DSL od T-Comu, neustale vypadky v NZ

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 8. 2007 11:52

Posledne 4 dni su non-stop vypadky. V Novych Zamkoch poznam minimalne troch ludi co maju DSL od T-COMu a vsetci zaznamenavame neustale vypadky internetu. Co sa deje? Deje sa to aj v inych mestach? Deje sa to aj inym providerom alebo ma problem len T-Com? Kedy sa bude tato situacia riesit? Toto uz je neunostne!
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 24. 8. 2007 12:54

ach jo - víš jak vůbec DSL funguje?

jaké jsou výhody/nevýhody?Je jasné že se jim něco vys*alo a že to se snaží přijít na to co/opravují to

ano tyto problémy mají všichni a vždycky je mít budou - naopak se to bude ještě zhoršovat

ještě se tě zeptám na poslední věc.Kolik tak měsíčně platíš?od toho se docela dost odvíjí doba opravy - za 500SKK nemůžeš chtít zázraky
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 8. 2007 13:00

Platim vyse 1100,-Sk mesacne za 3mbps FLAT. Ak by si mal problem to prepocitat na KC, tak je to zhruba 900,-KC.

"ano tyto problémy mají všichni a vždycky je mít budou"
A odkial to ty prosim ta pekne vies? Ani nie si zo Slovenska. Nebavim sa tu o nahodnych vypadkoch, ktore sa vyskytnu sotva raz za pol roka. Hovorim o specifickom probleme, ktory trva uz 4 dni a pri ktorom sa neda poriadne surfovat, pretoze kazdych 5 minut skoro nejde internet. Tento problem nemam len ja, ale viaceri ludia z NZ.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 24. 8. 2007 13:58

inetMark píše:A odkial to ty prosim ta pekne vies? Ani nie si zo Slovenska.


vím to protože takovéto věci řeším dnes a denně a mám ponětí o tom jak to funguje
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inetMark 24. 8. 2007 16:28

Takyto vypadok si zasluzi vacsiu pozornost a bodol by aj nejaky clanok na Zive. Teraz cele Nove Zamky nemali DSL internet asi 3 a pol hodiny. Opakujem znova ze sa to deje 4 dni, takze to nie je ani zdaleka nieco s cim sa stretavas. Je to ojedinela situacia, ktora ma uz pekne vytaca.
inetMark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 25. 8. 2007 08:38

no třeba jim umřela kaskáda DSLAMů.Nebo B-RAS.nebo někdo překop kabel.

nebo cokoliv jiného.jak už jsem psal je to úplně normální.DSL není nijak extrémně spolehlivá technologie.
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfecto 26. 8. 2007 13:45

Weslo píše:no třeba jim umřela kaskáda DSLAMů.Nebo B-RAS.nebo někdo překop kabel.

nebo cokoliv jiného.jak už jsem psal je to úplně normální.DSL není nijak extrémně spolehlivá technologie.v/quote]



Weslo vyzera to tak, ze sa vyznas v DSL technologii. Mam teda otazku, preco ked pri Peer 2 Peer (DC++ / Emule) vyhulim upload na plno, klesa mi niekedy (nie vzdy, ale len niekedy) rychlost downloadu a pada az na nulu?
Viem, ze je to sposobene tym, zevraj ked vyhulim Upload naplno a neni limitovany, ze tam dochadza k nejakemu blokovaniu a ze odchadzajuce pakety, blokoju prichadzajuce a preto sa to deje. Ale robia to aj ine pripojenia, ako napriklad optika, alebo protokol docsis 2.0? Alebo je to len chyba DSL pripojenia? Ake pripojenie by bolo najlepsie na P2P? Mam doma 1536/256 linku.

Vdaka za info :wink:
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 26. 8. 2007 13:54

Nikoho nic neblokuje. Skratka P2P softy ti zaseru cele pasmo a potom ked si das otvorit nejaku stranku, tak tvoj prehliadac posle paket so ziadostou o danu stranku na dany server. Ale kedze je **** cely upload tvojej linky, tak mu trva dost dlho az sa tam dostane, a s rovnakeho dovodu trva dlho, kym data zo servera (stranka, obrazky) prejdu k tebe do PC kde sa zobrazia.

Preto je vhodne P2P programom obmedzovat up/download aby ti ostalo volne pasmo aj na ine veci co si chces na nete robit.

Dalej je tem problem s celkovym poctom TCPIP spojeni. Windows ich standartne mozu mat 10 otvorenych sucasne. Patchom suboru tcpip.sys sa da docielit ich lubovolny pocet, kludne aj 50 000, ale s tym potom mozu mat zase problemy routery bud u teba, elbo na ceste k danemu serveru ( u ISP apod.), ktore nemusia taky narazovy pocet spojeni zvladat, a zacnu mrznut, alebo zacne dochadzat k oneskoreniam v prenosoch.

Takze mozes mat ake chces rychle pripojenie, ale pokial otvoris vela spojeni naraz (nastavis tak torrent klient, alebo spustis viacero P2P softov sucasne) tak ti to za chvilu zaberie kazdu linku, a pojde to pomaly.
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod perfecto 26. 8. 2007 14:23

shiro píše:Nikoho nic neblokuje. Skratka P2P softy ti zaseru cele pasmo a potom ked si das otvorit nejaku stranku, tak tvoj prehliadac posle paket so ziadostou o danu stranku na dany server. Ale kedze je **** cely upload tvojej linky, tak mu trva dost dlho az sa tam dostane, a s rovnakeho dovodu trva dlho, kym data zo servera (stranka, obrazky) prejdu k tebe do PC kde sa zobrazia.

Preto je vhodne P2P programom obmedzovat up/download aby ti ostalo volne pasmo aj na ine veci co si chces na nete robit.

Dalej je tem problem s celkovym poctom TCPIP spojeni. Windows ich standartne mozu mat 10 otvorenych sucasne. Patchom suboru tcpip.sys sa da docielit ich lubovolny pocet, kludne aj 50 000, ale s tym potom mozu mat zase problemy routery bud u teba, elbo na ceste k danemu serveru ( u ISP apod.), ktore nemusia taky narazovy pocet spojeni zvladat, a zacnu mrznut, alebo zacne dochadzat k oneskoreniam v prenosoch.

Takze mozes mat ake chces rychle pripojenie, ale pokial otvoris vela spojeni naraz (nastavis tak torrent klient, alebo spustis viacero P2P softov sucasne) tak ti to za chvilu zaberie kazdu linku, a pojde to pomaly.



Napisal si toho vela, ale k podstate problemu si sa nedostal....a mozno ani nepochopil. WIN XP mam patch-nuty, koli tym spominanym 10 spojeniam (musel som to urobit koli Soulseek-u), ktore standardne maju nastavene SP 2 vo WIN XP, aby sa cez ne nedostal ziaden bordel. To je jasne kazdemu. To je OK, ale co sa tyka tych paketov, precitaj si to este raz. Moj kamos ma Chello a vobec nemusel limitovat upload a nepadali mu rychlosti a pod. Mam teraz na mysli dobu pred poslednym zvysovanim (teraz je to o inom)
DSL to robi aj koli dost blbej asymetrii a technologii. A to ze odchadzajuce pakety pri vyhulenom Uploade blokuju prichadzajuce, to byt pravda moze....

btw: ked taham na plno cez P2P nepotrebujem vobec surfovat. Tak sem netreba pliest surfovanie pocas tahania. Ja sa bavim vylucne o P2P. A je jasne, ze ked sa vyhuli P2P, ze surfovanie je spomalene.
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 8. 2007 06:18

tohle není problém na fyzické vrstvě ale spíš výš - abych řekl pravdu nevím proč se ti to děje ale vím že to není technologií - koneckonců UPC má taky asymetrické linky (měl jsem 3Mbit/256Kbit)

btw. jaký máš router?
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorwin 27. 8. 2007 06:59

inetMark píše: Je to ojedinela situacia, ktora ma uz pekne vytaca.


Tak preco taketo veci riesis tu? Zavolaj si na hotline a spytaj sa.
dorwin
Junior

Odeslat příspěvekod virdzek 27. 8. 2007 07:21

to Perfecto :

Ja mam chello (4mb) a robi mi prakticky to iste co tebe - pri plnom uploade sa mi nielenze pomaly nacitavaju stranky , ale sa mi aj obrovsky zdvihnu pingy ( z normalnych 20-50 ms na 1000-3000+ ).
Tiez neviem cim to je kedze mi kamarat s rovnakym pripojenim tvrdi ze u neho to nerobi :-/ Sietovku som skusal pouzit inu (normalne pouzivam 100mbit integrovanu na doske) ale nepomohlo to... A robi mi to pod kazdym win co som skusal (98 , XP pro , Vista ultimate).

Zaujimalo by ma ako to napravit.
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 8. 2007 07:22

virdzek:kamarád ti kecá
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod virdzek 27. 8. 2007 07:25

Weslo píše:virdzek:kamarád ti kecá
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 8. 2007 08:30

jak už jsem psal nahoře nesouvisí to s technologií ale s TCP na kterém většinou P2P běží eventuelně s routerem(malá nebo zahlcená paměť).

vyšší upload by nepomohl
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků