ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gablib 18. 5. 2009 11:10

JanoV píše:
revenant76 píše:Obsah fóra ‹ Sítě a Internet ‹ Připojení k internetu
nechcem buzerovat, ale viete kde pisete o TV ??

Mimochodom - vyuziva niekto permanentne funkciu Timeshift (USB kluc na zastavenie a posun vysielania)? Ja som to sice bez problemov rozchodil, ale obcas sa stava, ze STB zahlasi, ze USB kluc je odpojeny - treba ho znova naformatovat (s restartom STB samozrejme) a potom zasa nejaky cas funguje. Neviem, ci je to tym, ze nepouzivam odporucany Kingston Datatraveler 100, alebo nieco nedotiahnute v podpore pre Timeshift ...

Ja používam ingston Datatraveler 100 od Orange a robím mi to isté. Mám síce set-top box stále pustený, možno sa tým ten kľúč "unaví". Takže ho aktivujem len keď idem niečo pozerať, kde timeshifting aj skutočne využijem, napr. nejaké športové stretnutie.
gablib
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Axwell 18. 5. 2009 11:57

ok, takze ak nie DHCP tak mi daju vlastne ipcka a dns ? Wi-Fi ma aky dosah ? Wi-Fi moze mat DHCP ? z konvertora ide koncovka RJ45 a aj z neho do routera teda ta RJ45. cize na oboch koncoch je RJ45 ?
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 5. 2009 12:09

Axwell:
DHCP musis mat nastavene pre Orange (WAN), ak si neplatis staticku IP, inac IP mat nebudes a net ti nepojde. On skor myslel, ze vypol DHCP pre svoju LAN...
WIFI z D-Linku mal u mna v byte aky taky pouzitelny dosah, momentalne mam ASUS a s tym sa to neda porovnat (v najvzdialenejsej izbe dal D-Link max.2-3 mbit/s, ASUS 12-14 mbit/s). Wifi DHCP mat moze/nemusi, potom ale nastavenia budes musiet robit rucne v kazdom pc, ktore budes chciet pripojit do siete/netu, je to na tebe. Ano, na oboch koncoch je klasika RJ45.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Axwell 18. 5. 2009 12:50

ok, presne to som chcel pocut, a v tom dlinku sa da presnejsie nastavit vystupny vykon v pre antenu ? a da sa vymenit antena ? zmenit rezimy b a g a vybrat nejaky iny kanal ? Inak ako som videl tak antena sa da dat dole, takze by sa tam mohla dat lepsia antena.
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 5. 2009 12:59

no to neviem, ci sa da take nieco nastavit...je to uplne zakladny router, cize ziadne zazraky necakaj. Zmenit rezimy asi ide, kanal samozrejme tiez. Uz som to pisal x-krat, tento router je na to, aby ten internet fungoval pri nie specialnom a velkom namahani - video + torrent + net, to vacsinou nezvlada. Hlavne tie torrenty. Ja osobne som ho mal asi mesiac, potom isiel z domu, nakolko 30mbit net si vyzaduje podla mna lepsi router, pokial ho chces vyuzit.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Axwell 18. 5. 2009 13:03

torrenty ak sa spravne nastavi pocet spojeni tak to udrzi, aspon tak som pocul. Takze s tou antenou nevies ako alebo niekto iny, a ci sa da tam dat ina antena?
a este ten dosah tak priblizne kolko m a kolko stien to da.
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 5. 2009 13:10

No mne tak asi 8m vzdusnou ciarou, cez 2 steny dalo,ale signal uz bol fakt nic moc.
Ano, dobre si pocul , torrenty to da, ale skus ich tahat 5 naraz, mat okolo 100 pripojeni a viac a zasurfuj si. Hovorim, router je to pouzitelny ale za tie peniaze nemozno cakat nic navyse. Poriadny router stoji aspon 2x tolko....
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 18. 5. 2009 13:23

gablib píše:
JanoV píše:
revenant76 píše:Obsah fóra ‹ Sítě a Internet ‹ Připojení k internetu
nechcem buzerovat, ale viete kde pisete o TV ??

Mimochodom - vyuziva niekto permanentne funkciu Timeshift (USB kluc na zastavenie a posun vysielania)? Ja som to sice bez problemov rozchodil, ale obcas sa stava, ze STB zahlasi, ze USB kluc je odpojeny - treba ho znova naformatovat (s restartom STB samozrejme) a potom zasa nejaky cas funguje. Neviem, ci je to tym, ze nepouzivam odporucany Kingston Datatraveler 100, alebo nieco nedotiahnute v podpore pre Timeshift ...

Ja používam ingston Datatraveler 100 od Orange a robím mi to isté. Mám síce set-top box stále pustený, možno sa tým ten kľúč "unaví". Takže ho aktivujem len keď idem niečo pozerať, kde timeshifting aj skutočne využijem, napr. nejaké športové stretnutie.

Takze zatial ani jedna uplne pozitivna skusenost s Timeshiftom :-| Je to skoda, napad je dobry, ale realizacia ako vzdy ... Mozno nejaky dalsi upgrade firmware to vyriesi. Mimochodom - dnes v noci Orange minimalne 2-krat restartoval optiku v Banskej Bystrici. Tak som sa rano tesil, ze sa objavi nieco nove (napr. celoplosne nahravanie a archiv), ale zasa nic :-/
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 5. 2009 13:24

JanoV: Mozno to nerobil Orange, ale robil(o) to SAMO :lol:
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 18. 5. 2009 14:45

Tomcop - dik za doplnenie toho co som pisal. Este ja doplnim ze aj ked ma clovek pevnu IP adresu tak musi mat na WAN rozhrani DHCP nastavene.
To Axwell: Ano da sa tam dat aj ina antena ale radsej by som investoval do ineho routru ako do anteny k tomuto...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 3dno 18. 5. 2009 16:26

mozno to znie neuveritlne, ale mne timeshift funguje bezchybne. bohuzial je to jedna z mala veci na FIberTV, ktore su ako tak spolahlive. pouzivat USB kluc, ktory odporuca Orange. samozrejme kupovany inde. BA-Podunajske Biskupice.
3dno
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 18. 5. 2009 17:09

3dno píše:mozno to znie neuveritlne, ale mne timeshift funguje bezchybne. bohuzial je to jedna z mala veci na FIberTV, ktore su ako tak spolahlive. pouzivat USB kluc, ktory odporuca Orange. samozrejme kupovany inde. BA-Podunajske Biskupice.

To Ti teda zavidim ... Dnes sa mi stala uplne kuriozna vec - v STB nemam strceny USB kluc (a STB bol niekolkokrat restartovany od posledneho strcenia USB kluca) a napriek tomu STB mi dnes vypisal hlasku, ze USB kluc nema spravny format! Tak tomu sa hovori software - este som ani nestrcil USB kluc a uz dopredu hlasi, ze nema spravny format :-) Srandisti z Orange ...
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 19. 5. 2009 10:58

Uvedomujem si, že budem teraz trošku offtopic, ale chcel som sa opýtať, vidím tu kopec diskutujúcich ohľadom FiberTV. Chcel som sa opýtať, mal niekto možnosť porovnať UPC Digital a FiberTV? Viem, že UPC má viac HD kanálov, ale zase za HD DVR treba mesačne platiť... Skôr som myslel kvalitu zobrazenia, výpadky a proste celkovo porovnanie ak mal niekto z Vás možnosť porovnať oboje tak prosím napíšte. Ďakujem
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mazo22 19. 5. 2009 18:26

Je tu celkom dost orangeakov ... mam s kamosom dost podobny ale predsa odlisny problem - dodnes po vyse roku nevyrieseny... pripajam Sagem STB cez hdmi do TV - akonahle ale pripojim do TV dalsie zariadenie cez HDMI - napr. pc tak orange sagem sukoid sa hodi do blue screenu a hoci vypnem napr. pc popr. ho aj vytiahnem z prudu ... Sagem hlasi modru obrazovecku... az po vytiahnuti HDMI kabla nabehne Sagem... cize ak chcem bud pozerat veci s PC alebo len TV cez STB - musim vytahovat a zasuvat HDMI kabel z PC ... a moc ma to nebavi ... tak len ci dakto s tym nema podobne skusenosti pri prepajani s HDMI ci pomoze vymena STB alebo podobne dik
mazo22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xyw13 20. 5. 2009 23:14

Cafte, opat som objavil nejaky problem. Neviem ci sa to tyka len mna alebo aj niekoho dalsieho preto sa spytam.
Ide o WiFi. Mam v okoli asi 7 dalsich sieti(ktore vidim, tie co su bez SSID vysielania neratam ale viem, ze tam su[susedia]). Moj problem spociva v sile signalu. Kedze pouzivam viac-menej defaultne nastavenia routera pouzivam kanal 6. Sila signalu mi ale dost kolise, tak som postupne skusal vsetky kanaly na routry -> kazdy cca 3-7 dni. Vysledok: Okrem defaultneho kanalu sila signalu skakala ako diva rovnako aj rychlosti. Ak mate rovnaky problem, ake navrhujete riesenie? Zmena routra je zatial pase, ale po prazdninach urcite. Rad by som si ale uzival net este cez prazdniny.
Xyw13
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka