ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Liu 4. 4. 2009 17:33

Aký používaš prehliadač? Mne na speedteste firefox nameria vždy menej ako IE...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Xyw13 4. 4. 2009 17:55

tomcop píše:
Xyw13 píše:No neviem, na PC som reinstaloval system minuly tyzden. NB pred mesiacom. Nemam tam nic este nahodene len zakladne systemove veci. Fakt neviem v com moze byt problem. Takto mi to zacalo blbnut okolo vianoc a odtedy to ide od 10 k 5. :roll:

No neviem, mozno nieco s routerom...Alebo sa ti tam niekto nepripojil? Lebo tie pingy,to vyzera dost zle.

No, nastavenie routera mam: Skryte SSID, MAC adresy na povolenie, chranene WPA2. Pripojenie cudzieho je teda mozne, ale to by musel mat podla mna MAC zapisanu vo vynimkach a ja tam ziadnu naviac nevidim.
Pouzivam Operu ako prehliadac, mozno maju nejaky problem tam, pretoze pri hrach mavam sice trosku vyssie ale este normalne pingy(okolo 40-60ms v zavislosti od servera)
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod matozippi 4. 4. 2009 18:41

forlorn píše:
Vendou píše:Mne rýchlosť downloadu nepresiahne 10 Mb/s, upload je vlastne v poriadku. Skúšal som aj speedmeter na dsl.sk, takisto aj tu na zive.sk. Inak nemám vo zyvku pravidelne sledovať rýchlosť pripojenia, či pingy. Mne net šlape ako hodinky, hlavne na účely, ktoré využívam.
Nesťažujem si, len som zarazený po meraniach, ktoré by mali ukazovať vyššie hodnoty, zvášť po upgrade rýchlsotí jednotlivých programov Fibernetu. Skúsim stiahnuť priamo nejaký súbor z netu...
Ešte raz opakujem, nevyžadujem plnú rýchlosť, len som prekvapený, že je len symbolicky čiastková z uvedených dosahovaných úrovní. Neviem, môže byť problém s routrom? Používam D-Link.
Večer sa chystám premeriať rýchlosť po ukončení programov a práce na nete.

Dlink je smejd, i ked na bezne surfovanie staci... ja som ho vymenil, koli tomu ze nestihal torrent a viac spojeni naraz, okrem ineho mal problem ked boli pripojene dve wifi zariadenia (jedno blizko druhe daleko)
pripadne pripoj komp rovno na opticky smerovac..
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 4. 4. 2009 18:46

dodavany d-link je uplne dostacujuci, ziadne problemy som s nim nikdy nemal. (bezne mam pripojenych viac zariadeni, bezne robim viac veci naraz)

ak ti merania nikdy nepresiahnu 10Mb/s tak najlogickejsie bude ze ta obmedzuje nejaky prvok v sieti, ktory nepodporuje 100Mb/s ale iba 10Mb/s, kedze settopbox ani router to nebude, tak jedine kabel alebo sietova karta v pocitaci.
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod 19furioso 4. 4. 2009 20:19

Nitra - rychlost stale nezmenena :(. Aspon u mna.
19furioso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luco666 4. 4. 2009 20:29

Nove Zamky - tiez rychlost nezmenena veril som troska ze sa s tym budu zaoberat aj cez vikend ale podla mna si tiez uzivaju volno:)
luco666
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 4. 4. 2009 21:22

Tak tu je odpoved od operatora, ktory sa stara o spokojnost svojich zakaznikov :
"Na zaklade vyjadrenia zo strany technickeho oddelenia nasej spolocnosti, Fibernet nie je sluzba s garantovanou latenciou. Mrzi nas pokial je tato situacia pre Vas diskomfortna, nedokazeme zial sucasny stav ovplyvnit. Dakujeme za pochopenie a zelame prijemny den."

No takze na odozvy sa vykaslali, je im jedno, ze si nezahram on-line hry. Takze momentalne odkazujem vsetkym z PD - do FiberNetu nechodte. Tu su dovody :
-vysoka odozva, podla mna viac ako na DSL
-pri vypadku elektriny niekolkohodinovy vypadok optiky (nejde net,ani tv)
-v poslednej dobe, castejsie kratkodobe vypadky (sice musim fer uznat,ze posledny tyzden ziadny, ak neratam ten po vypadku elektriny, predtym tyzdne aj 3x)
-nabiehanie MarkizaHD - 4 dni
Cize neviem ako v inych mensich mestach,ale v PD nie je siet (ak neratam rychlost) na urovni optiky. Mohlo by sa toto dostat ku generalnemu z Orange, ten je zhodou okolnosti tiez z PD, mozno by na tych darebakov pritlacil... ;-)
Som nastvany,lebo som si nemohol ani len cez vikend zahrat poriadne bez sekania hry na mojej PS3. :grr:
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 5. 4. 2009 07:28

19furioso píše:Nitra - rychlost stale nezmenena :(. Aspon u mna.

Tak neviem, ale ja mám v NR (Chrenová) zmenenú rýchlosť už od štvrtka. Kde bývaš?
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 5. 4. 2009 07:58

tomcop: a co chces za tie peniaze? Garantovanu linku so SLA 99,99%? Inak sa cudujem, ze vobec niekto z Orange racil odpovedat.. Optika je v prvom rade marketing (a generalneho taketo veci nezaujimaju, ze im nechas 30 eur mesacne)!
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod 19furioso 5. 4. 2009 08:24

scareface: Klokocina. zatial je to stale nezmenene. Dufam ze to zrychlia :)
19furioso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 4. 2009 13:03

prophet píše:tomcop: a co chces za tie peniaze? Garantovanu linku so SLA 99,99%? Inak sa cudujem, ze vobec niekto z Orange racil odpovedat.. Optika je v prvom rade marketing (a generalneho taketo veci nezaujimaju, ze im nechas 30 eur mesacne)!

No prepac,ja slusne platim,platim aj za ich televizu...Ja by som dal kludne aj 50e,keby som vedel,ze to bude na urovni.Ja som im ceny nediktoval, mali si dat take, aby sa im to oplatilo a aby mi poskytli adekvatne pripojenie. Bratranec ma za 10e pripojenie, kde ma odozvy na SK do 3ms. Takze to nie je o cene. A takisto nie je podla mna standardne,aby ked ti na 3min vypadne elektrina,nemas net a tv dalsie 4 hodiny. Ja im za tie 4hod platim a kde je sluzba?
Mam najradsej taketo reci, ze co cakas a pod. Ked sa im to neoplati, tak nech to nerobia a ked to robia,nech to je poriadne. Preco v NR a v BA je to OK a v PD nie?
A dalej, keby generalny nebol z PD, tak optika tu ani nie je, takze asi ho to zaujima. A ze mi racili odpovedat? Myslim si, ze to je hadam povinnost kazdeho odpovedat na vecne otazky. Ja som im v maily nenadaval ani nic podobne, opisal som im situaciu aj s relevantnymi udajmi a podobne. Cize prophet, pokial tebe staci pripojenie s odozvou, aku mas, tak prosim ta nepis taketo veci ludom, ktori su nespokojni s tou svojou a snazia si to u megaoperatorov nejako poriesit, vsak tu nejde len o mna,ale vsetkych zakaznikov FiberNetu v Prievidzi. Preco mam platit to iste ako napr.v NR a nedostat to iste? Na toto mi teda nejako rozumne odpovedz. Keby mi napisu,ze znizia cenu,resp.ze na probleme pracuju, OK, ale takyto odfajc, to sa mi nepaci. Pamatam,ked boli odozvy celoslovensky problem, ako to tu riesili aj ludia z NR a BA. Tam bol ale problem zevraj na strane medzinarodnej konektivity, teraz je to asi problem v PD.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod prophet 5. 4. 2009 13:41

Mas v zmluve, ze v pripade poruchy musia do hodiny spojazdnit pripojenie? Mas v zmluve garantovane maximalne hodnoty odozvy? Asi nie, vsak... neber to v zlom, len nechapem naivitu ludi, ktori si myslia, ze za par supov dostanu parametre ako za garantovanu SLA sluzbu.
S pribudajucim poctom zakaznikov to bude len horsie, to je smutny fakt.

P.S. Pritomnost optiky v PD nema nic spolocne s generalnym, to ta mozem ubezpecit hned (planovanie tras a pokrytia je o niecom inom).. keby tade nesla trasa backbone, tak nemate ziadnu optiku (a ani kvoli generalnemu by to neurobili, to sa rozhoduje a schvaluje inde).
prophet
Junior

Odeslat příspěvekod matozippi 5. 4. 2009 13:50

scareface píše:
19furioso píše:Nitra - rychlost stale nezmenena :(. Aspon u mna.

Tak neviem, ale ja mám v NR (Chrenová) zmenenú rýchlosť už od štvrtka. Kde bývaš?

ja tiez.. ako som pisal... (chrenova)
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 4. 2009 14:01

prophet píše:Mas v zmluve, ze v pripade poruchy musia do hodiny spojazdnit pripojenie? Mas v zmluve garantovane maximalne hodnoty odozvy? Asi nie, vsak... neber to v zlom, len nechapem naivitu ludi, ktori si myslia, ze za par supov dostanu parametre ako za garantovanu SLA sluzbu.
S pribudajucim poctom zakaznikov to bude len horsie, to je smutny fakt.

P.S. Pritomnost optiky v PD nema nic spolocne s generalnym, to ta mozem ubezpecit hned (planovanie tras a pokrytia je o niecom inom).. keby tade nesla trasa backbone, tak nemate ziadnu optiku (a ani kvoli generalnemu by to neurobili, to sa rozhoduje a schvaluje inde).

To nemam, ale nema to ani moj bratranec a ide mu to. Ja viem presne o com pises, nie som naivny, v praci mame 1,5mbit pripojenie, garantovane a to su ine palky. Ale aj tak u mna tvoje argumenty nepochodia, mal som dlho DSL a tam som mozno za 4 roky nemal vypadok dlhsi ako 30min a tiez som nemal nic v zmluve garantovane. A nesuhlasim s tym, ze to ma byt horsie, jednoducho optika nie je DSL technologia, pokial to spravia poriadne, problemy by nemali byt, vsak sme v roku 2009. Moj argument je ten, ze ked za rovnaku cenu maju v NR a BA lepsie sluzby, chcem ich aj ja.
No mozes ma ubezpecovat kolko chces, viem svoje. Jasne, ze specialne kvoli nam backbone netahali ale je vela miest po trase a optiku nemaju. Aspon zatial.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 5. 4. 2009 16:04

Obaja máte vlastne pravdu. Nemôžme čakať garantovanú rýchlosť, pingy a podobne...Ale na druhej strane, ak evidentne je problém niekde v PD a inde to nerobí, tak by to bolo treba riešiť. A pravda je tiež to, že platia všetci rovnaké peniaze takže aj služby by sa nemali líšíť v závislosti od regiónu. A takisto zastávam názor, že je povinnosťou a hlavne slušnosťou spoločnosti ak reaguje na podnety.
Liu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka