UPC Chello (Slovensko) a pomale P2P ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod GOLDman5 28. 8. 2007 00:59

uz troska odveci tema .... :)
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 28. 8. 2007 01:00

Pato16 píše:neviete niekto co to kopu na vlkoch..a davaju tam tie kable..neviete naco to bude?? :wink:


Optika, to ORANGE uz zacal pokryvat Vlcince a Solinky svojou optickou sietou. :D
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod Pato16 28. 8. 2007 05:44

perfecto píše:
Pato16 píše:neviete niekto co to kopu na vlkoch..a davaju tam tie kable..neviete naco to bude?? :wink:


Optika, to ORANGE uz zacal pokryvat Vlcince a Solinky svojou optickou sietou. :D

parada..dikes :wink:
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfecto 28. 8. 2007 09:55

Optika, to ORANGE uz zacal pokryvat Vlcince a Solinky svojou optickou sietou. :D[/quote]
parada..dikes :wink:[/quote]

Kamo 30/15mbps so 100GB FUP. To sa oplati. Tych 100GB je uplne v poho, len si pri P2P treba davat bach na rychlosti . A v pilotnom projekte, ktory neviem, ci je este aktualny davaju tuto rychlost bez !!!FUP!!! Takze niet o com. Zatial je to jeden z najrychlejsich poskytovatelov na Slovensku, dostupny pre komercne vyuzitie. Zial nie vsetci su vyvoleni a mozu ho mat :(
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod ceysy 28. 8. 2007 14:13

Ahoj. Čo sa tu píše o chelle je pravda. Po zavedení mi chodilo P2P v pohode. To bolo ešte 1M/128. Ako náhle zdvihli na 2M/256 začali mi obmedzovať linku. Torrenty mi idú veľmi pomaly. Som rad keď sa mi rýchlosť sem tam vyšplhá na cca 120 kb/s.

Sami si kopú vlastný hrob. Ako náhle bude Orange optika výhodná alebo dobrá akcia na ňu idem do nej. len sa bojím aby nerobili to isté. čo si myslíte vy?
ceysy
Junior

Odeslat příspěvekod Pato16 28. 8. 2007 18:44

ceysy píše:Ahoj. Čo sa tu píše o chelle je pravda. Po zavedení mi chodilo P2P v pohode. To bolo ešte 1M/128. Ako náhle zdvihli na 2M/256 začali mi obmedzovať linku. Torrenty mi idú veľmi pomaly. Som rad keď sa mi rýchlosť sem tam vyšplhá na cca 120 kb/s.

Sami si kopú vlastný hrob. Ako náhle bude Orange optika výhodná alebo dobrá akcia na ňu idem do nej. len sa bojím aby nerobili to isté. čo si myslíte vy?i/quote]

este je skoro hovorit..ako to bude z Optikou :wink:
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IImk 2. 9. 2007 14:26

ok tak po precitani par stranok tohoto fora mam dost
zacal som ze som googlil po probleme s dc++ vypajanim hubov a obmedzenou rychlostou...teraz mam jasno lebo mi doslo ze tento problem nastal po zvyseni rychlosti
co ma mrzi pretoze doteraz chello slapalo ako hodinky....za tri roky pouzivania mi raz na par hodin vypadol net ...inak vdzy slapal ale toto ma ***** poriadne...halvne ignoracia zo strany UPC
ak ma niekdo odporucanie na akeho providera sa obratit sem snim....
jedinu podmienku mam...rovnako dobru a stabilnu prenosovu rychlost ako u chella classic, a tiez stabilne pripojenie...niesom zvyknuty na vypadnutie pripojenia a ani si nechcem zvykat...teda pokial vie o niecom takom v bratislave tak...........
IImk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zaxxon 2. 9. 2007 15:20

chello classic (8Mb/s)

prenesených bytov: 2 097 152 B = 2 MB
čas potrebný na prenos: 8.99 s
rýchlosť pripojenia na internet: 1822.49 kbps = 1.78 Mbps
rýchlosť sťahovania dát: 227.81 kB/sec = 0.22 MB/sec

Pingmeter
Test zaznamenal 9 vrátených paketov z 10 všetkých paketov, čo predstavuje 10.00% packet loss.
Priemerný nameraný ping predstavoval 38 ms

OTRAS! OTRAS! OTRAS!
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zaxxon 2. 9. 2007 15:26

ceysy píše:Ahoj. Čo sa tu píše o chelle je pravda. Po zavedení mi chodilo P2P v pohode. To bolo ešte 1M/128. Ako náhle zdvihli na 2M/256 začali mi obmedzovať linku. Torrenty mi idú veľmi pomaly. Som rad keď sa mi rýchlosť sem tam vyšplhá na cca 120 kb/s.

Sami si kopú vlastný hrob. Ako náhle bude Orange optika výhodná alebo dobrá akcia na ňu idem do nej. len sa bojím aby nerobili to isté. čo si myslíte vy?i/quote]


homebox od orange predstavi oficialnu ponuku zajtra, zatial vieme ze FUP je zrusene a upload znizeny na 4Mb/ss tym ze sa bude dat prikupit rychlejsi, takisto aj verejna IP. uvidime zajtra.
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samob 3. 9. 2007 21:32

mate nejake nove info ohladom toho obmedzovania p2p?? ja mam pocit, akoby to bolo este horsie (pomalsie) ako doteraz
samob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zaxxon 3. 9. 2007 21:54

samob píše:mate nejake nove info ohladom toho obmedzovania p2p?? ja mam pocit, akoby to bolo este horsie (pomalsie) ako doteraz


chello je momentalne (aspon u nas v Ziline) co sa tyka siete uplne v *****. znizovanie rychlosti sa zacina uz okolo 11:00 (nie iba P2P ale komplet vsetko), najhorsie je to vecer okolo 18 - 21 hod kedy rychlost dosahuje 10-20% udavanej.
odporucam posielat neustale staznosti na riaditel@upc.sk vtedy zareaguju relativne najrychlejsie.
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod forlorn 3. 9. 2007 22:00

Ja som chello odhlasil a posledny mesiac mi ide priserne, P2P horise ako predtym, teda po 4.6.2007. Vtedy fachal aspon cez cely vikend, teraz sa to rozbehne o jednej v noci, priserne, az smiesne sa mi prizera ako rovnake zdroje nadobudnu realnu rychlost po tejto nocnej dobe. UPC nikdy neblokovalo ani neblokuje P2P servery, ake plytke, som zvedavy kolko im tieto tvdrdenia vydrzia. Teraz vikend 0 bodov, cez den nic, momentalne idem na smiesnych 8 kB/s od piatej a to zacne, pritom mam plno zdrojov a hlavne velke mnozstvo nedotahanych suborov. Preboha, vsak to sme lepsie fachali na kaaze pred desiatimi rokmi. Som rad, ze koncim, tento mesiac im idem hodit modem do...
Ako som rad, ze prisli o dalsieho "verneho" zakaznika. Nie som zakerny, ale s hajzlikmi treba jednat rychlo a nie ich zivit nadalej.
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 9. 2007 12:52

Dnes ma potesila sprava na hotline, ze mozno poziadat v Orange o benefit, ktorym za obdobie vypovednej lehoty u povodneho providera nemusite platit mesacny poplatok za Fibernet, ale mozte ho uz aktivne pouzivat.
Takze dovidenia chello...
Aspon nepridem o nervy pri sledovani klesajucich rychlosti a budem moct chodit skor do postele k mojej milej...
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod zaxxon 4. 9. 2007 13:37

no dnes som to bol na zakaznickom centre v ziline zrusit aj ja, cakal som tam v rade pol hodinu ale zato som im potom povedal svoje.
samozrejme o nicom nevedia. uz mi to je jedno orange uz nie je daleko...
zaxxon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 4. 9. 2007 21:13

Po konzultacii s dodavatelskym technikom upc viem o upc nasledovne:

download - neblokovany, kolisanie je sposobene klasicky vytazenim v spickach
upload - ciastocne blokovany - pocas tyzdna cez den a vecer je blokovany akykolvek nerozoznany upload, konkretnejsie, kazdy nie standardny protokol, kazdy sifrovany protokol, kazdy p2p protokol (inak povedane ide len http, ftp, icq, skype a podobne)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků