UPC Chello (Slovensko) a pomale P2P ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod patospatos 29. 1. 2008 09:23

nemam problem ist cez utorrent na 300 kB/s.

ak ti pri zapnutom utorrente nejdu poriadne nacitat stranky tak skus znizit upload a popripade obmedzit pocet pripojeni. Ale to si asi uz skusal :) No, jednoznacne to nie je chyba utorrentu ani chella, problem je niekde v tvojom pc
patospatos
Junior

Odeslat příspěvekod Lord KUKO 29. 1. 2008 14:10

upload samozrejme limitujem to som pisal .... pocet pripojeni mam stale rovnaky ... a predtym to slo a teraz nie takze to urcite nieje ani v pc ani v utorrente. Aj pripojenia som skusal znizit ale nepomaha.....nechapem.
Lord KUKO
Junior

Odeslat příspěvekod patospatos 29. 1. 2008 23:14

je to fakt divne. Ako vravim, ja s chello + utorrent nemam ziaden problem. Nemenil si ziadne konfiguracie v dobe ked to zacalo, alebo neinstaloval si nejaky novy firewall? PC na ktorom stahujes ide ako, aj tam su pri stahovani rovnake problemy s nacitavanim stranok?
patospatos
Junior

Odeslat příspěvekod OReX 31. 1. 2008 01:13

po dlhsej dobe som sem zavital, heh som rad ze uz nemam tieto problemy s ČELOM-antiinternetom lebo ako vidim stale staznosti :( Optika rulezz
OReX
Junior

Odeslat příspěvekod zaxxon 3. 2. 2008 19:16

Obrázek
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod Naruto.Uzumaki 3. 2. 2008 20:05

Ja mam Chello Platinum uz 3 mesiace a predtym som mal rok Chello Easy. S Chellom som viac nez spokojny, vsetko ide ako ma, dokonca niekedy aj rychlejsie. Rychlost mi niekdy ani trosku nekolise, nikdy mi nic nepadlo, okrem tych vypadkov ked im niekto poskodil kabel, ale to nieje ich chyba. Pouzivam uTorrent a nemam najmensi problem, rychlost priemerne 300 KB/s po celych 24hodin, ale to zavisi od toho kolko ludi ten subor zdiela. S Chellom nemam najmesi problem a myslim ze vas najvecsi problem je ze niekde nemate nieco spravne nastavene, napr. porty a podobne, alebo mate PCcka plne spywaru podobnych hovadin ktore vam zahlcuju sirku pasma. Optika od Orangeu je sice super vec ale Orange su svine, od tych ruky prec, mam s nimi svoje skusenosti ohladom platenia faktur za mobilny telefon, kde si dost vymyslaju. Mame optiku od Orangeu v dome ale neplanujem prejst k nim. Chello je naj.
Naruto.Uzumaki
Junior

Odeslat příspěvekod andydul 8. 2. 2008 19:50

Povedal by som, že si zamestnancom Chella.
Som zvedavý, kedy páni z Chella prídu na to, že užívatelia P2P sietí sťahujú kvôli shapingu len v noci a začnú shapovať pásmo aj v týchto hodinách... :roll:
andydul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naruto.Uzumaki 9. 2. 2008 01:41

andydul píše:Povedal by som, že si zamestnancom Chella.
Som zvedavý, kedy páni z Chella prídu na to, že užívatelia P2P sietí sťahujú kvôli shapingu len v noci a začnú shapovať pásmo aj v týchto hodinách... :roll:>/quote]

Ja a zamestanec Chella? :D Ved ja este chodim do skoly :P ale ja naozaj nemam s nimi vobec ziadne problemy, mne vsetko fici ako ma a takisto ked navstivim ich zakaznicke stredisko tak su velmi ochotny a mily, dokonca jedna pracovnicka s ktorou som podpisoval zmluvu ma vzdy zobere hned a nemusim cakat v zakaznickom stredisku v dlhej rade. Podla mna UPC vie ako si udrzat zakaznika.
Naruto.Uzumaki
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 9. 2. 2008 15:06

Naruto.Uzumaki píše:Podla mna UPC vie ako si udrzat zakaznika.

Srandista :mrgreen:
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip_Hanker 9. 2. 2008 17:11

zhodou okolností som sa na daný pokles z obrázku v polovici januára pýtal. Podľa UPC ide o optimalizáciu dôsledkom lepšieho smerovania prevádzky, nie zvýšenie miery shapingu. (presné stanovisko pri sebe nemám, ale bolo to v tomto duchu).
šéfredaktor Živé.sk a MobilMania.sk
Filip_Hanker
Šéfredaktor SK projektov

Odeslat příspěvekod Revenant 9. 2. 2008 21:09

Filip_Hanker píše:zhodou okolností som sa na daný pokles z obrázku v polovici januára pýtal. Podľa UPC ide o optimalizáciu dôsledkom lepšieho smerovania prevádzky, nie zvýšenie miery shapingu. (presné stanovisko pri sebe nemám, ale bolo to v tomto duchu). /quote]

zlepsenie smerovania prevadzky nemoze znizit traffic o 50% , ale klamanie je bezna praktika UPC...
Revenant
Junior

Odeslat příspěvekod koso 9. 2. 2008 21:37

Revenant píše:zlepsenie smerovania prevadzky nemoze znizit traffic o 50% , ale klamanie je bezna praktika UPC...

Mozno by sa trebalo pozret na to z kadial je ten graf a potom robit taketo zavery. Ten graf totiz nema vobec ziadnu vypovednu hodnotu co sa tyka celkoveho trafficu v UPC, a uz vobec nie vcelku zahranicnej konektivity.
koso
Junior

Odeslat příspěvekod patospatos 10. 2. 2008 08:21

hoj. Mne sa zda, ze v poslednom case sa stahovanie cez torrenty troska zlepsilo. Je nedela 7.20 rano a prave stahujem dobre seedovany torrent rychlostou 700 kB/s a rychlost sa stale postupne zvysuje. Mam chello platinum
patospatos
Junior

Odeslat příspěvekod patospatos 10. 2. 2008 08:45

a este image. Ta priemerna rychlost trosku klame, lebo az neskor som si vsimol, ze mam nastavene celkove obmedzenie downloadu na 400 kB/s. Po nastaveni na 800 kB/s to za par sekund atakovalo tuto rychlost
http://img2.freeimagehosting.net/uploads/527fb600ce.jpg
patospatos
Junior

Odeslat příspěvekod Newmi 10. 2. 2008 21:53

Nech ide cele chello do p... Shapuju jak svine, dc++ mi nejde vobec a uz hodne dlho a uz ma to kuevsky zacina ****. Nie som notoricky stahovac ale obcas si chcem nieco stiahnut, co sa da zohnat len na ceskych a slovenskych dc huboch. Seriem na to, ze chello ma take "uzasne" rychlosti, na browsovanie mi staci aj 1mbit/s!!! Tak nech mi daju ten ale aj za nizsiu cenu. *****
core2duo4300/BIOSTAR Tforce P965PT/2x1024MB PC667 Kingston/Sapphire hD5750 Vapor-x 1GB/LG H12NR/Samsung Spinpoint F1 1TB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB/Router:GetNet GR-724W/case:EUROCASE/PSU: SS 400W
Mobil: Nokia N73 + HTC Hero
Newmi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka