UPC Chello (Slovensko) a pomale P2P ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 9. 4. 2008 10:56

Vdaka tonyp. ;-)
ogg vorbis
Junior

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 21. 4. 2008 21:15

Chcem normálny ping vy čelácke ozruty :-/
Obrázek
nedá sa pozerat youtube, proste skoro nič.
ogg vorbis
Junior

Odeslat příspěvekod Mirec2222 22. 4. 2008 23:05

Takže nie som jediný...
Myslel som si, že je chyba dakde u mňa, ale nakoniec za to môže Chello.. no tak toto im len tak nenechám, zajtra tam volám :!:

Obrázek
Mirec2222
Junior

Odeslat příspěvekod Viliam21 22. 4. 2008 23:48

U mňa je to OK - Chello Easy (Bratislava - Dúbravka)

Obrázek
PC: AMD Phenom II X4 955 BE 3,2GHz+CoolerMaster Hyper 212+, ASUS M4A88T-V EVO/USB3, Kingston 2x2GB DDR3, Sapphire Vapor-X HD4850 1GB GDDR3, Seagate Momentus XT 500GB, Seasonic S12 430W, akasa ZEN black, Windows 7 Home Premium 64-bit SP1, HP ZR2440w
Viliam21
Junior

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 22. 4. 2008 23:57

No u mňa stále rovnako
Obrázek
a ešte mám polovičný upload. :-/
Ešte mesiac a bude fibernet :tleskani
ogg vorbis
Junior

Odeslat příspěvekod 1zdavu 2. 5. 2008 13:52

Utajený balík. Operátor UPC vsadil na rôznorodosť kombinácií najmä pri triple play ponuke, ktorá obsahuje prístup na web (chello), televíziu a telefón. Zákazníci si môžu vybrať z troch rýchlostí pripojenia na internet, rôzne programy na pevnú linku, rozšírený analógový TV súbor a digitálny a rozšírený balík staníc v digitálnej kvalite. Operátor pripravil celkovo desať rôznych mixov. Pri takzvanom dual play balíku je ponuka obmedzenejšia – vybrať sa dá len kombo stredného internetového pripojenia s dvomi telefónnymi paušálmi, respektíve s rozšíreným digitálnym TV súborom
V oboch formách balíčkovania chýba najlacnejší televízny variant – základný súbor programov v analógovej ponuke, ktorý operátor predáva za 141 korún mesačne. Dôvodom môže byť skutočnosť, že balík desiatky takzvaných must-carry kanálov, ktoré operátori musia zo zákona ponúkať za minimálne náklady, majú zadarmo všetci zákazníci chella. Príčina tkvie v tom, že UPC vo svojich rozvodoch neodfiltruje analógový TV signál od internetového pripojenia. Podľa informácií TRENDU technici a obchodníci UPC dostali nariadenie, aby o tejto technickej diere z vlastnej iniciatívy nerozprávali. No stačí, ak zákazník do zásuvky pripojí televízor cez obyčajný koaxiálny kábel. Technicky menej zdatným pomôžu s pripojením odborníci za pár stoviek korún. Tento bonus by mohlo využívať podľa minuloročných údajov matky UPC Liberty Global 43-tisíc predplatiteľov chella. Pravda, len tých, ktorí chcú pozerať TV programy, ale nepotrebujú rozšírený súbor za mesačných 500 korún.

http://medialne.etrend.sk/televizia/cla ... lanok=5011
1zdavu
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 2. 5. 2008 16:52

Pochopitelne, kedze downlink je na 130 MHz a uplink na 45 MHz (uplinkov je viac, ale vsetky su v tom rozsahu okolo 50 MHz), museli by si zhanat pasmove priepuste, co je asi drahsie ako nechat cele spodne pasmo volne (teda aj zakladny analog balik)..
Cudoval som sa uz na jar 2003 (ked som mal pokusnu prevadzku), preco dali downlink tak nizko.. inde to bezi bezne v rozsahu 600 az 800 MHz, asi problem s kablami (utlm je na vyssich frekvenciach vyraznejsi)..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod IImk 9. 5. 2008 19:32

taaaakze fesaci neviem cim to je ale spustil som na nahodu soulseek a div sa svete pripojil a tak aj ostal po dva dni...teraz som skusil dc++ a vypada ze setko bezi ako ma
ako je to s rychlostou upload a download neviem este ale hlavne ze nas tam nechaju pre zatial
IImk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 5. 2008 19:24

cez vikend saq to da, ale cez tyzdwen je to od nejakej 4 do vecera 10 nepouzitelne
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod zaxxon 14. 5. 2008 16:10

pozor, chysta sa brutalne skvalitnenie sluzieb chello. dnes mi prisiel mail:

Vazeny zakaznik

Dovolte nam, aby sme sa Vam podakovali, ze aktivne vyuzivate sluzby poskytovane nasou spolocnostou. Radi by sme Vas informovali, ze v ramci skvalitnenia sluzieb sa dna 21.05.2008 od 00:00 do 05:00 hod. uskutocni planovana odstavka. V uvedenom case moze dojst k vypadkom signalu kablovej televizie a pripojenia na internet chello. Vazeny zakaznik, tesi nas, ze Vam mozeme poskytovat sluzby najvyssej kvality, ktore prinasaju radost do Vasho domova. Prajeme Vam prijemne chvile stravene pri vyuzivani sluzieb poskytovanych nasou spolocnostou. bolo na case, vecer je to uz zas nepouzitelne...

Oddelenie sluzieb zakaznikom
UPC Broadband Slovakia
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod tymian 15. 5. 2008 14:26

Ked chcete vyskusat rychlost stahovania torrentov, radim Vam tahat toto:

Kód: Vybrat vše
http://anonym.to/?http%3A%2F%2Freleases.ubuntu.com%2F8.04%2Fubuntu-8.04-desktop-i386.iso.torrent

Blizsie info:
Kód: Vybrat vše
http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?t=536
tymian
Junior

Odeslat příspěvekod andydul 18. 5. 2008 10:43

Nuž neviem, čo sa deje, ale od včera rána mi proste prestali padať HUBy.
Myslím tým, absolutne, 100% stabilita po celý deň až do noci.
Doteraz cez víkendy po desiatej ráno až do polnoci bolo DC nepoužiteľné.
Ping mám vynikajúci - Bratislava - Dúbravka.

Obrázek
andydul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zaxxon 18. 5. 2008 12:12

andydul píše:Nuž neviem, čo sa deje, ale od včera rána mi proste prestali padať HUBy.
Myslím tým, absolutne, 100% stabilita po celý deň až do noci.
Doteraz cez víkendy po desiatej ráno až do polnoci bolo DC nepoužiteľné.
Ping mám vynikajúci - Bratislava - Dúbravka.

Obrázek

napis sem ak mozes ake huby pouzivas, vyskusam aj ja (Zilina)
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod jafe 20. 5. 2008 09:54

ja mam odvcera dvojnasobnu rychlost downloadu a uplaodu. to znamena ze som mal Platinum 10/1 a teraz mam 20/2 . ale pingy su neskutocne, cez 80ms !!!
jafe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zaxxon 20. 5. 2008 11:07

Obrázek

chello large , zilina
zaxxon
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka