O2-nefunkcni port 80-sledujou nas?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Korenchkin 22. 11. 2022 12:45

ahoj vsem,
rovnou pisu,jsem sitar telem i dusi( O:-) )
napisu problem,obrazek si udelejte sami:
v pondeli prestal fungovat jeden system(server) na portu 80 u 2 na sobe nezavislych sluzbach adsl(a mozna i mobilni site),zjistil jsem,ze to neni jenom jeden server,ale je toho vic(treba www volnyho,namatkou)
a ted:
telnet na portu 80-kdyz udelam bad request(po pripojeni odentruje jednou 2x),tak to hodilo error 400,kdyz tam napisu GET / HTTP/1.1 entr entr,tak se ta informace uz nedostane na cilovej server(tcpdump na tom konkretnim pod mou spravou),tak sem pridal port 81 na apachovi,povolil v iptablech,a jak jinak,zase nic

proste vidim pripojeni(syn),potvrzeni z5,potvrzeni ze zdroje a pak uz nic (zrejme kill spojeni jeste probehne,az tak se ve flagach tcpdumpu/tcp spojeni nevyznam,zatim to pro me nebylo dulezite)

**
takze otazka,co se vlastne u o2 rozbilo,na cem vsem to sedi,do ceho vseho to vidi?co to loguje a kdo k tomu ma pristup?jsem paranoidni?
mozna je to jenom beznej firewall a nic jinyho nema za ukol delat...jo tak naivni taky nejsem :)
kdyztak muzu dat vic informaci,kazdopadne port 80 potrebuju(i kdyz je to 'nebezpecny')
diky za pozornost! :)

k.

-- 22. 11. 2022 14:07 --

ehm,tak prej se pokousi zmenit smerovani ipv4/ipv6,kdo tomu veri? ty**** ani maly dite :)

-- 22. 11. 2022 14:11 --

z o2 chatu printscreen od technika podpory:Dnes tam posleme jenom IPv4,zatimco IPv6 nechame zatim nadale v bypassu......hmmm,copak asi bypassujou

-- 22. 11. 2022 14:14 --

abych se vyjadril presne,o2 technik mi printscreennul nejaky jejich interni chat/dokument pote,co jsem mu vysvetlil,ze neverim na problem ipv4/ipv6 ....no,vlastne jsem to asi pochopil spatne,uz jsem to zavrel,sakrys,oni asi nerikali,ze maj problem prepinani mezi ipv4/ipv6,jenom ze neco nefunguje dobre na ipv6(asi),tak to nechaj v bypassu,ze to pusti jenom na ipv4 (a pracovnik podpory to spatne pochopil)...ale dal to vysvetluje BFUckum a ty mu to basti
Korenchkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 23. 11. 2022 00:06

předevčírem a včera hodně zlobil net, nechtělo mě to pustit na spoustu stránek
např cdr, svethw,pctuning,ddworld atd
přes tor to však šlo
zajimave že přes noc to jelo, dnes už vše ok
kdovíco v tom o2 vyvaděli
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků