Účet firefoxu problém ping 3500

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 1. 2022 13:38

Zdravím,

mám dotaz. Používám primární prohlížeč Mozilla Firefox cca. 5 let. Používám synchronizační účet. Mám své důvody, záložky, uložená hesla atp.

Problém nastal až dnes. Speed test mi hlásí ve všech prohlížečích cca. ping 20 kdežto prohlížeč Mozilla cca. ping 3500. Stránky se načítají třeba i dvě minuty.

Když se odhlásím tak vše funguje normálně. Může mi někdo šikovný poradit kde by mohl bejt problém? Mezipaměť jsme vymazal cca. 3GB.

Jakmile se ale přihlásím do svého učtu skrze Firefox Accounts tak mám problém. Pro přihlášení používám dvoufázové ověření v aplikaci crypt authy kde se heslo mění každých 30 vteřin a je zaslán na moje číslo 605 735 ***.

Co dělám zle?
Obrázek
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 1. 2022 14:58

Netuším mě to funguje OK.
Nějaký doplněk?
Zkus je pozakazovat.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 1. 2022 21:35

Používám jen dva. Adblock (ten jsem zkoušel vypnout) a Ant Video Downloader (na stahování videíí Youtube, hudba atp.) žádné rozšíření jiné nepoužívám. Jen tyhle dva.

Zkusil jsem vypnout router a zapnout ho a stále stejné. Když se odhlásím vše funguje normálně Ping 15 - 20 a načítání stránek netrvá dvě minuty, ale zobrazí se hned. Mám VDSL připojení 50Mbps + IP TV. Poskytovatel T-mobile. Utorrent a P2P na pozadí ukončeno.

Teď jsem odhlášený a vše funguje nicméně nemam k dispozici své záložky, uložená hesla, historie...a dělat to do offline znovu se mi nechce. Kdyby třeba někdo věděl ať mi dá vědět.

Děkuju.

Obrázek
Nastavené to mám takto.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 1. 2022 21:54

Já to pod linuxem používám už celkem dlouho -sinchronizace na PC, notebooku a telefonu a nemám problém.

Ještě mě napadá zda nemůže být problém s IPv6 zda to máš na routeru správně nastavené a i na počítači.

Skoukni co máš nastavené kolem IPv6 na tom VDSL modemu a když tak skus IPv6 vypnout a restartovat modem a PC co to udělá.

Protože pokud máš někde třeba zakázané icmpv6 jak se zakazuje icmp pod IPv4 tak to může blbnout IPv6 musí mít icmpv6 povolené jinak to nefunguje správně.

Jinak když máš IPv6 povolené tak to můžeš otestovat tady http://test-ipv6.cz/ když IPv6 funguje OK tak to proběhne během pár sekund.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 1. 2022 23:50

Jinak jsem kompletně odinstaloval Mozillu a nainstaloval jsem ji znovu. Přihlásil se a funguje to. Bohužel nevím čím to bylo. Teď už to ale funguje normálně. Je zajímavé, že po odinstalaci prohlížeče se velká část na disku uvolnila. Nicméně to funguje.

Obrázek

Já nejsem úplně síťař takže nějaké podrobnější nastavení je nad mé vědomosti. Nicméně to mam nastavené takto. Mám zakázaný protokol IPv6. To je tedy správně? Nechci úplně sahat do nastavení routeru. Všechno to tam mám nastavené na volbu AUTO. Detailnější nastavení neumím.

Obrázek

Děkuju za radu! Cením.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 1. 2022 05:08

Tak to IPv6 skus zase povolit na routeru co to udělá....

Většinou to na routeru stačí akorát povolit a mělo by to fungovat OK.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 8. 1. 2022 13:47

Tak jsem to povolil a vše funguje dobře.
Obrázek
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 1. 2022 14:46

Prostě proč to dělalo netuším, jediné co mě napadá že ten profil byl nějak poškozen a jak jsi se přihlásil tak zda to pořád nekomunikovalo s tím firefox serverem v nějaké smyčce a proto blbnul internet.

Těžko říci....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 19. 1. 2022 18:38

Děkuji za odpověď. Bohužel po pár dnech stejná situace. Ping 3500 a načítání stránek třeba i minutu. Přitom download fungoval.

Tak jsem znovu kompletně odinstaloval Mozillu a přihlásil se a pár dní je klid. Netuším kde je problém.

Zatím to funguje. Zajímavá událost je, že když jsem se odhlásil tak ping zase byl v normálu 20. Pokud to bude zlobit zase zřejmě mě čeká oprava na dálku kde bych si klidně zaplatil. Tohle mi začíná totiž dost vadit. Příčina neznámá.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 1. 2022 18:42

Nebude ten PC napaden, nějaká škodná pro Firefox?
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2022 19:05

Soban:
perfektní postřeh.
Z poskytnutých informací lze podezírat zdroj exploitů:
Cyperpunk2077 píše:Utorrent

Co s tím?
1) Prostuduj si pečlivě:
viewtopic.php?f=927&t=1231349
2) Pokud chceš používat nebezpečný sw, vytvoř virtuální OS; po jeho ukončení stačí neuložit stav.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 19. 1. 2022 19:52

Mám VIP účet na uloz.to tak ten utorrent klidně odinstaluji. Jen mě zaráží skutečnost, že po přihlášení to začne. Jakmile dojde k odlogování tak vše je v normálu a to mě vytáčí. Všechny ostatní prohlížeče jsou OK. Jen po přihlášení a synchronizaci k tomu dochází.

-- 19. 1. 2022 19:54 --

Když koukám na web tak neustále probíhá synchronizace firefox...neustále se tam něco ukládá.

-- 19. 1. 2022 19:56 --

Utorrent odinstalován. Ping v normálu, načítání zbezpečeného webu v normálu a rychlé. Za pár dní dám vědět zda je to OK. Už to je ale otravné jak to neustále dělá problémy.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 1. 2022 11:08

V popisu vidím použití Ant Video Downloaderu. U známého jsem před cca týdnem řešil podivné chování PC po připojení k internetu a po analýze zjistil, že ho způsobuje právě on (hlavní problém byl memory leak, který postupně zabral celou systémovou paměť a z PC se stala pocitově 486; swapovalo se na HDD, rychlé SSD může problém částečně zamaskovat). Vyřešil jsem to downgradem z problémové verze 4.12 na 4.11 a zákazem automatických aktualizací. Momentálně už je pár dní dostupná opravená 4.13, která by měla chyby předchozí řešit (netestoval jsem).

Pokud u tebe došlo k automatické aktualizaci, potíže zdánlivě samovolně odezněly.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků