ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JanoV 22. 4. 2009 12:38

hitofficett píše:Ja mám pevnú IP a pomohlo mi keď som si nastavil na D-Linku (Home/Wan) adresu z Dynamic IP Addreess na Static IP Adress.
Takže ja už by som mal byť online 8-D JOOOOOOOOOOO :tleskani

Takze mas pevnu IP adresu (platis si za nu) a napriek tomu si doteraz frcal s dynamickou IP adresou?
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod hitofficett 22. 4. 2009 12:44

Áno, fungoval som na Dynamickej, pri predposlednej poruche >:-( mi nešlo obnoviť IP adresu a po zmene zo Statickej na Dynamickú sa poruchu podarilo odstrániť. Odvtedy som to nemenil, nebol dôvod.. Ono aj pri dynamickej nastaví tú pridelenú pevnú IP...

Ešte doplním, Fibernet mám od jan/2008, dvakrát menený D-Link (1x vadný D-Link, 1x vadný zdroj-zistené až po výmene D-Linku). Výpadky som okrem týchto porúch nezaaznamenal (zaujímavé bolo že to vždy odišlo na víkend).
Naposledy upravil hitofficett dne 22. 4. 2009 12:50, celkově upraveno 1
hitofficett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 22. 4. 2009 12:48

Ja mám takisto statickú, priplácam si za ňu ale v routri mám nastavenú dynamickú...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xronos 22. 4. 2009 13:14

tony2008 píše:navod je to dobry, az na to, ze d-link nemam vobec zapojeny, idem napriamo...

Ak ides napriamo stiahni si pokial mas kde taky tool ze Ethereal/Wireshark a daj sniffovat DHCP packety...mozno budes mat stastie
xronos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod santon 22. 4. 2009 13:16

Poradi mi teda prosim niekto, ako na tu staticku IP?, aby som si zbytocne zase nieco neposahal, kedze za odbornika na tieto nastavenia sa nepokladam... sorry, nema kazdy na to hlavu...
Na net sa teraz pripajam z prace a rad by som tu ziskal nejaky normalny "laicky" navod, ktory by som mohol zrealizovat, az pridem z prace domov...(tam sa nemam ako alternativne pripojit, lebo vsetci susedia v dosahu maju siete zaheslovane a net v mobile nemam)
dik vopred za kazdu ochotu...
santon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hitofficett 22. 4. 2009 13:37

Treba vojsť do D-Linku (meno , heslo dúfam vieš), podľa obrázku to už zvládneš..
Nastav si adresu (ja mám 78.141.XXX.XXX) - ty si nastav podľa toho akú si mal predtým)
Obrázek
hitofficett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod santon 22. 4. 2009 13:45

OK, dik hitofficett, snad to nejako zvladnem... ak sa tu dnes zjavim aj po 16:00, tak sa mi to asi podarilo :)
santon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod acdc 22. 4. 2009 13:48

Poslal som ti aj SZ ;-)
acdc
Junior

Odeslat příspěvekod mafisterka 22. 4. 2009 13:53

Ja fungujem od včera večera napojení priamo konvertor do PC a funguje mi to
volal som na hot line 939 kde mi operátor nadiktoval nasledovne nastavenia
ktoré treba manuálne nastaviť do vlastnosti sieťovej karty na protokole IPv4

NASTAVENIA SÚ:
adresa IP: 78.141.xxx.xxx alebo 92.52.xxx.xxx alebo 95.105.xxx.xxx
(xxx.xxx) treba doplniť náhodne od 1 od 255)

maska: 255.255.255.0
východzia brána: 213.151.208.161 alebo 213.151.208.162 alebo 213.151.200.30 aelbo 213.151.200.31
DNS: 213.151.200.3 a 213.151.208.161

potvrdte to OK, objaví sa hláška že brana sa nachádza v rovnakom segmente ako sieti ako je ip ...blablablalba..... proste to podtvrdte ano/yes zavrite vsetky okna sieťovej karty a po chvíle by sa vám to malo rozbehnut ak nie tak musíte skusit zmeniť IP adresu, a východziu bránu,
ja som sa stafil na 9 pokus
Naposledy upravil mafisterka dne 22. 4. 2009 14:22, celkově upraveno 1
mafisterka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mika619 22. 4. 2009 13:58

dakujem pekne za navod... ;-) works like a sharm :-D
// toto patrilo k navodu s routerom...
mika619
Junior

Odeslat příspěvekod slecna 22. 4. 2009 14:01

Aj ja dakujem, to sa zide... akurat nechapem, preco ten postup a vlastne vobec nic nezverejnili na svojich strankach.
slecna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanoV 22. 4. 2009 14:05

slecna píše:Aj ja dakujem, to sa zide... akurat nechapem, preco ten postup a vlastne vobec nic nezverejnili na svojich strankach.

To je jednoduche - tento postup je totiz nebezpecny - nechtiac mozes pouzit IP adresu niekoho ineho, kto ju ma predplatenu ako staticku IP adresu. A ten clovek Ti potom urcite nebude vdacny ... A okrem toho - cele je to chore - triafat sa do volnej IP adresy je proti zdravemu rozumu. Prave preto sa vymysleli DHCP servre (ktore by uz Orange mal konecne spustit, lebo uz je to fakt dlho).
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod mafisterka 22. 4. 2009 14:13

JanoV píše:
slecna píše:Aj ja dakujem, to sa zide... akurat nechapem, preco ten postup a vlastne vobec nic nezverejnili na svojich strankach.

To je jednoduche - tento postup je totiz nebezpecny - nechtiac mozes pouzit IP adresu niekoho ineho, kto ju ma predplatenu ako staticku IP adresu. A ten clovek Ti potom urcite nebude vdacny ... A okrem toho - cele je to chore - triafat sa do volnej IP adresy je proti zdravemu rozumu. Prave preto sa vymysleli DHCP servre (ktore by uz Orange mal konecne spustit, lebo uz je to fakt dlho).

som zvedavý či nás bude Orange nejako odškodňovať, napr. zľava na faktúre alebo niečo podobné
mafisterka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slecna 22. 4. 2009 14:21

Ludia pisali, ze predtym boli problemy so statickymi (platenymi!), tak aj tak fungovali na dynamickych... a ked Orange za 24 hodin nedokaze identifikovat a zverejnit problem, mozne riesenie, casovy horizont napravy ani pripadnu nahradu, tak dovi dopo. Tie cisla od operatora su naozaj to najmenej, co mozem skusit...
slecna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hideioshi 22. 4. 2009 14:23

Blbe je, ze vlastne verejne ledva uznali ze problem existuje. A uz vobec nekomentujem ten zvast, ze sa tyka len malej skupiny uzivatelov. Mam taky pocit, ze nas tu je dost.
I used to care, but now I take a pill for that.
hideioshi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka