ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcop 12. 5. 2009 06:57

No nerobi sa nic, iba to, co robim ja, cize tecu data. Za poslednych par mesiacov sa viditelne nic nestalo, akurat ze to parkrat vypadlo.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 12. 5. 2009 08:14

MarkizaHD zvuk - nemozem si pomoct, ale zda sa mi, ze pri vysielani MarkizaHD je nejaky problem so zvukom. Uz pri viacerych filmoch (napr. Maska, OC California, ...) sa stalo, ze okrem slovenskeho dabingu bolo v pozadi pocut aj originalny zvuk. Zrejme nezvladnuty multikanalovy zvuk. Pritom pri danych filmoch nebola moznost zvolit si, ktory zvukovy kanal chcem pocuvat (bol k dispozicii iba jeden - slovensky). Okrem toho sa pri niektorych programoch stava, ze pocut neprijemne praskanie. Markiza na kanalovej pozicii 3 (standardne vysielanie) ide pritom v poriadku. Neviem, v com by mohol byt problem. Robi mi to na obidvoch STB a na roznych TV (Panasonic, Samsung). Predpokladam teda, ze problem nebude u mna - skor v Markize, alebo v Orange. Mate podobnu skusenost?
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 12. 5. 2009 10:40

Ano, aj ja som si to vsimol, obcas pocut oba jazyky naraz. Ale neboj, na probleme sa pracuje ;-)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod revenant76 12. 5. 2009 21:34

Obsah fóra ‹ Sítě a Internet ‹ Připojení k internetu
nechcem buzerovat, ale viete kde pisete o TV ??
revenant76
Junior

Odeslat příspěvekod rvbb144 12. 5. 2009 21:58

revenant76 píše:Obsah fóra ‹ Sítě a Internet ‹ Připojení k internetu

NADPIS JE ORANGE OPTIKA = služby na báze optiky od spoločnosti Orange Slovensko.

OPTICKÉ SLUŽBY ZAHRŇUJÚ (CEZ JEDEN OPTOKÁBEL):
- extra vysokorýchlostné pripojenie k internetu
- digitálne vysielanie DVB-C s množstvom doplnkových služieb
- iné doplnkové služby, napr. telefón

Optika je vlastne slovné skrátenie Optickej Siete.Takže zaradenie do SÍTĚ a INTETNET je odpovidající.
rvbb144
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 5. 2009 06:01

Mne ide TV cez internet, cize viem, kde pisem.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 13. 5. 2009 07:38

Aj mne ide (ked ide) Orange FiberTV cez internet :-)

Mimochodom - vyuziva niekto permanentne funkciu Timeshift (USB kluc na zastavenie a posun vysielania)? Ja som to sice bez problemov rozchodil, ale obcas sa stava, ze STB zahlasi, ze USB kluc je odpojeny - treba ho znova naformatovat (s restartom STB samozrejme) a potom zasa nejaky cas funguje. Neviem, ci je to tym, ze nepouzivam odporucany Kingston Datatraveler 100, alebo nieco nedotiahnute v podpore pre Timeshift ...
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 5. 2009 07:43

No skor to druhe...Ja to nepouzivam, nemal som na to nervy, furt nejake priblble hlasky typu, ze tam nie je kluc, ze ho treba naformatovat, ze sluzba nie je dostupna... takze timeshift nepouzivam.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod andrejjko 16. 5. 2009 19:54

Caute. Mam Fiber TV a mam problem s Timeshiftom. Mam uz piaty Setopbox a treti USb kluc a stale nic. Po pol dni sa zaplni buffer a v pravom hornom okraji mi nabehne cervene X. Ked som sa pytal v Orangei ci ma este niekto takyto problem povedali ----NIE. Moc tomu neverim tak sa pytam na Vas nazor. Inak USB mam original 4Gb od nich aj ten mi vymenili uz tri krat.
andrejjko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tony2008 17. 5. 2009 18:24

Mne funguje timeshift obdobne, chvilu ide (aj ked naformatovanie kuca tak na 10ty pokus) a po nejaej dobe to hadze ten cerveny X. Potom sa nastvem, restartnem STB a zase to chvilu funguje.
Tazko nespolahliva vec a zatial to moc ani nepotrebujem...

Nedotiahnute ako vsetko vramci FiberTV
tony2008
Junior

Odeslat příspěvekod andrejjko 17. 5. 2009 18:28

Ak ti to nejde tak to reklamuj. Tak ich donutime to normalne sprevadzkovat. Ja tam budem volat dovtedy kym to nepojde. Ked to maju v reklame na webe tak to musi ist. Ked to nejde je to ich problem , ktory musia riesit.
andrejjko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Axwell 18. 5. 2009 09:04

chlapci ake zariadenie Dlink typ pouziva fibernet ?
Nastavenia je automaticke cize DHCP ?
Do routera ide kabel odkial ?
diky
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 18. 5. 2009 09:37

Orange používa D-Link DI-524. Pri inštalácii je automaticky zapnutý DHCP (prvá vec čo som vypol). Ono Ti to technici spojazdnia, zapoja, odskúšajú, takže ak niečo budeš chcieť vedieť, opýtaj sa ich na mieste. Do routra ide LAN (RJ45) kábel z konvertora. Do konvertora ide optický patch-cord priamo z terminálu, kde Ti ukončili optické vlákno, ktoré ide do splittera niekde v pivnici baráku. Ono nie je problém si routr umiestniť hocikde v byte, je len na Tebe kde si to chceš dať.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod revenant76 18. 5. 2009 09:40

router mozes pouzit aj iny, popripade ziaden.
revenant76
Junior

Odeslat příspěvekod gablib 18. 5. 2009 11:06

Ja som si to všimol pri seriáli "Komisár Rex", kde ide paralelne nemecký originál a slovenský dabing. Pozerám väčšinou HD kanály, tak to skúsim, či to nerobí na SD.
gablib
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka