T-Com Turbo 3 Plus - komu to ide na max 2450kb nech da vedie

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas033 8. 8. 2007 15:34

Presne tak "Sefko". Uz len donutit technikov aby zvysili profil. To je NAJVACSI problem
lukas033
Junior

Odeslat příspěvekod d. 9. 8. 2007 04:06

Mam Turbo2 a rychlost maximalne nieco malo cez 1200kbs,mam to nechat tak,alebo mozem aj ja ziadat zvysit okruh?
d.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LucaBrazza 9. 8. 2007 06:00

Turbo 3: Kosice- Rýchlosť Vašeho pripojenia je 3888.7 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 486.1 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
LucaBrazza
Junior

Odeslat příspěvekod rumcayz 10. 8. 2007 18:25

tak, dnes sa mi nepodarilo prihlasit sa so svojimi starymi prihlasovacimi udajmi, tak mi po telefonate dal technik nove - tiez na turbo 3 a cuduj sa svete, ***** sa stalo a nie turbo 3....

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 2394.5 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 299.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

dufam ze sa na novy mesiac zlepsia, teda vtedy si myslim ze nabieha na plno novy program...

...ak sa mylim, prosim dajte mi vediet, dik
rumcayz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 10. 8. 2007 18:38

rumcayz píše:tak, dnes sa mi nepodarilo prihlasit sa so svojimi starymi prihlasovacimi udajmi, tak mi po telefonate dal technik nove - tiez na turbo 3 a cuduj sa svete, ***** sa stalo a nie turbo 3....

[b]Rýchlosť Vašeho pripojenia je 2394.5 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 299.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).d/b]

dufam ze sa na novy mesiac zlepsia, teda vtedy si myslim ze nabieha na plno novy program...

...ak sa mylim, prosim dajte mi vediet, dik

Precitaj si celu historiu tohoto threadu kde najdes odpovede na tvoju problematiku...kazdy mal problem pri prechode na Turbo3,musia Ti zvysit okruh na tvojej linke inaksie nepojdes nikdy viac na terajsom profile...btw.dnes mi prisla faktura od T-Com a samozrejme palka ako hrom 3130Sk co je samozrejme blud,ale ne som jediny ty ktory prechadzali v juli na Turbo3 mali zle vystavene faktury,kde uctovali cenu za Turbo3 1799Sk bez DPh co je blbost,lebo pri 18mes.viazanosti je to 699Sk bez Dph a ani inkaso mi nezbehlo tym padom...poradili mi neplatit nic a v nasledujucej fakture to bude zevraj okey a hadam aj nkaso mi odide....takze davam na ich rady a neplatim tento mesiac nic...meno pracovnicky mam poznacene a takisto aj datum a cas kedy som tam volal a telefonaty si nahravaju.. 8)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod rumcayz 10. 8. 2007 22:58

dik, jasne, pochopil som to z tohoto vlakna, len som sa chcel podelit o moju nepeknu situaciu...inak to zvysenie linky je zadara, len na poziadanie?
rumcayz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas033 10. 8. 2007 23:10

Zvysenie profilu linky je bezplatne, ale vyzaduje to vela trpezlivosti. Ja mam Turbo 3 islo mi to max. 2500 kbit/s (profil som mal 3008/512). Volal som im tam kazdy den aby mi to zvysili na tych 5472/672, no ale bud ma nejako "odbili" alebo povedali, ze OK, ze to poslu technikom aby to zvysili, no ale nikde nijaka zmena. Tak som tam stale volal a asi po 3 - 4 dnoch mi nakoniec profil zvysil, ale nie na tych 5472/672 ale na nejakych 4384/640 - Rychlost s tymto profilom dosahujem "len" okolo 3600 kbit/s, co uz je o dost lepsie, no ale stale to moze ist este vyssie. Tak som im este volal nech to este zvysia na tych 5472, ale uz ma stale odbili, ze to mam uz dobre nastavene a rychlost uz mam tych 3 Mbit/s, tak neviem. Budem to skusat aj nadalej. Pri zvysovani profilu je dolezita najma hodnota SIGNAL-SUM (ci vyssia, tym lepsie). Pri tom nizkom profile 3008 som mal signal-sum max. 15 (nie je to nic moc). a po zvyseni na tych 4384/640 mam signal-sum max. 11, ale linka to drzi, vsetko je v pohode. Sused ma profil 5472/672 a signal-sum ma okolo 9, a linka mu to drzi tiez v pohode, tak aj ja budem este ziadat zvysenia profilu na tych 5472/672.
lukas033
Junior

Odeslat příspěvekod LucaBrazza 10. 8. 2007 23:38

Hodnota signal-sum by mala byt cim vacsia. Je to odstup.
LucaBrazza
Junior

Odeslat příspěvekod roal 11. 8. 2007 00:00

hodnoty odstup signal sum 9 alebo 11 je dost malo pri nich uz vznikaju chyby hoci linka drzi ale nie je to koser .
roal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robomilnew 11. 8. 2007 00:51

to Luka033: ak mas vyssi profil ako 3072 co mas tak podla man nechaj tak ak ti ide T3P ako ma lebo realne ti bude ukazovat speed meter ze ides rychlejsie ako mas ale nebudes stahovat tou rychlostou len aku ti operator dovili co je 3MB...tym ze sa ti zvýsi okruch znizi sa ti kvalita prenosu a moze sa stat ze budes nuteny poziadat o znizenie rychlosti co ta bude stat mozno 1600Sk+DPH nakolko k tebe pride technik z T-Com a sice vyjde najavo ze na okruhu je problem ale za to ze si si daval zvysovat ty okruch budes penalizovany podla platnych tarif nakolko to bolo zapricinene tvojou vinou..
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod robomilnew 11. 8. 2007 00:52

signal sumu nemal by byt nizsi ako 20,,,,,
robomilnew
Junior

Odeslat příspěvekod deull 11. 8. 2007 06:56

zvysovat profil davate cez 0900211111 alebo cez 0800123777?
deull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _dodo 11. 8. 2007 19:19

Ja mam Turbo 2 a mam odstup nejakych 9. Ako tak citam tak 20 je spodna hranica.... ale inernet mi chodi pekne.. sme natom 4 ludia. A co sa tyka tohhoto nizkeho cisla, mozu s tym nieco T-comaci spravit? Je to nejaky dovod na reklamaciu sluzby alebo nie. Zeby to nejakym sposobom napravili?
Lebo chcem o par dni zvysovat linku na Turbo 3 a asi to nebude potom klvalitne chodit
_dodo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frenky. 11. 8. 2007 20:56

PRESNE TOTO ISTE MAM AJ JA !

JA MAM SICE PROGRAM 1,5MB ZA 960 S DPH UZ SO 20% ZLAVOU (ZHORENE TEECKO!!) + ST STANDARD ! :-(
NO ALE TAKTIEZ AKO SOM BOL PRVE 3 ROKY SPOKOJNY, TAK SOM TERAZ NESPOKOJNY, PRIAM AZ *****!

KED SA PRIPOJIM IDEM NA 3MB TEDA TO JE RYCHLOST PRIPJENIA K USTREDNI. VTEDY JE VSETKO OK, LEN VZDY MA DO 2 HODIN SUROVO ZODIA Z LINKY A PO ZNVUPRIPOJENI MAM RYCHLOST PRIPOJENIA K USTREDNI LEN 1,5 ALEBO 1,8MB! JE TO SICE PRAVNE OK, LEBO ONI TIM ZMLUVU NEPORUSILI, ALE KAZDY VIE ZE RYCHLOST PRENOSU DAT JE VZDY (AJ NA DIGITALNEJ LINKE) MENSIA AKO RYCHLOST PRIPOJENIA. TEDA KED MA PRIPOJA 1,5MB TAK TAKU RYCHLOST NIKDY NEMOZEM REALNE DOSIAHNUT! TAK OKOLO 1MB MI TO IDE ..
TAKZE AJ KEBY SOM BOL NA LINKE SAM NIKDY NEMOZEM IST NAPLNO.

SU TO STRASNE SVINE!
ALE MELU FURT O AGREGACII!

A NEVIEM SNIMI POHNUT
Naposledy upravil Frenky. dne 11. 8. 2007 21:17, celkově upraveno 1
Su aj ine vyhladavace ako google!
Frenky.
Junior

Odeslat příspěvekod Frenky. 11. 8. 2007 21:11

Sefko píše:Presne tak to je hlupost ze tento profil ide len kde je Magio...ten je dostupny vsade,len moze byt mensi zadrhel v tom,ze ked zvysia okruh tak moze sa stat ze bude nestabilna linka a nebude prebiehat synchronizacia s DSLamom,ale u mna toto nehrozi kedze som od ustredne mozno 500m a parameter signal-sum mam 25-27dB co je vyborna hodnota...cim vyssie tym lepsie...

No ja som od ustredne 2 km minimalne, ale Down mam +31,5 dB! Ale vela chyb, a som pripojeny k ustredni 1536kbit !!!!! rychlost prenosu do 1200kbit !

Este dodam k mojmu prispevku hore ze mi padne linka vzdy iba ked som nahodou pripojeny 3Mbit. Ked som 1,5Mbit tak nepada nikdy! Teda ma nazhadzuju, nemaju preco ale budu furt trepat o agregacii!
To by mi potom odpajalo aj pri 1,5mbit, nie!?
Su aj ine vyhladavace ako google!
Frenky.
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka