ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jano2 6. 9. 2007 21:00

test cez speedtest.net

praha
download 24429 kb/s
upload 12641 kb/s
ping 12ms

franfurkt
download 23679 kb/s
upload 12679 kb/s
ping 17ms

washington
download 3867 kb/s
upload 1288 kb/s
ping 116ms

seatle
download 3021 kb/s
upload 1376 kb/s
ping 173ms

jokohama
download 1989 kb/s
upload 1284 kb/s
ping 286ms
---------------
Bitlordom testovane p2p
na 1 torrent subor
29/29 userov in/out max
to islo takto:
totalne stiahnute : 229.02 MB
totalne odoslane : 151.27 MB
priemerna rychlost stahovania : 264 KB/s pocas 00:14::50
priemerna rychlost odosielania 125 KB/s pocas 00:20:34

pricom maximalna rychlost v jednom okamziku bola
stahovania 1200 KB/s
odosielania 1070 kB/s
jano2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perfecto 6. 9. 2007 22:10

Prosim ta skusis nam dat aj vysledky z DC++? SOm zvedavy, ako ten uploado ide cez DC++, lebo tam sa da ta rychlost vcelku slusne vyuzit. Tak isto by ma zaujmalo, ako ti to rychlo uploaduje na nejaky free server, ked posielas data.
Inak slusny ping aj rychlosti. Si stastlivec s takymto netom.
perfecto
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 7. 9. 2007 09:12

Tak rýchlosti sú to pekné, ale mimo Európu už môžeš o 30Mbit snívať....To napríklad ja mám teraz DSL 2Mbit a džalo sa to aj v Amerike okolo tých 2Mbit,len ping som mal horší.Ale ja plánujem prejsť na Orange tiež :)
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wormboy 7. 9. 2007 19:08

1.ako je to s tou IP, da sa zmenit kedy chces ? a ako dlho to trva ? treba nejako reset routra ?

2.vyskusaj dat stahovat viac torrentov naraz z privat trackera ktore su seedovane v pomere cca 1:1 napr. 100seed/100leech , a hod vysedky.
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 7. 9. 2007 20:35

Liu píše:Zaujímavé merania. Skús ešte otestovať rýchlosť na speedtest.net tam si povyberáš aj destináciu, s ktorou sa spojíš.s/quote]

S tym meranim uploadu je to dost biedne, zatial vacsinou pouzivaju dost kratke subory, takze upload ukazuje dost nepresne.

Liu: s tou amerikou to mas pravdu, aj u mojho providera to nejde rychlejsie ako 3.5 Mbit.

Ale stahoval som driver z ATI a tam to slo tych 30 Mbit, ale ktovie kde maju naozaj tie servery...

Edit: NY mi ide trochu rychlejsie...
Obrázek
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod rikardof 7. 9. 2007 22:12

Liu píše:Ale stahoval som driver z ATI a tam to slo tych 30 Mbit, ale ktovie kde maju naozaj tie servery...

AMD vyuziva siet cache serverov spolocnosti Akamai, takze z USA sa to nestahuje, maximalne tak z ceska
rikardof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario13 7. 9. 2007 22:21

no marilo sa mi nieco o Akamai este z cias, ked som stihol precitat odkial sa to stahuje, ale nejako som sa vtedy nezaoberal tym ze kde ten server je...

ale bude to zrejme tak ako pises...

v amerike cim viac na zapad, tak tym nizsia rychlost internetu...
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 8. 9. 2007 10:37

Ale zase je to o tom,že to nie je taká rýchlosť na druhej strane, Ty by si tak rýchlo mohol sťahovať a o tom to je, Ornage Ti ľubuje rýchlosť, ktorou teoreticky môžeš sťahovať...nehovoria,že to tak pôjde, lebo to je samozrejme závislé aj na tej druhej strane, odkiaľ sťahuješ. Ale aj tak je to v dnešnej dobe veľmi dobrá ponuka. Len po tom 31.12 dokedy je táto akciová ponuka Orane Doma očakávam zvýšenie cien. Nemajú priameho konurenta na trhu, tým pádom sa z nich stane monopol, teraz si treba zaviazať ľudí, potom zvýšime rýchlosti. Aj keď pokiaľ počas viazanosti nezmeníte zmluvu, sú garantované terajšie ceny pre tých, čo si to do konca roka kaivujú a zaivažu sa. Tí , čo sa nezaviažu budú platiť vždy aktuálnu cenu, ktorá predpokladám porastie. Nie nejako dramaticky, to by si poštvali zákazníkov, ale porastie.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mario13 8. 9. 2007 14:10

Liu: Pokial sa tahaju subory zo serverov, tak to v pohode ide skoro max. Pri P2P je to jednak zavisle od rychlosti uploadu co ma druha strana - ten je dost nizky a navyse si to dost ludi aj limituje, takze potom to aj tak ide - resp. nejde.

Pri pozerani WWW stranok zase pri tej rychlosti treba mat aj rychly prehliadac, lebo stranka sa sice stiahne okamzite, len IE ju potom kresli 5 sekund. Opera tu istu stranku priebezne kresli 2 sekundy.

Predtym, ked som mal inet pomalsi, tak som videl aj IE ako vykresluje postupne....
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod forlorn 8. 9. 2007 23:27

Mozno sa to tu uz uvadzalo, ale predsa otazocka.

Aku IP adresu dostane novy ucastnik? Verejnu, stalu, (myslim, ze len v pripade poplatku), alebo neverejnu, dynamicku? Ak neverejnu (nevernu), moze to robit problemy pri fungovani DC++?

Dikes za odpovede :)
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod Ranon 9. 9. 2007 15:17

Orange monopol nema / mozno uvazovat jedine o optike/, ani take velke rozsirenie a cenovo urcite nepojde hore.
Ranon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 9. 9. 2007 19:23

Ranon píše:Orange monopol nema / mozno uvazovat jedine o optike/, ani take velke rozsirenie a cenovo urcite nepojde hore.

Presne o optike som hovoril, nemá priameho konkuretna zatiaľ.
A o tej cene by som to tak z určitosťou nevyhlasoval, bolo to aj na tlačovke naznačené.....
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NovaD 10. 9. 2007 19:50

Ahojte,da sa z digitalnej TV resp. set-top-boxu nahravat na DVD alebo nejak nahrat nieco z digitalnej telky do set.top.boxu a dat do pc (tv kartu nemam)
Dakujem za kazdu radu
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wormboy 12. 9. 2007 16:14

da, ale nie do toho set top boxu ktory dodava teraz orange - ten sagem 81 HD,

Mna by zaujimalo akou formou je rieseny ten SPDIF vystup, je to koaxial alebo optika ? Nikde na nete neni back obrazok criev ani tech prirucka toho modelu
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod misiaq 13. 9. 2007 09:36

mna osobne by zaujimalo, ci sa bude dat pomarancom dodavane ONT zamenit za ine ktore nestoji 10000, pripadne ci sa neda pouzit obycajny konvertor (o com ale pochybujem). Je tu niekto kto ma skusenosti s optickymi sietami?
misiaq
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka