T-Com Turbo 3 Plus - komu to ide na max 2450kb nech da vedie

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robomilnew 28. 7. 2007 19:09

Dal som si zriadit Turbo 3 Plus 3.7.2007 a co som dostal :
16.7.07 - Zriadenie konecne Turbo netu ale len Turbo 2 Plus ( po zavolani na 0800 123456 mi povedal op ze mam objednavku len na T2P ale na zmluve som mal T3P) rychlost linky som mal ovsem len 1200kb nakolko technik ktory to prepajal na ustredni nastavil napevno 1200
18.7.07 zvysena linka na 3MB a internet ovsem dalej siel len ako T2P teda cca 1700kb
24.7.07 - totalny vypadok netu - niekto sa sprtal podla technika ktory to bol opravovat na ustredni a prehodil to na 2MB
25.7.07 spustene opat na 3MB ale rychlost len 1700kb

telefonovacky s operatorom preco nemam T3P este aktivne a do 48 hod sa mi konecne pohla rychlost na 2450kb a bolo mi oznamene ze mam aktivnu T3P

po asi 250meraniach som opat zavolal na hotline ze preco mam max rychlost 2450,6kb mi bolo povedane ze to je normalne lebo je uplatnovana agregacia ( ale ta hodnota je nastavena u nich napevno )

27.7.07 mi bolo povedane ze do 24hod ma bude kontaktovat techik a odstrani sa porucha ale zatial este stale nic.

preto som sa rozhodol ze v pondelok podam staznost na Ministerstvo Dopravy, Pôšt a telekomunikácií pre nedodrzanie zmluvných podmienok nakolko sa agregacia ak aj uplatnuje tak by to malo aspon raz za cas dosiahnut 3MB co ovsem v takomto stave nie je mozne a zaroven poziadam o zrusenie zmluvy lepsie povedane viazanosti nakolko t-com porusil zmluvu.
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod matus222 28. 7. 2007 19:37

len vela stastia prajem
matus222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robomilnew 1. 8. 2007 08:39

zatial stale neuspech vyhovaranie sa na agregaciu a basta
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod memetic 1. 8. 2007 08:53

Ja mam Turbo 3 (bez plus - teda s telefónnym programom) a zriadenie mi trvalo presne 10 dní, ale predtým som musel týždeň riešiť záhadné predĺženie mojej viazanosti na predchádzajúci program DSL o 6 mesiacov. Musel som im poslať reklamáciu, lebo oni to mali v počítači tak a nikto ich nepresvedčil o opaku. Do týždňa poslali list kde sa ospravedňujú.

Treraz mi ide net v priemere 400 KB/s teda cca 3,2 Mb/s. Najvyššia spokojnosť :)

Nestreba sa báť. Stačí poslať reklamáciu nalepšie cez t-centrum (nebudete platiť poštovné).
memetic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robomilnew 1. 8. 2007 13:15

Ja som uz zoparkrat reklamoval ale len to som dosiahol ze mi prehodily program na povodny Turbo 3 plus z T2P a ide mi to cca 306KB

hladam ludi ktorym to ide taktiez okol 300KB nakolko ked mi minuly tyzden zvysoval tech. rychlost sa ma opytal ci mi to uz ide 2400 - 2450 lebo by mi to malo ist tolkatkou lebo tam je agregacia
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 3. 8. 2007 10:35

Pri Turbo 3 treba ziadat, pokial vam to ide okolo 2,4 mbps, aby vam navysili vas dsl okruh. Riesilo sa to uz na jednom fore, kde sa diskutovalo o tomto probleme. V kazdom pripade to neni agregaciu ani nicim podobnym. To sa len v call centre vyhovaraju operatori,lebo ine ani nevedia... Mnohym to uz pomohlo. Treba si pozriet http://www.dsl.sk a tam sa dozviete viac.
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod robomilnew 3. 8. 2007 14:51

znova som dostal odpoved ze vsetko je v poriadku a ked som povedal operatorovy ze chcem aby bol vyslaní technik ku mne na premeranie linky mi bolo povedane ze to bude 1600+DPH naco som mu odvetil ze dobre zaplatim to ak bude umna problem a nie na ich linke.
a este som u dodal ze som podal reklamaciu na sluzbu tak mi hned povedal ze mi ani nejde posielat technika lebo.

Inac totalne ignoruju aj zvysenie okruhu teraz mam 384/3072
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod LacoSk 3. 8. 2007 15:05

Je to firma ktorá znevažuje dôveru mnohých, ale takto ju len čím ďalej stráca. Každý koho poznám sa od nich ťahá preč. Len je smutné že majú v niektorých mestách a dedinách takmer dominantné postavenie. Hocikde vo vyspelej Európe by si takýmto prístupom a cenami ani neškrtli. Je to smutné tu na Slovensku. Preto sme v IT niekde na konci. Už nás pomali aj Afrika predbehne.
LacoSk
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 4. 8. 2007 12:20

robomilnew píše:znova som dostal odpoved ze vsetko je v poriadku a ked som povedal operatorovy ze chcem aby bol vyslaní technik ku mne na premeranie linky mi bolo povedane ze to bude 1600+DPH naco som mu odvetil ze dobre zaplatim to ak bude umna problem a nie na ich linke.
a este som u dodal ze som podal reklamaciu na sluzbu tak mi hned povedal ze mi ani nejde posielat technika lebo.

Inac totalne ignoruju aj zvysenie okruhu teraz mam 384/30722/quote]

To je jediny problem. Ako nahle ti navysia dsl okruh, tak budes mat vyssiu rychlost turba 3. Bez toho to nejde. Asi vedia, preco ti nechcu navysit ten okruh. Su to parchanti.
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 6. 8. 2007 17:26

No a k akej konkurencii treba ist ?
Ved clovek si nevyberie, ci chello, alebo T-com.
jaydoo
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 7. 8. 2007 16:31

Moje TURBO3 :shock: :twisted: meral som to asi 20x počas dna .T-com sa zbláznil.

Speedmeter

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 4135.2 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 516.9 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 7. 8. 2007 18:41

Hm a mna zasa pekne odfuckovali,ze mam vsetko v poriadku nastavene na mojej DSL linke...presiel som z Internetu Klasik Maxi na Turbo3 a realne sa mi zmenilo len meno a heslo a nic ine...profilaciu linky mi samozrejme nezmenili a ostala rovnaka ako predtym teda router je "chyteny" na 3008/512 a pritom pri Turbo3 by mal byt chyteny na 5472/672 a hned by boli aj ine rychlosti...lenze "chlapci"s T-Com sa stale vyhovaraju ze je vsetko v poriadku u nich a ze mam nastaveny spravne profil linky a ze je to agregaciou a podobne...takze mam Turbo3 a realne chodim okolo 2400-2500kbps takze koli tomuto sa mi neoplatilo prechadzat na Turbo3,ked som mu zadrel ze mam na dalsej linke Turbo3 a je na nej router chyteny na vyssich hodnotach tak uz nevedel co ma povedat a ze on odmieta o tom so mnou diskutovat a ze je vsetko v poriadku...no takze od zajtra zacinam druhe kolo staznosti aby mi zvysili profilaciu linky na 5472/672 miesto aktualnych 3008/512..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod LucaBrazza 8. 8. 2007 09:48

Sefko píše:Hm a mna zasa pekne odfuckovali,ze mam vsetko v poriadku nastavene na mojej DSL linke...presiel som z Internetu Klasik Maxi na Turbo3 a realne sa mi zmenilo len meno a heslo a nic ine...profilaciu linky mi samozrejme nezmenili a ostala rovnaka ako predtym teda router je "chyteny" na 3008/512 a pritom pri Turbo3 by mal byt chyteny na 5472/672 a hned by boli aj ine rychlosti...lenze "chlapci"s T-Com sa stale vyhovaraju ze je vsetko v poriadku u nich a ze mam nastaveny spravne profil linky a ze je to agregaciou a podobne...takze mam Turbo3 a realne chodim okolo 2400-2500kbps takze koli tomuto sa mi neoplatilo prechadzat na Turbo3,ked som mu zadrel ze mam na dalsej linke Turbo3 a je na nej router chyteny na vyssich hodnotach tak uz nevedel co ma povedat a ze on odmieta o tom so mnou diskutovat a ze je vsetko v poriadku...no takze od zajtra zacinam druhe kolo staznosti aby mi zvysili profilaciu linky na 5472/672 miesto aktualnych 3008/512..

Tento profil ide len v mestach,kde je uz zavedene Magio,inde nie.
LucaBrazza
Junior

Odeslat příspěvekod lukas033 8. 8. 2007 13:27

To o tom profile, ze ide len v mestach kde je zavedne Magio je HLUPOST. Ja som z HUMENNÉHO a profil 5472/672 tu ide v pohode aj napriek tomu, ze ZIADNE MAGIO tu nie je dostupne
lukas033
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 8. 8. 2007 13:32

Presne tak to je hlupost ze tento profil ide len kde je Magio...ten je dostupny vsade,len moze byt mensi zadrhel v tom,ze ked zvysia okruh tak moze sa stat ze bude nestabilna linka a nebude prebiehat synchronizacia s DSLamom,ale u mna toto nehrozi kedze som od ustredne mozno 500m a parameter signal-sum mam 25-27dB co je vyborna hodnota...cim vyssie tym lepsie...
Sefko
Junior

Další stránka