ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prosoul 23. 1. 2009 19:25

Liu, aby som sa zastal Orange-u. Fakt je to nezmysel. Ja mam tiez iny router a nemam s tym najmensi problem. Ak aj niekedy pytali od niekoho MAC adresu, mozno len preto aby skontrolovali ako router namapoval k nej IP adresu. Pripadne aby spravili clear arp pre danu MAC. To neznamena, ze blokuju ine MAC adresy, ale na druhej strane musia si drzat tabulku asociacii MAC-IP aby vedeli forwardovat datagramy. Skor tam bude mozno nejaka nekompatibilita medzi jednotlivymi zariadeniami. Neviem aky mas router, mozno ma nejaky bug on a ma napr. zle implementovany DHCP protokol. Verim, ze konfiguracne mas vsetko OK, to ale neznamena ze aj implementacne sa to tak sprava ako to mas nakonfigurovane. A moznoze naozaj v tvojom konkretnom pripade tam nieco nie je dobre nastavene, ale na druhej strane je to skor kuriozita ako nieco co by Orange bezne robieval.
prosoul
Junior

Odeslat příspěvekod 19furioso 23. 1. 2009 22:10

mozem potvrdit vyhrady k tomu d-linku. mam desktop, pripojeny cez kabel, notebook cez wi-fi, a ked sa chcem pripojit este s mobilom tak mi mobil pravidelne odpaja...cim dalej som od routera tym castejsie...dokonca tak o 2 izby dalej(v panelaku) mi ani nenajde siet...a to len ked mam pripojeny notas inak je to v pohode...cize d-link asi nie je to najlepsie :)
19furioso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xyw13 24. 1. 2009 00:50

Aby som sa zastal D-Linku, minule som ho testoval, 2 notase cez wifi a moj Desktop, zvladal celkom dopohody, ziadne mrznutie, len spomalneie rychlosti na wifi(cez jeden NB sli torrenty, rychlost mi takmer okamzite klesla na polovicu). Jediny problem, je ked napojim dalsi desktop, vtedy to vyzera, akoby si tento zobral cely bandwidth a pre ostatne kompiky skoro nic nzeostalo, hlavne WIFI blbne nenormalne.
Na doplnenie:
Desktop moc nezapinam, NB bezia skoro vstale(vypinaju sa tak na 4-6 hodin denne, ako kedy, ako ktory).
V sucasnoti mi ale nejako klesla celkova rychlost. Teraz je pusteny len jeden NB na WiFi a rychlost vyzera takto
Obrázek
Zhruba taketo rychlosti mam aj na druhom NB aj na desktope, NB cez kabel som este neskusal, ale ratam, ze bude rovnake. V com moze byt problem?
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod 19furioso 24. 1. 2009 10:44

No ja mam na NB cez wi-fi takuto rychlost....ked vsak pripojim normalne cez kabel tak mam garantovanu 30/2. Ale tak je to v ramci normy :)

Obrázek
19furioso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 24. 1. 2009 12:03

No a to bol jeden z problemov d-linku, v miestnosti cez chodbu som nedal viac ako 10-11 mbit/s a to este to pripojenie nebolo stabilne. Teraz s ASUSom no problem okolo 20 mbit/s so stabilnym pripojenim po celom byte. Ako som uz niekde pisal D-link je len na to, aby internet isiel, na seriozne pouzitie a nasadenie tazko. Staci si pozriet aj ten rozdiel v pingoch...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 24. 1. 2009 13:02

No tak to bude asi len tvoj problem...
Ja som s NB na opacnom konci bytu ako je zmienovany D-Link, a rychlosti som maval normalne az doendavna(okolo decembra to zacalo blbnut). So spojenim nemam problem v celom byte.
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod matozippi 24. 1. 2009 17:47

Xyw13 píše:No tak to bude asi len tvoj problem...
Ja som s NB na opacnom konci bytu ako je zmienovany D-Link, a rychlosti som maval normalne az doendavna(okolo decembra to zacalo blbnut). So spojenim nemam problem v celom byte.

mozes mat problem s tym ze na tvojej frekvencii (chanel) vysiel nejaky sused.. prehod si to zo standartnej 6-tky na napr 10 a mozno to vyriesis
najlepsie je stiahnut program ktory ti na notebooku zmapuje siet a pasmo ktore je najmenej pouzivane si zvolis pre seba...
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 24. 1. 2009 19:16

Ja som skusal vsetky kanaly, ktore sa dali. Podla mna je ten router na taketo pripojenie - 30mbit a jeho plne vyuzite nanic a nikto ma nepresvedci o opaku. Hovorim, ako zaklad OK, ale nedokaze divy ale tomu aj zodpoveda cena 35€.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 24. 1. 2009 20:03

Ludia z 54Mbps wifi routeroch nevyzmykate realnych 30mbit cez wifi ani keby neviem co bolo. Na to su n-kove routre.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prophet 24. 1. 2009 20:27

Nehovoriac o tom, SOHO lacaky (a specialne Dlink dodavany Orange) casto maju problem aj s vykonom CPU... takze NATovat stovky spojeni pri rychlosti 30 Mbit (aj cez Ethernet) je problem..
WiFi N routre maju vacsinou vykonnejsie CPU, takze tam by mal byt mensi problem..
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 24. 1. 2009 21:04

zmizik, to je jasne, to nevyzmykam ani z mojho ASUSu, ale aspon dokaze spravovat tie stovky pripojeni bez jedineho problemu, na rozdiel od D-Linku. A ako som spominal, mam konstantne dobry dosah po celom byte + mam k nemu pripojeny HDD, FW, kt.dokazem ovladat cez Linux. To sa tu snazim cely cas pisat, proste je to uplne nieco ine ako D-Link. Cize kto chce od 30mbit internetu ziskat co najviac, nech vymeni router, to je zaklad.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 25. 1. 2009 09:38

prosoul píše:Liu, aby som sa zastal Orange-u. Fakt je to nezmysel. Ja mam tiez iny router a nemam s tym najmensi problem. Ak aj niekedy pytali od niekoho MAC adresu, mozno len preto aby skontrolovali ako router namapoval k nej IP adresu. Pripadne aby spravili clear arp pre danu MAC. To neznamena, ze blokuju ine MAC adresy, ale na druhej strane musia si drzat tabulku asociacii MAC-IP aby vedeli forwardovat datagramy. Skor tam bude mozno nejaka nekompatibilita medzi jednotlivymi zariadeniami. Neviem aky mas router, mozno ma nejaky bug on a ma napr. zle implementovany DHCP protokol. Verim, ze konfiguracne mas vsetko OK, to ale neznamena ze aj implementacne sa to tak sprava ako to mas nakonfigurovane. A moznoze naozaj v tvojom konkretnom pripade tam nieco nie je dobre nastavene, ale na druhej strane je to skor kuriozita ako nieco co by Orange bezne robieval.

Teraz používam ako router zariadenie Cisco ASA 5505. To čo píšeš, je jedno z možných riešení, priznávam. Len neviem, čo by robil inak ako ten D-Link. Jediné, čo som si všimol je, že sa navonok identifikuje nie len MAC adresou, ale v tvare: cisco-"MAC"-outside_getway a nedá sa to zmeniť. Predpokladám, že D-Link sa idenifikuje len MAC adresou. Ale že by toto robilo až také problémy?
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod metallus 25. 1. 2009 19:36

Znovu opakujem otazku, ktoru tu uz x-krat spominal Liu - da sa na tom STB nejak vypnut to automaticke upscalovanie na 1080i? Ak niekto viete, ako to je v sucasnom firmveri, pripadne ako to vypnut, tak nam, prosim, dajte vediet.
metallus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 25. 1. 2009 20:20

metallus: nikde som taku moznost nevidel. Ani v tom servisnom menu,ani v ziadnom inom, takze asi ee.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 28. 1. 2009 07:11

Je to škoda pre tých, ktorí majú kvalitný TV, lebo ten by to upscalovanie asi zvládal lepšie ako ten Sagem.
Liu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka