Huawei E5180 a O2

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Honon 27. 9. 2017 08:39

Ahoj všem.
Mohl by mi zde prosím někdo poradit s mým problémem?
Mám LTE modem Huawei E5180, na němž jsem provozoval internet LTE od T-mobile. Na konci měsíce mi končí tento T-mobile a zařídil jsem si internet LTE od O2. Na několika článcích na netu jsem četl, že tento modem není nijak zablokovaný, jdou na něm všichni operátoři, nicméně při vložení O2 sim karty pro LTE na modemu svítí červená kontrolka, což znamená, že je to bez signálu internetu a internet nefunguje. Když tam vložím zpět od T-mobile, zase to funguje.
Nevíte prosím prosím někdo, jak to zprovoznit, jestli někde překonfigurovat a co a jak přesně?
Předem děkuji moc, Honza
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 9. 2017 17:59

Jenom taková blbost na simce bývá pin - změnil jsi ho v modemu?

Jinak co reset do default stavu?

Někdy chce simku aktivovat na nějaké www stránce.....

Skus ji v telefonu aby jsi věděl že je už aktivní a funkční.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 27. 9. 2017 20:56

Možná také ovládací program pro modem potřebuje nastavit připojení na 02
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honon 7. 10. 2017 14:48

Ahoj všem, děkuji za reakce.
Po různých pokusech v nastavení, např. i založení nového profilu (nic nefungovalo), nakonec stačilo jen resetovat modem tlačítkem vespodu a změnit si heslo přístupu na stránku nastavení a po vypnutí a zapnutí si to samo automaticky našlo připojení O2 a šlape to jak má.
Tak aspoň malá rada pro ty, kteří taky přecházejí od T-mobile k O2 a nechtějí si pořizovat nový modem.
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod Kudlos8 30. 3. 2018 21:07

Ahoj lidi, momentálně řeším stejný problém (jenom místo O2 mám vodafone), bohužel resetování routeru nestačilo. Nevíte, co s tím? V podstatě se po spuštění routeru opakuje stejná hláška viz foto.
Díky za reakce Michal
Přílohy
Výstřižek.PNG
Kudlos8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honon 31. 3. 2018 09:27

A zkusil jsi i změnit si heslo přístupu na stránku nastavení, úplně nové heslo, jiné než předtím, a hlavně úplně vypnout (i ze sítě) a zapnout ten modem? Jakmile jsem neudělal tohle všechno, tak mi to taky nešlo. Ale nevím, třeba to má Vodafon nějak jinak pošetřené....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 31. 3. 2018 16:22

Smaž ty profily a pak by se měly načíst z simky default, případně je uprav dle parametru pro vodafon.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tonda l 17. 1. 2022 17:17

Honon píše:Ahoj všem, děkuji za reakce.
Po různých pokusech v nastavení, např. i založení nového profilu (nic nefungovalo), nakonec stačilo jen resetovat modem tlačítkem vespodu a změnit si heslo přístupu na stránku nastavení a po vypnutí a zapnutí si to samo automaticky našlo připojení O2 a šlape to jak má.
Tak aspoň malá rada pro ty, kteří taky přecházejí od T-mobile k O2 a nechtějí si pořizovat nový modem.


Prosím mám stejný model a problém s O2 jak změnit heslo k přístupu Nebo jak to odblokovat děkuji.
tonda l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 1. 2022 17:47

Málo informací....

Mě zase nejede auto poraďte co s tím....

PS. Třeba napsat co nefunguje, jaké heslo a k čemu.....2

Heslo k simce (piny, puk atd....) jsou napsány u simky na obalech.
Heslo do modemu je napsané na spodu zařízení (pokud nefunguje tak se dá zařízení resetovat pak se nastaví to default).

Pokud je modem blokován pouze pro určitého operátora tak vám by ho měl odblokovat ten neznámý operátor.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tonda l 5. 3. 2022 11:18

Dobrý den zprovoznil jsem neako to O2 na tomto modemů ale potřeboval bych aktualizovat firmware(hlavně nezávislý na žádném operátorovi) protože je ten Custom firmware T-Mobile a ten modem není úplně "kamarád" s tou SIM kartou od O2 předem děkuji za odpověď
tonda l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 3. 2022 21:08

No tak ho aktualizuj.....

Firmware najdeš u výrobce a nebo u toho kdo ti to prodal.

Pokud ten modem prodával i O2 měl by jsi najít FW i u O2.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ELIXIERE 24. 4. 2023 10:04

Dobrý den,
prosím, podařilo se někomu odblokovat tento modem i na jiné operátory? Nebo věděl by prosím někdo, co s tím? Na zahraničních webech jsem dohledal jen za peníze pochybné vygenerování nějakého kódu, kterým by se měl modem odblokovat. Podařilo se mi dohledat i firmware k tomuto modemu, ale když chci provézt aktualizaci přes rozhraní připojené k mobilu a vybrat soubor pro místní aktualizaci, tak není možné kliknout na tuto ikonu pro vybrání souboru. Samozřejmě jsem zkoušel reset, změna hesel, atd. Nic nepomohlo.
Za pomoc moc děkuji.
ELIXIERE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonda l 24. 4. 2023 14:07

ELIXIERE píše:Dobrý den,
prosím, podařilo se někomu odblokovat tento modem i na jiné operátory? Nebo věděl by prosím někdo, co s tím? Na zahraničních webech jsem dohledal jen za peníze pochybné vygenerování nějakého kódu, kterým by se měl modem odblokovat. Podařilo se mi dohledat i firmware k tomuto modemu, ale když chci provézt aktualizaci přes rozhraní připojené k mobilu a vybrat soubor pro místní aktualizaci, tak není možné kliknout na tuto ikonu pro vybrání souboru. Samozřejmě jsem zkoušel reset, změna hesel, atd. Nic nepomohlo.
Za pomoc moc děkuji.

Ahoj zkoušel jsi vypnou PIN na SIM kartě (z jiného zařízení)
A prosím o info co zkoušíte za operátora na tomto modemu
tonda l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Locoman 3. 7. 2023 17:41

Dobrý den,
mám taky tento modem Huawei E5180 od T-Mobile. Službu jsem před lety zrušil a modem mi zůstal, teď bych ho rád používal s datovou SIMkou od O2 (Datamánie). Když vložím funkční datovou simku od O2 do modemu, tak to nefunguje, zkoušel jsem se k modemu připojit přes webové rozhraní, ale k IP adrese na štítku modemu se nelze připojit. Je tu někdo kdo by mi poradil jak toto zprovoznit prosím? PIN na simkartě jsem vypnul. Předem děkuji za případné rady.
Locoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonda l 3. 7. 2023 18:42

Locoman píše:Dobrý den,
mám taky tento modem Huawei E5180 od T-Mobile. Službu jsem před lety zrušil a modem mi zůstal, teď bych ho rád používal s datovou SIMkou od O2 (Datamánie). Když vložím funkční datovou simku od O2 do modemu, tak to nefunguje, zkoušel jsem se k modemu připojit přes webové rozhraní, ale k IP adrese na štítku modemu se nelze připojit. Je tu někdo kdo by mi poradil jak toto zprovoznit prosím? PIN na simkartě jsem vypnul. Předem děkuji za případné rady.


Dobrý den, zkusil bych zresetovat modem do továrního nastavení tzn. cca 10 sec podržet spodní tlačítko reset (např. propiskou) a potom bych se zkusil znovu zkusit přihlásit do web.rozhrani

Protože podle toho co píšete to vypadá na změněnou tovární IP adresu na web. Rozhraní
tonda l
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků