UPC Chello (Slovensko) a pomale P2P ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zaxxon 4. 9. 2007 21:20

cache píše:Po konzultacii s dodavatelskym technikom upc viem o upc nasledovne:

download - neblokovany, kolisanie je sposobene klasicky vytazenim v spickach
upload - ciastocne blokovany - pocas tyzdna cez den a vecer je blokovany akykolvek nerozoznany upload, konkretnejsie, kazdy nie standardny protokol, kazdy sifrovany protokol, kazdy p2p protokol (inak povedane ide len http, ftp, icq, skype a podobne)

v podstate si potvrdil co sme vsetci vedeli, resp. tusili.
spomalovanie P2P a to takym sposobom, aby to nevyzeralo ako spomalovanie P2P
takto sa seriozna firma naozaj nechova..
Naposledy upravil zaxxon dne 4. 9. 2007 21:30, celkově upraveno 1
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod IImk 4. 9. 2007 21:21

je az smutne ako tupci u UPC to ***** v pravy cas ked orange prichadza s optikou...myslim ze straty budu jasne ked okamzite zacinaju vypovedat zakaznici...dosrali to ako mohli
ja by som isiel okamzite do oringu ale neni dostupny v starom meste bratislavy...uvidim kedy ho chcu knam doviest abo porozmyslam o alternative ..kazdopadne padam het od upc
IImk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 4. 9. 2007 21:25

zaxxon: nejde o spomalovanie p2p, ide o spomalovanie cohokolvek.. Nenahras si dokonca ani fotky na net cez https, nic..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zaxxon 4. 9. 2007 21:29

UPC proste musi zvysovat rychlosti koli konkurencii, avsak nema na to prostriedky - nakolko mr. MataSaSmeje (Mataseje) potrebuje vyvazat svoje mastne gule na milionovej jachte , co samozrejme cosi stoji.

a pokial som to z tychto aj inych prispevkov spravne pochopil tak cim lacnejsi produkt, tym je obmedzovanie intenzivnejsie. takze kto ma napr. chello easy stiahne totalne *****.

lenze v mojom pripade sa Mata dosmiala, nakolko som tento ***** dnes bol zrusit.

a myslim ze nebudem jediny....
Naposledy upravil zaxxon dne 4. 9. 2007 21:36, celkově upraveno 1
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 4. 9. 2007 21:35

mam classic a na free trackeroch uz od zaciatku(cca 3 ROKY) mi fici stale priblizne ta ista rychlost. Ked sem tam natrafim na rychlych svedov tak je to aj 500 a viac kBps, inak normalne okolo 100. Takze ja taketo problemy nemam
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 4. 9. 2007 21:38

Chello ma mozno zly pristup k zakaznikom a pod. Ale z hladiska kvality pripojenia je to to naj co je. Netreopem, viem ake mala sesternica problemy s optikou a magiom. Je to nestabilne. A nebola vobec jedina. Optika je krasna, ale nie v podani slovakov. Nie je vychytana a je to este na velmi nizkej kvalite. Az to naozaj bude v pohode ficat nevidim dovod preco neist ku konkurencii
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod zaxxon 4. 9. 2007 21:39

BigFoot007 píše:mam classic a na free trackeroch uz od zaciatku(cca 3 ROKY) mi fici stale priblizne ta ista rychlost. Ked sem tam natrafim na rychlych svedov tak je to aj 500 a viac kBps, inak normalne okolo 100. Takze ja taketo problemy nemam

nemas pretoze zrejme nie si zo ziliny alebo oblasti v ktorej je pretazenie siete velke a podla mojho nazoru to testuju prave v tychto oblastiach. zamerne nie vsade aby mohli ludi takto oblbovat.
ale na kazdeho raz pride..
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 4. 9. 2007 21:50

zaxxon píše:
BigFoot007 píše:mam classic a na free trackeroch uz od zaciatku(cca 3 ROKY) mi fici stale priblizne ta ista rychlost. Ked sem tam natrafim na rychlych svedov tak je to aj 500 a viac kBps, inak normalne okolo 100. Takze ja taketo problemy nemam

nemas pretoze zrejme nie si zo ziliny alebo oblasti v ktorej je pretazenie siete velke a podla mojho nazoru to testuju prave v tychto oblastiach. zamerne nie vsade aby mohli ludi takto oblbovat.
ale na kazdeho raz pride..

sorry, necital som to cele, len som kukol zaciatok a koniec. A taketo problemy ake mate, vy nemam!!!(aspon zatial)
Treba len dufat ze sa to vyriesi. Inak nebol nejaky extremny napor na nove linky v ziline? viem ze tam nejak aj nestihaju po technickej stranke, ja len ci to nebudem aj nahlym navalom zakaznikov? Predsa len biznis po slevnsky je trosku iny....Zvyk nabudit zakaznikov a potom im ponuknut dobre zabalene *****
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod cache 4. 9. 2007 21:53

BigFoot007: necitas a mudrujes.. DOWNLOAD nie je podstatny! Na free trackeroch upladnes prd a netrapi ta. Ale mne na chelle vadi ten blokovany UPLOAD.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 4. 9. 2007 21:56

cache píše:BigFoot007: necitas a mudrujes.. DOWNLOAD nie je podstatny! Na free trackeroch upladnes prd a netrapi ta. Ale mne na chelle vadi ten blokovany UPLOAD.

uploadujem na sukromny tracker a na free tiez...a plnou...takze asi tak
Naposledy upravil BigFoot007 dne 4. 9. 2007 21:57, celkově upraveno 1
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 4. 9. 2007 21:57

plus som dnes kamaratke posielal nejake fotky- cca 70 mega- islo to vkuse cez ICQ 58 kBps- bolo to v casre spicky. Ziaden problkem nebol.
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod cache 4. 9. 2007 22:25

niekedy si ten upload na tracker skontroluj.. A co sa tyka toho icq:

cache píše:pocas tyzdna cez den a vecer je blokovany akykolvek nerozoznany upload, konkretnejsie, kazdy nie standardny protokol, kazdy sifrovany protokol, kazdy p2p protokol (inak povedane ide len http, ftp, icq, skype a podobne)

Fakt sa nezapajaj ak neprecitas vsetko..

p.s. druha moznost je, ze od classic-u vyssie nic neblokuju..
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod forlorn 4. 9. 2007 22:44

!!!IMPORTANT MESSAGE!!!

Produkt "gello amalgam"

Dnes som bol s kamaratkou v centre UPC, bola rozhodnuta, ze zrusi internet chello, pri prepazke ju presvedcili, aby presla na gello platinum bez viazanosti za poplatok 666 sk. Bol som velmi zvedavy ako sa bude jej net chovat, tak sme hned sli k nej a tot su vysledky. P2P servery ani naznakom netahali lepsie ako predtym, takisto pripojenie na usera plnou, po 30 sekundach klesnutie na 0 a nasledne odpojenie, potom odpojenie od hubu. Tak sme to vypli, este nas zaujimali vysledka merania a co sme namerali? (podotykam po restarte modemu) Z 10 Mbit gella platinum je odrazu gello amalgam s rychlostou trafficu 5,5 Mbit, merane na netmeter.sk, speed.upc.sk a taktiez na dsl.sk
Toz, ze to nebolo, ked som chello ja odhlasoval, by som si buchal lebku o stenu. Nevadi som jej to ratal, aj tak neprerobi, este vydela cca. 30 sk :mrgreen:
A najvacsia sranda bude zajtra, ked satam opat objavime, ZRUSIT!!! Este bude musiet mesiac vyuzivat, ale modem im aj tak vrati zajtra, pretoze vyuzije benefit Orangu a jeho pripojenia pocas vypovednej lehoty
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod zaxxon 5. 9. 2007 04:55

presne toto som predpokladal - cim lacnejsi program tym vacsia zumpa. a gello platinum je najlacnejsi takze novy useri si budu dva roky buchat hlavu o stenu ako to len ide na k*k*t.
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 5. 9. 2007 09:47

Na to mozem povedat iba jedno: "Gello Amalgan" (Chello Platinum) chran pan boh sa upisat na dva roky. Ak je tu moznost optiky, pochybujem, ze DSL, alebo blokovane CHELLO bude konkurencie schopne. Akakolvek optika (aj GPON) je omnoho lepsia, ako nejake klasicke kable. Navyse ORANGE bude teraz ten, kto bude nakupovat najvyssiu konektevitu :D Doteraz to bol T-COM....Kde tie casy su...

PS: Na Solinkach v Ziline robi CHELLO tie iste problemy o akych tu pisete. Odpajanie z DC++, padanie HUB-ov, vysoke Pingy... Cele P2P stoji za rit. Program Chello Light. Znamy, ktory to ma, ide koli tomu ku ORANGE-u, kedze na Solinakch uz su, aj ked len dotahuju kable... :D :D :D
perfecto
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka