ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcop 27. 1. 2008 14:30

Ten ADSL urcite nepouzijes, nejde to.
Potrebujes klasicky router (moze byt aj WiFi), sak Orange ti da ten D-Link. To na take obycajne pouzitie staci.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 27. 1. 2008 15:12

Tu ale nejde o to. Islo o to aby som ten D-link mohol mat v izbe. Ako vidim nie je ina moznost ako natiahnut novy kabel z OTB priamo do tohto routra. Infrastrukturu, ktoru mam uz natahanu v byte k tomuto ucelu vyuzit zrejme nemozem a prave o to mi islo.
Každý program je jeden veľký IF.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 28. 1. 2008 13:29

Naposledy som testoval rýchlosť v decembri, Blava bola O.K., ale smerom von to riadne klesalo. Mám 30/4Mbit a dnes som nameral Prahu:

Obrázek

Celkom slušné nie?
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 28. 1. 2008 13:32

A druhý pokus:

Obrázek
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod Breakthru 28. 1. 2008 18:47

Ja som z Vrakune. krikova 2. kable su zakopane uz asi dva mesiace a nic :(

neviete niekto kedy?
Breakthru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 28. 1. 2008 20:56

Tak to sme skoro susedia :D ja som rajčianska a tiež sú tu káble zakopane celu dobu.Vraj by mali na prelome 2007/2008 no nejak meškajú.
ogg vorbis
Junior

Odeslat příspěvekod inetMark 28. 1. 2008 22:22

Je nejaka stranka, kde si mozem pozerat prenesene data za dany mesiac?
Viem, ze su rozne programy, ale to nechcem, chcem by som kontorlovat celu domacu siet a nie jednotlive PC. Na routri som nasiel pocet packetov len.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 28. 1. 2008 22:23

Stranka nieje a s dodavanim DLinkom asi tazko. To chce "lepsie" zelezo.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jonatan11 28. 1. 2008 22:42

Zdravim, chcel by som sa spytat, ci ste niekto neskusal pripojit namiesto to d-linku router s podporou 1000Mb. Kedze som si vsimol tie namerane rychlosti bliziace sa k 100Mb, tak ci by z toho neslo vytiahnut este viac. :-B :-B
jonatan11
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 28. 1. 2008 22:49

Mam pocit ze splitter je iba na 100Mbit. Tak asi sotva, ale nie som si isty.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liu 29. 1. 2008 08:47

Splitter? Ty myslíš to zariadenie, ktoré prevádza v byteoptický signál na metalický? Lebo to je konvertor. Splitter je dole v baráku, kde sa pricháfzajúce optické vlákno delí na vlákna ktoré idú do bytov. Ale pravdepodobne si myslel konvertor a ten si myslím, že má len 100MBps výstup, ale istý si takisto niesom, nenašiel som to v špecifikáciách.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmizik 29. 1. 2008 09:12

Myslel som konvertor.
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inetMark 29. 1. 2008 09:41

To je jedno. Uz ked je optika v byte zavedena, vzdy bude stacit ak orange ponukne v novej akcii nove zariadenia a tie si jednodycho clovek vymeni a frci :).
Jedine problem co je a co ma zaujima, ze aku kapacitu maju tie kable tahane v zemi. Napriklad na nas splitter v pivnici sa moze pokial viem teoreticky napojit 48 bytov. Zaujimalo by ma aku prenosovu kapacitu ma to opticke vlakno, ktore by muselo vsetkych utiahnut a ci je mozne jeho opticku kapacitu zvysovat len jednoduchym vymenenim zariadenia na strane orange.
inetMark
Junior

Odeslat příspěvekod Breakthru 29. 1. 2008 10:50

diky za odpoved.. aspon viem, ze uz to malo byt tak snad casom :)
Breakthru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladinho 29. 1. 2008 15:28

spree píše:Zdravim

Tak som sa rozohodol ze Orange doma bude aj u mna doma, len by som sa chcel este spytat ci sa oplati zobrat jeden z tych dvoch ponukanych LCD Tv- Samsung LE32R84, Samsung LE40R84 ak jeden z nich niekto ma poprosil by som o male review...

Za odpoved vopred dakujem

Ja som si zobral ten Samsung LE32R84 a som spokojny,nie som sice velmi narocny v tomto smere,neviem zhodnotit ci ma lepsie farby ako nejake ine LCD. Podla mna su farby v pohode,mozes si ich nastavit ako chces,ja som sa v tom vobec nebabral,nastavujem iba predvolene rezimy Dynamic, Standard, Movie. To mi staci... Ma aj D-Sub vstup na prepojenie pocitaca s TV,takze mozem na nom pozerat HD filmy z pocitaca - obraz je skvely. Za tu akciovu cenu myslim ze to je vyborna volba.
Minusom je mozno absencia DVBT tuneru ale kedze si ho beries na 3 roky tak tie 3 roky budes mat digitalnu TV od Orange,takze ho nebudes potrebovat.
A este mi vadi ze pri prepojeni STB od Orange a toho Samsungu,tak neviem roztiahnut obraz na celu obrazovku (ak prichadza obraz vo formate 4:3,ak je obraz sirokouhly tak je obraz automaticky roztiahnuty na celu obrazovku).

Takze zhrniem,za tu cenu podla mna skvela kupa...

P.S. Vyzera velmi pekne... :)
vladinho
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka