UPC Chello (Slovensko) a pomale P2P ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Revenant 20. 5. 2007 12:32

ako vam ide stahovanie z P2P cez chello posledne 2 dni.
mne uplne otrasne (1/10) rychlosti, inak ale HTTP a FTP naplno.
zeby obmedzovanie ?
Revenant
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 20. 5. 2007 13:13

Keby len p2p, mne na chelle v poslednej dobe seka radio, TV, atd.
Pri merani mi pre SK vyslo 500-700 kbps a pre svet 100-200 kbps.
Vazne uvazujem, ze prejdem na aDSL, za stabilitu si rad priplatim.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 20. 5. 2007 13:16

Welcome to the real world, Neo.. O tom ze chello zaviedlo akesi obmedzovanie uz vedia niektory ludia davno.. Cca od februara.

Ja som si spravil urcite merania a zistil som ze upstream je okrem protokolu http a smtp zamerne preruzovany. Clovek nedokaze cez scp/sftp do prace preniest viac ako cca 5MB subor.. Potom sa spojenie prerusi a nedovoli ho nejaku dobu znova vytvorit. Samozrejme ze chello vsetko popiera.

aDSL je sice stabilnejsie ale aj oni zavedu FUP, takze sa neviaz.. Zacinam mat dojem ze garazove firmy zacnu byt asi lepsie..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vraba 20. 5. 2007 13:30

a neni to pripad jenom Slovenska, v CR to mam treba ja podobne, jak pises cache tak zhruba od unora p2p jede fakt mizerne, v noci to jakztakz jde..... http a ftp ale beha naprosto normalne... po nekolika emailech s UPC, kde sem zadal vysvetleni, a po jejich x vykrucovanich jsem to vzdal :/
vraba
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 20. 5. 2007 13:39

aDSL je sice stabilnejsie ale aj oni zavedu FUP, takze sa neviaz.. Zacinam mat dojem ze garazove firmy zacnu byt asi lepsie..[/quote]

Ako vies, alebo odkial, ze na ADSL sa zavedie FUP?
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod sm0ker 20. 5. 2007 13:43

Mne chello facha stale rovnako.Vsetky p2p co pouzivam idu naplno 8)
sm0ker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bece 20. 5. 2007 13:45

Mam chello classic a nezaznamenal som ziadne problemy, vsetko ide rovnako rychlo.
bece
Junior

Odeslat příspěvekod cache 20. 5. 2007 13:51

perfecto: povedzme ze viem.. pohybujem sa tam dost blizko.. detaily este nikto nevie pretoze ich nedefinovali

sm0ker & bece: mozno zalezi od lokality alebo pausalu, kto vie.. ale rozhodne nie som sam
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfecto 20. 5. 2007 14:46

[quote="cache"]perfecto: povedzme ze viem.. pohybujem sa tam dost blizko.. detaily este nikto nevie pretoze ich nedefinovali

Takze sa to este len planuje? A kedy by to mali oznamit oficialne? Ci kde je problem?
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod sartori 20. 5. 2007 14:54

--sartori
sartori
Junior

Odeslat příspěvekod Revenant 20. 5. 2007 16:16

takze takto sa ide dohnat konkurencia (orange FTTH, ADSL2+)

smutne...
Revenant
Junior

Odeslat příspěvekod Revenant 20. 5. 2007 18:48

takze som tam pred chvilkou volal a technik samozrejme - ja nic, ja muzikant.
co sa dalo cakat...
Revenant
Junior

Odeslat příspěvekod volodsvk 22. 5. 2007 11:41

Vcera som stahoval z DC++, mam chello 1Mbps a tahal som 1Mbps takze ziadne obmedzenia ....
volodsvk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wormboy 22. 5. 2007 16:46

ziadne obmedzovanie P2P nieje, je to len celkovy pokles rychlosti, ktory je badatelny aj na speedmetroch. Stava sa mi to tak na pol dna raz za 2 mesiace.
Asi daco skusaju, alebo si chcu len potiahnut dake pecko, alebo zeby sa mi niekto napojil na wifi router ? :-)
Takze chello rulez
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod cliff007 4. 6. 2007 22:57

No nieco sa blokovat musi. Cez den idem asi 40kb v noci idem na maximalke.

A este jeden priklad. Cez den stahujem file list na DC tak 800b/s co je uplne peklo a dokonca niekedy to klesne na nulu a uz sa nepohne.

Niekto ma nieco podobne?
cliff007
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků