ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wakkee 28. 1. 2009 12:38

Znova opakujem otazku. Zaujima ma ci su nejake vypadky pri fibernete v lokalite petrzalka a ak ano, tak ako dlhe a ako casto. Vdaka za info :)
---------------------------
Wakkee the real nerd
wakkee
Junior

Odeslat příspěvekod juro ada 28. 1. 2009 13:09

Som z petrzalky a vypadok fibernetu som nemal zatial ani raz a to ho mam pusteny skoro stale lebo pracujem doma.
juro ada
Junior

Odeslat příspěvekod Mathieu 28. 1. 2009 19:53

eduke píše:Mam problem s FiberTV. Stava sa mi (skoro stale), ze ked idem pozerat TV a zapnem set-top-box, kt. je v standby tak nemam signal. Na boxe sa napise TV ale TV hlasi "no signal". Pomoze az restart set-top-boxu.

Hlasil som to uz na 939. Prisiel technik a vymenil box za novy (IAD 84) ale problem stale pretrvava. Takze dnes FiberTV spustam restartom set-top-boxu :-( Mate podobne skusenosti? Lokalita Ruzinova, BA

Mam ten isty problem od vtedy, co sme kupili LCD Samsung. Skoro vzdy ked zapnem TV mi to zahlasy ze nema ziadny signal, takze musim restartovat settop box. Dalsia vec je ze ked sa mi konecene podari tv rozchodit, tak asi 2 minuty settop box nereaguje na dialkovy ovladac, takze ked chcem prepnut program, musim to urobit priamo na settop boxe.

To wakkee: Mam Fibernet asi rok a pol a za ten cas som mal asi jeden vypadok, takze toho by som sa neobaval.
Mathieu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 28. 1. 2009 20:55

No aj ja mam LCD Samsung a ziadny problem nemam.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 29. 1. 2009 00:42

Mam ten isty problem od vtedy, co sme kupili LCD Samsung. Skoro vzdy ked zapnem TV mi to zahlasy ze nema ziadny signal, takze musim restartovat settop box. Dalsia vec je ze ked sa mi konecene podari tv rozchodit, tak asi 2 minuty settop box nereaguje na dialkovy ovladac, takze ked chcem prepnut program, musim to urobit priamo na settop boxe.

To wakkee: Mam Fibernet asi rok a pol a za ten cas som mal asi jeden vypadok, takze toho by som sa neobaval.

Ja mám tiež LCD Samsung a no problem!

Na Samsungu si skús dať v menu- úplne dolu vstupy - a tam vyhľadať všetky zdroje signálu (nezabudni to uložiť). Prípadne skús spustiť ešte raz inštaláciu cez menu STB. Ako máš pripojený STB? Skúšal si pripojenie cez skart aj HDMI?

Čo sa týka nereagovania diaľkového ovládača, to je jednoduché, daj si STB ďalej od TV a prestane to blbnúť .
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod Mathieu 31. 1. 2009 12:32

Ak mam byt uprimny, tak po viac ako rocnych skusenostiach s uzivatelskou privetivostou orange tv ma uz taketo "drobnosti" ani nedokazu rozhadzat, takze som to ani nejak velmi neriesil.
Vcera som kusil dat settop box co najdalej od tv (asi meter) ale problemi s ovladacom zostali. Tiez som vcera volal do orangu, kde mi poradili ze po vymazani cookies suborov by to malo byt v poriadku, ale toto tiez nepomohlo 8-S . Mozno by pomohlo vymenit settop box za ten novy, ktory by mal byt uz lepsie tieneny, neviem.
Mathieu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prosoul 31. 1. 2009 17:38

31/01/09 16:05 - 16:15: BA, Dubravka - zasa vypadok TV
Nezobrazi sa bud nic alebo len takto:

Obrázek
prosoul
Junior

Odeslat příspěvekod janponext 31. 1. 2009 18:01

Michalovce 16.57 Tv nejde pise: Ospravedlnujeme sa, sluzba je docasne nedostupna. Ak bude problem pretrvavat, automaticky vas presmerujeme k vasim TV kanalom. Nepomohol ani restart setoboxov ani restart stb. Toto mi vypisuje uz asi hodinu
janponext
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 31. 1. 2009 18:31

FiberTV je brak...tomu hovorim doslovne "Predavame h0vno za cenu medu.."zatial som od nikoho nic dobre na FiberTV nepocul...skor len jednoducho "FiberShitTV"...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 31. 1. 2009 21:11

Sefko píše:FiberTV je brak...tomu hovorim doslovne "Predavame h0vno za cenu medu.."zatial som od nikoho nic dobre na FiberTV nepocul...skor len jednoducho "FiberShitTV"...

Prepokladám, že nadávaš na niečo, čo ani nemáš doma. :pozor
Ja službu používam od začiatku a aj napriek tomu, že všetko nie je na 100%, som mimoriadne spokojný. Predtým som mal káblovku od Satra a nikdy viac...
Tak a už si počul aj niečo dobré na FiberTV. :D
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 31. 1. 2009 21:23

scarface: Ehm tak budem jemny,ale napisem to tak,ze po 4 vymenach STB som bol nuteny reklamovat sluzbu a stornovat dodatok na FiberTV a ponechal som si len FiberNet,ten je spolahlivy...ale s tym FiberTV to nema obdobu..neustale pixelizacia,praskanie,sumenie,vypadky a podobne...ono necudujem sa,ked sa pouzivaju nekvalitne aktivne prvky ako korunove STB od Sagemu a podobne...ale proste never FiberShitTV....
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod mino23tn 31. 1. 2009 22:18

s tymto suhlasim so scareface!aj ked nie je vsetko na 100%,tak urcite to nie je zle!mne tiez obcas zamrzne stb,ale nejake praskanie alebo sumenie nepozorujem!obraz sa rozpadava tak maximalne na "HD"staniciach(upscaling)!tv + internet pouzivam asi rok,tak viem o com pisem!
mino23tn
Junior

Odeslat příspěvekod globalist 31. 1. 2009 22:22

Poznate nejaky iny kus hardveru ktory by vystrajal take kusky a bol tak zle funkcne navrhnuty ako tento Sagem STB? Ja nie. Mozno nejake lacne MP3 prehravace. Takze asi tolko k zameru Orange prinasat nam za nase peniaze skutocnu hodnotu a kvalitu.
globalist
Junior

Odeslat příspěvekod pesa138 1. 2. 2009 01:14

S Vaším dovolením založil som novú tému ORANGE FIBER-TV PORUCHY

Skúsme si to tam zapisovať a potom to pošlem ORANGE a.s.

Tiež mám problémy ale iba s TV, NET je v absolútnej pohode za posledných 14 mesiacov bez problému....
Spustím NortonCommander, vidím vlevo disk C, vpravo disk C.
Naco mít dva disky C? Tak jsem jeden zformátoval....
pesa138
Junior

Odeslat příspěvekod Karol 2. 2. 2009 14:36

metallus píše:Znovu opakujem otazku, ktoru tu uz x-krat spominal Liu - da sa na tom STB nejak vypnut to automaticke upscalovanie na 1080i? Ak niekto viete, ako to je v sucasnom firmveri, pripadne ako to vypnut, tak nam, prosim, dajte vediet.

metallus a Liu: Aj ked neskoro, tak odpovedam ohladom tohoto. Toto velmi zaujimalo aj mna, pretoze zariadenie, na ktore by som pripojil ten *****-top-box by upscaling zvladlo lepsie. Volal som ohladom tohoto uz davnejsie zoparkrat na infolinku a dozvedel som sa taku vec, ze kedysi to v servisnom menu bolo. Dala sa prehadzovat polozka, ci ma vsetko upscalovat, alebo posielat do HDMI nativny obraz. Neskor to ale odstranili, lebo to udajne niektorym ludom robilo problemy (velmi by ma zaujimalo komu). V sucasnosti teda nic take nie je mozne, ale podal som im rovno ziadost, ze tuto funkciu chcem do set-top-boxu vratit. Mozete tak urobit aj vy a mozno niekedy v buducnosti...

Dnes im zrejme zavolam znovu a opytam sa, ci neplanuju nejaky novy STB namiesto tohto megashitu. A rovno im pripomeniem, ze este stale chcem tu upscalovaciu moznost vo firmware.

Jedno z rieseni, co ma este napada je dat na vystup STB nejake zariadenie (receiver, videoprocesor), kde sa da pevne nastavit, ake rozlisenie ma brat na vstupe. Cize STB by sa dozvedel, ze zariadenie podporuje iba 576p (alebo 576i?) a upscaling by nerobil. Problem samozrejme nastane pri HD stanici, ktoru tymto degraduje do nizsieho rozlisenia.
Karol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka