ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcop 23. 1. 2009 10:02

No ja sledujem jojku hd kazdy vecer a no problem.tuk tuk.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod danny21 23. 1. 2009 10:24

Pred par dnami som pisal prispevok ohladom HDstanic kedy konecne budu aj v ponuke Orange.Volal som na Orange linku ale oni vobec nic nechceli povedat.mozno som natrafil na zleho operatora ale aj tak je to ubohe.konkurencia davno uz tieto stanice zaradila.Mal som moznost vidiet EurosportHD a HBOHD bola to fakt parada.tak som zvedavy kedy sa konecne zobudia.Az vie nikto nieco nove ohladom HD tak napiste.DIK. ARTEHD SI MOZU NECHAT.
danny21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 23. 1. 2009 10:32

Liu píše:Orange jednoznačne sleduje MAC adresu routra

Mily Liu - zabudni, nic take nieje 8-)
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eduke 23. 1. 2009 10:57

Mam problem s FiberTV. Stava sa mi (skoro stale), ze ked idem pozerat TV a zapnem set-top-box, kt. je v standby tak nemam signal. Na boxe sa napise TV ale TV hlasi "no signal". Pomoze az restart set-top-boxu.

Hlasil som to uz na 939. Prisiel technik a vymenil box za novy (IAD 84) ale problem stale pretrvava. Takze dnes FiberTV spustam restartom set-top-boxu :-( Mate podobne skusenosti? Lokalita Ruzinova, BA
Hello IT. Have you tried turning it off and on again?
eduke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod forlorn 23. 1. 2009 11:21

...a takisto som tuším niekde v tomto threade už dávnejšie čítal problém, ktorý technik riešiť vypýtaním si MACadresy routra klienta a odvtedy bolo po probléme) - takže jednoznačne evidujú MAC adresy a aj sú dôležité v ich systéme...

Liu máš pravdu, ten problém som riešil na infolinke. Bolo potrebné nahlásiť MAC adresu routra. Keďže denne vypínam PC, router...z prúdu, mal som po znovupripojení problém s pridelením IP adresy a nešiel mi net. Tieto problémy sa objavili 2-3 krát. Fibernet mám rok a dva mesiace, prvý štvrťrok boli výpadky siete, odvtedy som nezaznamenal žiadne problémy s pripojením na sieť, či pridelením IP adresy. IP adresa sa mi mení cca raz za týždeň, niekedy aj denne 3 dni po sebe a potom mám opäť týždeň, alebo 10 dní pôvodnú - ešte raz poznamenám, že denne vypínam všetky zariadenia.

Ešte otázočka, nečítam všetky príspevky, tak mi v kocke popíšte, prečo je vhodné, resp. výhodné zameniť D-Link router za iný. Je prenos dát pomalší, alebo...
forlorn
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 23. 1. 2009 11:48

@forlorn: opytam sa inak, naco im bude MAC adr routera? Najdolezitejsi clanok medzi orange a tebou je konvertor - nie niejaky wifi router :)
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liu 23. 1. 2009 13:12

Ja sám neviem prečo, ale keď si tam dáš iné zariadenie, aké majú oni niekde uložené, tak potom Ti to refreshuje IP každú pol hodinu. S tým ich krámom toho veľa nenarobíš, takže každý kto si zmení router sa pre nich stáva potenciálnym sťahovačom asi, alebo neviem čo tým sledujú.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomcop 23. 1. 2009 13:31

Liu, ja som uz po mesiaci ten d-link kram vyhodil, dal som si svoj router Asus a ako som pisal, mam 1 ip od 02/2008. Takze nie je to uplne vsade tak. Aj kamos ma svoj router a pohoda...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod juro ada 23. 1. 2009 14:05

19furioso píše:caute, neviem ci som jediny alebo sa to stava aj niekomu inemu, ale v poslednom tyzdni sa mi pravidelne stava ze vo vecernych hodinach asi tak na 10-15 min vypadne JOJ-ka. Z poslednych 4 dni sa to stalo 3 krat, neviem je to len u mna? nechce sa mi volat na tu ich "hot-line". Restartnut konvertor si viem aj sam :)
Diky za odpovede

To ma nejaky problem asi jojka lebo sused ma upc a jojka nejde v tom istom case ani jemu na upc a ani mne na fibertv.
juro ada
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 23. 1. 2009 14:10

@Liu: to je blbost, zmenou routera niesi ziaden potencionalny stahovac. Orange to ma u **** Mne ked prisli montovat optiku, tak rovno som technikovi povedal ze ani nemusi vytahovat ten D-Link - isiel tam okamzite Asus. Technik povedal ok ani nemrkol okom a bolo. Inu ten D-Link nieje az taky zly, ale je rozdiel ked poriadne zatazis tento D-Link a hoc aky iny "lepsi" router.
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liu 23. 1. 2009 14:20

Ako som už napísal, nerozumiem prečo to robia,ale robia to. Áno, aj ja som sa pýtal na to, že im to je jedno. A možno to ani nerobia naschval, len to tak majú blbo nastavené. Ale proste ide o to, že mi každú pol hodinu vymenia IP a dosť ma to otravuje. Problémy s nastavením vylučujem. A ono, D-Link na bežné surfovanie stačí, ale ak je tam viacero spojení, tak mrzne. Hlavne ak zvon robíš niečo cez remote desktop, nebodaj niekto z domu surfuje, alebo sťahuje niečo, tak často zmrzne ten D-Link. Len tak na okraj, som z BB.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod globalist 23. 1. 2009 15:36

Liu píše:Ja sám neviem prečo, ale keď si tam dáš iné zariadenie, aké majú oni niekde uložené, tak potom Ti to refreshuje IP každú pol hodinu. S tým ich krámom toho veľa nenarobíš, takže každý kto si zmení router sa pre nich stáva potenciálnym sťahovačom asi, alebo neviem čo tým sledujú.

Stale by som rad vedel akym sposobom sledujes tie leasy- aky tool na to pouzivas? Potom by som mohol urobit aj ja test na svojom ASUS routri a dokazat ti ze sa mylis v tom ze to robia pausalne kazdemu zakaznikovi s non-default routrom. :-P
globalist
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 23. 1. 2009 16:31

Tie informácie sledujem pomocou dianostických nástrojov routra...nie je to žiadny SW,proste si odsledujem, aké informácie mi pridelil Orangeácky DHCP server.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraft1 23. 1. 2009 17:11

No ja mam net asi pol roka a ten D-Link som vymenil hned na druhy den po ich instalacii.Od prveho dna fungujem stale na tej istej IP,nikdy sa mi nezmenila , ani po vypnuti.Som tiez z BB.
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 23. 1. 2009 18:49

No ja mám internet už vyše roka...a počas toho roka sa mi IP menila, ale nie nejako často. Vždy len keď bol nejaký výpadok z ich strany. Ale prečo sa deje toto, nerozumiem tomu. Ale mne keď to inštalovali, tak už vtedy tam mali nejaké nezrovnalosti v systéme, kým to u mňa rozbehali trvalo to 2 hodiny (nie privedenie vlákna, až potom práca aby to išlo). Riešili tam z operátorom veci, lebo ma mali v systéme ako na zlej adrese či čo, proste to svietilo do Sásovej namiesto do Radvane. Takisto keď som bol teraz v Orangei, že by som chcel zdvojnásobiť upload, tak mi teta povedala, že je to zvláštne, ale pri mne sa jej to nedá, že má možnosť len deaktivovať, ale pritom vidí, že to aktívne nemám ešte. Tak ja neveim, či pri mne majú v systéme nejaké sprostosti dané či čo. Ale zase viem, že aj keď som sa technikov pýtal, či si môžem dať vlastný router, tak povedali že jasné. Ale aj tak si odpísali MAC adresu D-Linku a zadali ju do toho inštalačného formulára v tom ich systéme, keď mi to konfigurovali. Tak neviem, či to robí problém teraz či čo. Ale už ma to nahnevalo, dal som si požiadavku na pevnú IP adresu a bude pokoj. Je to síce dosť, najskôr 950,- zriadenie a potom 240,- mesačne, ale čo na robím. Idem na 5 mesiacov mimo SR a potrebujem mať istotu, že sa dostanem z hocikadiaľ na domácu sieť. A keď som videl tie problémy teraz, tak som si povedal, že nejdem riskovať. (to by ani DDNS nestíhalo tie adresy meniť,keby to každú pol hodinu menili, resp to by som si musel za to DDNS platiť a to mám jedno, radšej budem mať pevnú). Po tých 5 mesiacoch si to zruším, keď som na Slovensku tak to nepotrebujem.
Liu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka