ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Xyw13 15. 4. 2009 13:10

No, konecne som pocitil zrychlenie aj ja.
Obrázek
(Fibernet Klasik)

Ohladom toho vypadku z minuleho mesiaca mi este neprislo ziadne ofiko stanovisko, nikto mi ani nevolal spat... Teraz neviem, treba to nejako posurit opakovanov navstevou, alebo im poslat "vyhrazny" mejl?
Xyw13
Junior

Odeslat příspěvekod 4JOKE 15. 4. 2009 19:34

No nic, posledne co sem mozem este uploadnut je foto zapojenia STB do Tv-karty. Davam to len tak preistotu aj ked tam problem nebude.
Obrázek

Inac zaujimave je ,ze tie cierne ciary mi stale behaju na tom zelenom pozadi, aj ked je STB vypnuty...
4JOKE
Junior

Odeslat příspěvekod jafb 15. 4. 2009 20:32

skúšal si to zapojiť cez komponentné pripojenie? Na STB vraj toto rozhranie nefunguje, ale na karte možno fungovať bude. zožeň si redukciu scart na komponentné video.
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod zorro_astro 16. 4. 2009 07:50

ja mám ten starší STB a môžem ťa ubezpečiť, že komponentný výstup funguje. Mám to cez to zapojené.
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod 4JOKE 16. 4. 2009 09:28

jafb: Praveze co som sa docital, tak komponent nefunguje, kazdy tam ma ciernobiely obraz.
Inac ten kompozit som skusal na obidvoch STB co mame doma a vysledok ten isty, takze STB by malo byt tiez v poriadku.
4JOKE
Junior

Odeslat příspěvekod jafb 16. 4. 2009 17:31

a skúšal si tú kartu pripojiť k inému zdroju videosignálu, či náhodou nie je chyba v karte?
jafb
Junior

Odeslat příspěvekod forumik 16. 4. 2009 18:16

Cawte,mam otazku ohladom fibernetu.

Doteraz mam net od t-comu a dostal som knemu prihlasovacie meno a heslo.Ako to je u orange dostanem od nich tiez meno a heslo na prihlasenie k netu ktore zadam do dlink routru?
forumik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 16. 4. 2009 18:52

forumik píše:Cawte,mam otazku ohladom fibernetu.

Doteraz mam net od t-comu a dostal som knemu prihlasovacie meno a heslo.Ako to je u orange dostanem od nich tiez meno a heslo na prihlasenie k netu ktore zadam do dlink routru?

Nie, tam len prepojis konvertor s routerom a net ide. Bez mena a hesla.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 16. 4. 2009 20:10

Znova sa vratim k Timeshiftu - nejaky cas mi to ako-tak fungovalo. Neviem, ci Orange nieco menil, ale dnes timeshift nejako blbne/nefunguje - chvilu je vsetko v poriadku, potom parkrat prepnem program a po chvili STB zahlasi, ze USB kluc ma nespravny format a mam ho naformatovat. Robi mi to rovnako na obidvoch STB a s roznymi USB klucmi, takze predpokladam, ze problem nie je u mna. Ako Vam funguje timeshift?
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod scareface 16. 4. 2009 20:32

JanoV - resetni STB, aj mne to blblo, po resete zasa funguje.
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior

Odeslat příspěvekod kraft1 18. 4. 2009 17:06

Pre 4JOKE
JA to mam zapojene do pc takto :
http://www.upload-obrazkov.imghost.sk/f ... 58uo0j.jpg
http://www.upload-obrazkov.imghost.sk/f ... 1de8c1.jpg
Z STB redukcia scart - cinch kompozitny kabel. V TV karte klasicky s-video kabel. Obidva odcvaknute a zapojene tak ako vidis na obr. Cierny z s-videa odpojeny ,zapojeny len biely na cinch kabel. Mam dojem, ze na koncovke s-video kabla som musel odlomit nejaku umelu srandu inak sa nedal zasunut do tej zdierky na tv karte. :-)
kraft1
Junior

Odeslat příspěvekod votrelec 18. 4. 2009 21:56

ja len dodam, ze krajsi obraz by si mal, keby si do tej scart redukcie zapojil priamo do s-video. Este poznamka ze na tv karte som obraz rozbehal jedine cez DScaler a potom nastavenie composite over s-video. Inak DScaler vrelo odporucam, hlavne vie dynamicky roztahovat obraz podla ciernych okrajov.
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior

Odeslat příspěvekod 4JOKE 18. 4. 2009 23:29

Fakt vdaka vam vsetkym za rady, no uz som asi nasiel pricinu.

Spravil som presne co hovoril jafb. Skusil som tu 2300H prepojit s video-rekorderom a takisto som nevidel ziaden obraz. Tak z uz uplneho zufalstva som este vyhrabal tu staru 2000XP/GLOBAL a pozeral som ako puk. Na tej 2000XP mi islo normalne pozerat TV cez STB. Vobec tomu nechapem, pretoze prave kvoli tomu, ze som si myslel, ze ta 2000XP je vadna, tak som kupil novu kartu. Jednoducho mi na tej 2000XP predtym takisto nesiel obraz ako na tejto 2300H. No a ked som ju teraz nahodou zapojil tak uz obraz ide ?! Nechapem. Vyzera to ako keby ta nova 2300H bola od vyroby vadna, ale potom nechapem preco mi od sameho zaciatku neslo pozerat s tou 2000XP a teraz zrazu ide. Jedine co ma este napada, ze moze byt nejaky problem s drivermi, predsa mam Windows XP 64bit.

Tak este raz vdaka, ze si mi to aj pofotil. Idem sa skusit este pohrat s tym DScalerom.
4JOKE
Junior

Odeslat příspěvekod 4JOKE 19. 4. 2009 15:20

Takze nakoniec to bol problem driverov. Teraz musim uz len najst drivre, ktore na 64bitovom systeme funguju spravne.
- drivre na originalom CD (ver. 6.8 ) ku karte 2300H nefungovali spravne (takmer ziadny obraz)
- najnovsie drivre z webu nefungovali spravne (takmer ziadny obraz)
- drivre na originalonm CD (ver. 6.4 ) ku karte 2000XP nefunguju spravne (uz je to pozeratelne, akurat sem-tam prebliknu zelene ciary...zalezi na pouzitom video standarde)

Mozno to niekomu pomoze.
4JOKE
Junior

Odeslat příspěvekod Xyw13 19. 4. 2009 19:18

Akurat mi volali z Orange ohladom mojej staznosti.
Bolo mi povedane, ze v PD su caste vypadky elektriny(??) a ked im vyhodi zariadenie, trva aj vyse hodiny, kym ho nahodi + cas na pridelenie IP adries(Rad by som vedel, co je to za zariadenie). Na moju otazku uhladom nejakeho zalozneho zdroja alebo UPS-ka mi bolo povedane, ze to by mali riesit skor elektrarne. Vysoke pingy vraj posunuli na vyssie miesta(zaujimava paralela :D) a ohladom mojich cudnych vypadkov mi zavolaju este v utorok.
Tolko k tomu. Ak to poriesia tak, aby to fungovalo poriadne(tj, normalne pingy, ziadne vypadky, najlepsie este to UPS) som uplne spokojny.
Xyw13
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka