ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Karol 24. 2. 2008 14:27

Chcel by som sa opytat par veci:

1) Ako vyzera e-mailova domena dodavana k Fibernetu?
2) Je mozne si na tom e-mailovom ucte vytvorit aliasy? Ak ano, tak kolko?
3) Ta ONT krabicka, co ma styri RJ-45 porty - su to gigabitove porty, alebo len 100 Mbit?
Karol
Junior

Odeslat příspěvekod S_torm 24. 2. 2008 17:29

Liu píše:Čiže nech si nastavím čo chcem, tak mi to aj tak bude prideľovať IP podľa ich servera, dobre som to pochopil?c/quote]

ak je problem u nich, tak hej :)

to luco666: ja som nemal problem s hamachi a vytvorenim serveru, skus si dat tvoj pocitac do DMZ, mozno to pomoze
Karol píše:1) Ako vyzera e-mailova domena dodavana k Fibernetu?
2) Je mozne si na tom e-mailovom ucte vytvorit aliasy? Ak ano, tak kolko?
3) Ta ONT krabicka, co ma styri RJ-45 porty - su to gigabitove porty, alebo len 100 Mbit?


1, email je podla mna nepouzitelny, pretoze jeho podoba je telefonnecislo@fibernet.sk alebo telefonnecislo@orangedoma.sk ci tak nejak, presnu domenu si nepamatam,ale hlavne je,ze vyzera v podobe telefonneho cisla, preto si myslim,ze nema zmysel ho pouzivat

3, obe zariadenia aj konvertor aj router dodavany k fibernetu su 100Mbitove
S_torm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wormboy 25. 2. 2008 08:53

Karol píše:Chcel by som sa opytat par veci:

2) Je mozne si na tom e-mailovom ucte vytvorit aliasy? Ak ano, tak kolko?


ano ,to telefonne cislo si mozes pohodlne nahradit lubovolnym neobsadenym aliasom. Pocet neviem.
wormboy
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 25. 2. 2008 12:59

No, niečo sa musí robiť, lebo je to veľmi divné. Stránky mi nejdú, resp po 10 refreshoch mi ju načíta komplet, ale keď som dal sťahovať súbor, tak to šlo stabilne 4MB/s ale tie stránky ani za svet. Pritom som si zapojil naspäť router D-Link. Ten si drží jednu IP celkom stabilne, na tom druhom routri mi ju každú polhodinu menilo. Ale aj tak mi to nepomohlo v mojom probléme, že tie stránky idú nejako divne. Nepomohli ani rôzne DNS. Teraz som len tak zo srandy ešte skúsil reštart routru a ide to ok, ale predpokladám, že za hodinku sa to znova dokašle.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 25. 2. 2008 13:14

Ja som z PD a u mna vsetko v pohode. Ja uz mam aj 3.router : D-Link->Ovislink->Asus WL-500gP a za obdobie od 14.1. mam 2.IPcku. Dokonca aj ked som vymenil router, som mal tu istu. Tak neviem na zaklade coho to prideluju. A stranku idu OK. Sem-tam sa mi na tom D-Linku stavali tiez divne veci, tak neviem.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod S_torm 25. 2. 2008 15:17

Dnes som si aj ja vsimol problemy s nacitavanim stranok, vyzera to tak,ze maju nejaky problem s dns, pretoze klasika, pri prvom nacitani problem,ale potom pohoda, teda ak som nezavieral prehliadac.
Som si nastavil inu IP DNS serveru a zas ide vsetko normalne
S_torm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vomada 25. 2. 2008 19:16

No byvam v TN pod Brezinou a o optike sa mi moze len snivat....Vobec neviem kedy to budu zavadzat u nas...Uz som sa aj bol pytat a to bolo v Oktobri a povedali do dvoch mesiacov.....No lenze skoro pol roka zamnou a nic...Sa tam pojdem spytat ze ci to vobec bude u nas..:)))) (Viem ze odveci toto ale uz ma to sere):D
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 25. 2. 2008 20:02

No, neviem či predsalen nie je problém v mojom PC. Mne to zase blbne, tak som sa cez RD pripojil na iný komp, ale internet máme spolu, len proste iná mašina. A tam ide v pohode, aj sem som sa dostal, lebo z môjho notebooku sa neviem dostať sem na fórum už. Ale notebook som pozeral pomocou spybotu, ad-aware, mám NOD a všetko vyzerá byť čisté, ale niečo to musí robiť. Lebo som si všimol, že reštart notebooku pomôže na nejaký čas, len potom sa to začne prejavovať. Sakra, nechce sa mi nový systém dávať...A už som skúšal aj Kerio vypnúť, aj noda a aj tak to isté. A dokonca Kerio sa mi prestalo už samo po štarte spúšťať, takže bude tu niečo v neporiadku v tom systéme.
EDIT: Tak som reštartol notebook a už sa sem dostanem... Ach jaj, asi len ten reinstall windowsu pomôže.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S_torm 25. 2. 2008 23:42

ja som sa mal dnes problem dostat na vela stranok, ale ako som zmenil dnsko,tak islo vsetko ok

edit: no uz je aj orangacke dns ok, to bol asi len nejaky kratkodoby problem
S_torm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 26. 2. 2008 07:57

Tak toto som mal pred takym mesiacom. Klop klop, teraz to je uz ok.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 26. 2. 2008 09:44

Ja som nepoužíval Orange DNS, takže to vylučujem. Teraz som si pre srandu dal zase načítanie Orange DNS, som zvedavý, ako to pôjde, lebo od toho posledného reštartu to ide zatiaľ dobre, tiež musím zaklopať. Bodaj by to už išlo stále takto. Len tá IP ma hnevá, to menenie, prečo na D-Link routri to nemení a keď zapojím Cisco tak každú polhodinu mi švihne inú IP. A pozeral som na tom Ciscu to DHCP lease, tak som tam nevidel nejaké nastavenia, len manuálne sa dalo rozpojiť spojenie a on sa snažil o nové.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan27 26. 2. 2008 12:23

vcera vobec nesiel net, myslim okolo piatej, potom som vytiahol ten kablik z routera ten oranzovy co spaja tu druhu krabicku a asi v tej dobe sa aj rozbehol net, jak som ho tam dal naspat, rozmyslam preco nesiel, lokalita sasova/ban. bystrica
jan27
Junior

Odeslat příspěvekod jan27 26. 2. 2008 12:26

vie mi niekto odskusat slunecnice.cz a chip download, ide to tam zufalo pomaly az mam pocit ze je chyba u mna, tiez download z hrej.cz. naopak bonusweb, sector idu ako z praku, aj cez maximalku
jan27
Junior

Odeslat příspěvekod jan27 26. 2. 2008 12:28

respektive ktory server zamerany na download normalne legalnych softov, trialov, atd typu slunecnice, chip, atd ide tak ako ma? myslim aspon cez mega a viac
jan27
Junior

Odeslat příspěvekod voughne 26. 2. 2008 18:13

mne ide slnecnica 3 mega, ale mne zas azet takmer vobec nejde.
ale pridavam foto ako mi ide rychlo p2p, zatial max co som mal od jedneho uzivatela, uz asi vecsi upload nema :)

Obrázek

EDIT: no prave som skusal notebook s vistou a tam to ide vsetko bez problemov, asi mi tu SP3 RC2 pre XP robi nejaku sarapatu
Naposledy upravil voughne dne 26. 2. 2008 18:53, celkově upraveno 1
voughne
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků