen občas při nějakém větším uploadu - 10 nebo 20 Mb je znát, Měření samozřejmě vyšší rychlost ukáže. Prostě - proč si neříct o dvojnásobně rychlejší net za stejnou cenu, že.

Ale každý to může mít jinak. Někdo třeba ten rozdíl pozná... rodina, co paralelně konzumuje video, je na home ofiice s telekonferencemi... co já vím. A nemusí to být jen nějací hipsteři.

-- 16. 8. 2021 20:35 --

Behemot2077 píše:Že vobčas náhodou děláš něco pro pošahaný hipstery, co si naserou kamery i na hajzl a do ložnice a všechno tlačí někam do klaudu, aby se jim v tom potom někdo nebo něco imrvére hrabalo neznamená, že to je norma.


Rozumím i vašemu úhlu pohledu a skepsi z toho, že si lidé pořizují něco, co pak stejně nemají šanci využít, nepoznají rozdíl v kvalitě, nebo je jim to spíš ke škodě.

Ale u toho odkazu na "hrabání se ve věcech, co hipsteři odešlou do cloudu"... :D
Je to horší (jestli tomu správně rozumím). Apple je schopen a bude kontrolovat závadný obsah už v zařízení, ještě předtím, než se dostane do iCloudu. To není o konektivitě. Dobrá zpráva je ta, že (zatím) se to omezí na známé nevhodné fotky (již známé fotky dětského porna atd., které už po internetu kolují). Takže záznamy web kamer hipsterů z koupelen a toalet na iCloud mohou (zatím) klidně proudit. ;-)
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 17. 8. 2021 01:03

Totalitní legislativa na přelomu 80. a 90. let v tzv. zemi svobody (naposled možná o století dřív) začala zavíráním lidí za nákup dětskýho porna. No a kam to došlo dneska, že?

Jakmile todle jenom vyplave na povrch, je evidentní, že uživatel nemá pod kontrolou absolutně nic.

Pak vlastně i dává smysl pořizování těch stupidních kamera boxů, který s datama nijak manipulovat ani nemůžou, když jsou tak blbý, že dodnes neumí základní věci, co má třeba Synology 15 let.

Z hlediska uplinku na tom vlastně bude cetin poměrně eště líp, 20/5 a 50/10 proti 300/20, to si s váma rudej mor otevřeně vytírá anál.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 8. 2021 01:43

je evidentní, že uživatel nemá pod kontrolou absolutně nic.


A bude hůř.

Z hlediska uplinku na tom vlastně bude cetin poměrně eště líp, 20/5 a 50/10 proti 300/20, to si s váma rudej mor otevřeně vytírá anál.


Přijde na to, jak to komu vadí. Já pocítím pomalejší upload tak jednou za měsíc, dva... když někam posílám více fotek najednou. Spíš než upload 5, 10, 20 by mi vadil download 20, 50. Rozdíl mezi 150 a 300 na downloadu už moc nerozliším. Zrychlení uploadu z 10 na 20 potěší, ale ne nějak zásadně.
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 17. 8. 2021 18:20

Jde vo nějaký minimum, dvojka na uplink je fakt málo, to se přílohy kamkoli nahrávají fakt dlouho a nedejbože dyž potřebuješ něco nahrát na vzdálenej server. Od takovejch 10 Mb/s už je to buřt. Pár let sem šel ze symetrickýho GbE na symetrickej 10MbE, zlatej klid pže žádní sebestřední kokoti mi do toho nemohli šahat a rozbít to (pominu-li občasný výpadky bridge pojítka). Spokojenost.

Na drtivou většinu běžnýho provozu ty desítky Mb stačí, a to řikám jako přece jenom náročnější uživatel než drtivá většina co na tom akorát čtou mejly a zprávy. Esli pořídím FullHD film za 10 minut, nebo za tři hodiny, to už mě zase tak moc nepálí. Mám dost co dělat, tak aspoň u toho nebudu furt sedět jak dement :D S NASem už je to tuplem jedno, ten jede 24/7 a času má dost že :-P Storage server je fakt šikovná věc :idea:

Jenom by se hodilo víc informací vo tom, jak cetin postupuje s tím přenastavením uplinků, je k tomu naprostý minimum zpráv.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 8. 2021 18:35

Tak jsme se od podivného a zabugovaného procesu objednávky zvýšení rychlosti u UPC/Vodafone dostali až k Cetinu a smysluplné rychlosti down/uploadu, šmírování od Apple, domácím kamerám a k hipsterům. 8-)

Trochu off-topic, ale byla to docela zábava.
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 18. 8. 2021 22:02

Na tom procesu ale není nic zabugovanýho (snad mimo toho, že ti někdo dal špatný číslo), to je tak nastavený záměrně, to sem psal hned na začátku.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 18. 8. 2021 22:38

Prostřední mezikrok byl IMHO zcela zbytečný a nepřináší žádnou přidanou hodnotu (z mého pohledu). Navíc, jak se ukázalo, je to potenciální zdroj informačního šumu.

- Ve formuláři odevzdám své číslo (které u stávajícího zákazníka stejně VF zná, ale budiž, někdo může chtít pro kontakt číslo jiné)
- Pak mi na číslo někdo volá a dá mi jiné číslo, na které si mám zavolat
- Volám na to jiné číslo a potvrzuji zájem, domlouvám detaily.

V ideálním případě jsem to mohl zařídit kliknutím na tlačítko "objednávám internet o rychlosti R za XY Kč." Byl jsem přihlášený ve své zákaznické sekci. Takže bylo jasné, kdo to objednává.
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 18. 8. 2021 22:58

Jenže voni nehodlají stávajícím zákazníkům dávat nic zadarmo, chápeš to? Ty obstrukce tam sou záměrně, zázračně sqělý nabídky sou furt na nový smlouvy, s tím mi růžovej taky vyvolával několikrát jak cetin nabízí akce na půl roku a že mi to furt chcou přeprodat.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 8. 2021 19:00

Chápu. Není oběd zdarma a většina "lákavých" nabídek míří na nábor nových nebo připoutání stávajících zákazníků.
Nechápu ale tu umělou bariéru - ten akviziční proces by měl být co nejjednodušší, aby se zákazník snadno "čapnul". Pokud je zájmem firmy zákazníka "čapnout" (a to předpokládám, že je).

V tomto případě to není pro zákazníka špatný obchod. Nová cena je o pár (doslova) korun nižší, než zlevněná cena, jakou jsem dosud měl jako "věrný zákazník" s obnovovaným závazkem na jeden rok. Teď závazek nemám a mám vyšší rychlost. Pro lidi, co byly na oficiálních ceníkových cenách je to zlepšení a zlevnění současně (nevím ale, jestli i ti nabídku dostali). Z mé strany spokojenost. Ze strany UPC/Vodafone o jednoho (v tomto případě) spokojeného a sdílného zákazníka více, čili Vodafone tím vyhrál pozitivní PR. Pro Vodafone to zase nějaký závratně dobrý kšeft není, ale je to dobrý kšeft. Tak proč ty překážky? Jako by nestačilo, že ta nová cena není nikde inzerovaná, a kdybych se nepodíval do Moje UPC, tak o ní nevím.

Možné vysvětlení:
Je to kost pod stůl pro psy. Vodafone si nechce masově snižovat zisk, resp. nabízet za stejnou cenu lepší služby (když by je mohl nabídnout dráž). Nicméně pár lidem to dá a ti (možná) pomohou s vytvářením pozitivního PR. Možná jsou ti oslovení lidé předvybraní a nabídku dostanou jen někteří. Stejně ale pak v tom případě nechápu ten krok navíc. Pokud bylo nutno zájemce "prověřit" a rozhodnout o tom, jestli může nabídku uplatnit... pak ten krok mohl provést operátor, který požadavek skutečně řeší (nabídku realizuje nebo odmítne). Resp. předvýběr mohl být v tom, že nabídku do Mého UPC dostanou jen ti vybraní a odsouhlasení.
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radmal 3. 9. 2021 11:19

Těch zpráv ofiko moc není, no. Já vím jen o tomto: https://zrychlujemecesko.cz/novinky/v-s ... -upload-46. Ale co jsem sledoval jejich konverzace na FB, tak říkali, že celý proces by měl být hotový během léta. Takže teď už snad bude všude. Případně jim jde na FB napsat, oni to ověří a případně linku zrychlí ručně – pokud došlo k chybě.
Naposledy upravil milsimr dne 11. 10. 2021 17:18, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí posty se necitují!
Radmal
Junior

Odeslat příspěvekod Radmal 7. 9. 2021 15:40

Zdravím,

sleduju CETIN hodně na FB (podle mě se to vyplatí) a různě v komentech psali, že ten proces je dlouhý, ale během léta, by měly být všechny linky, kde to jde, zrychlený. Případně jim tam stačí napsat a oni to prověří.
Naposledy upravil milsimr dne 11. 10. 2021 17:19, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvky se necitují!
Radmal
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 11. 10. 2021 14:25

Musím říct, že mám taky ještě UPC (neboli Vodafone) a začínal jsem někde kolem 100Mb/s a vlastně jsem celou dobu se držel takové nějaké mé hranice "chci za net dát max 500".. postupně jsem si volal o zvedání rychlosti, o výměnu routeru, když mě nechali starou plečku, která vyšší rychlosti nezvládala a teď někdy v létě nebo kdy nabízeli za tuto cenu 1Gb/s tak sem se ozval a bez caviků mě to zvedli.. Myslel sem si, že je budu muset přemlouvat a kde co, jako vždy s němi a operátorem, ale prošlo to úplně na hned.

K rychlostem.. samozřejmě, že by mě stačilo 500Mb/s co jsem měl předtím, ale proč za tu stejnou cenu nemít víc.. Jak to tady čtu, tak si všichni stahujete celej internet na svůj NAS.. já už několik let pouštím filmy přímo z netu, protože nevidím důvod, zálohovat si celý internet domů.. a tam pokud člověk chce vyšší kvalitu, včetně 7.1 zvuku atd, tak to něco žere..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků