ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Funky1982 19. 10. 2009 18:33

Tak mne to nabehlo az teraz. Lokalita Trencin. Najskor nesli len zahranicne servre a od nejakej 15:30 nesiel internet vobec. Snad to uz bude OK.
Funky1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prihlaseny 19. 10. 2009 19:53

e1 píše:Ja mám 20/4, rýchlosť je OK. Lokalita: BA2.

e1, tiež mám priepustnosť linky v poriadku (merané @speedtest .net ; zive speedeter meria menej)
Obrázek , len to v reáli pre pomalosť stránok všeobecného webu nikde nevyužijem;a ten jediný mohykán rýchlosti, premium rapidshare je tiež pomalší než 40/4.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 19. 10. 2009 19:55

...to je take pekne, ked vidim tie vase pingy 4ms a ja mam uz skoro rok o 10ms viac, samozrejme za tu istu cenu...;)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod roki 19. 10. 2009 19:56

Mám takú info , Orange sa v neďalekej budúcnosti vykašle na fibernet i TV .Prestáva vyvýjať podporu,dopredá naskladnené škatulky. Celú sieť predá,ešte nie známemu kupcovi.Nuž ktohovie čo je na tom pravdy...
roki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e1 19. 10. 2009 20:03

prihlaseny píše:
e1 píše:Ja mám 20/4, rýchlosť je OK. Lokalita: BA2.

e1, tiež mám priepustnosť linky v poriadku (merané @speedtest .net ; zive speedeter meria menej)
Obrázek , len to v reáli pre pomalosť stránok všeobecného webu nikde nevyužijem;a ten jediný mohykán rýchlosti, premium rapidshare je tiež pomalší než 40/4.

Tak potom prečo si platíš 40/4Mbps keď to nedokážeš využiť?

tomcop píše:...to je take pekne, ked vidim tie vase pingy 4ms a ja mam uz skoro rok o 10ms viac, samozrejme za tu istu cenu...;)
Na sme.sk mám primerný ping 1,65ms ;)
Naposledy upravil e1 dne 19. 10. 2009 20:05, celkově upraveno 2
e1
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 19. 10. 2009 20:03

roki, a z kade mas taku info?
Naposledy upravil tomcop dne 19. 10. 2009 20:11, celkově upraveno 1
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 19. 10. 2009 20:10

e1, no ja 11ms ;), teraz mi je to skoro jedno, ale ked som drtil ut2k4, tak ma to vedelo riadne vytocit. Aj ja som mal kedysi dobre pingy,ale od problemu niekedy v novembri 2008 sa im to nepodarilo rozbehat tu v PD. Aj ked som sa na to pytal, tak len padli vety o tom ako nic negarantuju a tak. Aj ked som sa pytal na to, ze preco mam platit rovnake peniaze...
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod e1 19. 10. 2009 20:17

Ber to tak že oproti DSL si na tom stále lepšie. Vrámci SR ping do 11ms je ešte OK, a keď hraješ na zahraničnom serveri tak ti to môže byť jedno, lebo aj keby si mal ping u nás 0ms, tak okrem ČR do zahraničia nebudeš mať nikde o moc lepší ping ako 30ms. Ja napríklad hrajem Quake a ping sa mi pohybuje od 30 do 70ms podľa lokality servra a času kedy hrajem. V tvojom prípade to bude 40-80ms, čo je skoro to isté. Ak máš hodnoty väčšia budeš musieť nájsť lepší server.
e1
Junior

Odeslat příspěvekod roki 19. 10. 2009 20:32

Od človeka blízkeho optike.V podstate to je jedno,čas ukáže.Aj tak s tým nič nenarobíme.
roki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zaxxon 19. 10. 2009 21:24

Celú sieť predá,ešte nie známemu kupcovi.

Slovanetu
Hueeeeeeeee !!
zaxxon
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 19. 10. 2009 21:50

No tak to som zvedavý, osobne tomu moc neverím, ale uvidíme...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jookas 19. 10. 2009 22:27

roki píše:Od človeka blízkeho optike.V podstate to je jedno,čas ukáže.Aj tak s tým nič nenarobíme.

jaaaj mooj to je jedna z najvacsich k.... co som pocul, hehe :D
jookas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zorro_astro 20. 10. 2009 10:08

ja mám inú otázku. Už od víkendu mi ide Nova Sport vo formáte 4:3, pričom všetky ostatné stanice vysielajúce 16:9 idu správne. Máte rovnaký problém??
okrem fiber tv mám zapojenú aj káblovku od UPC, a tam je to v poriadku.
zorro_astro
Junior

Odeslat příspěvekod JanoV 20. 10. 2009 10:29

zorro_astro píše:ja mám inú otázku. Už od víkendu mi ide Nova Sport vo formáte 4:3, pričom všetky ostatné stanice vysielajúce 16:9 idu správne. Máte rovnaký problém??
okrem fiber tv mám zapojenú aj káblovku od UPC, a tam je to v poriadku.

Tiez mam podobnu skusenost - na Nova Sport a JOJ HD musim niektore programy prehadzovat rucne z formatu 4:3 na 16:9. Zaujimave je to hlavne pri tej JOJke - SD vysielanie (kanal 5) ide vo formate 4:3 s ciernymi pasmi na bokoch a hore aj dole. Pritom HD vysielanie (kanal 110) ide pri niektorych tituloch sice tiez vo formate 4:3, ale s pretiahnutymi "ksichtami" - takze evidentne neuspesny pokus o vysielanie 16:9.
JanoV
Junior

Odeslat příspěvekod prihlaseny 20. 10. 2009 10:54

e1 píše:Tak potom prečo si platíš 40/4Mbps keď to nedokážeš využiť?

Myslím že málokto to dokáže využiť. Ani tu mi zatial nikto neodpovedal, kde mu takáto rýchlosť 40/4 (a vyššia) ide naplno up/down.
Platím si to preto, že ma vyjde lacnejšie ako 10/1 z UPC ktorý som mal donedávna (tam bolo ešte aj velmi nespolahlivé pripojenie) a hlavne, netušil som že aj rapidshare škrtí jedno vlákno na tých cca 15 Mb/s down a 2-3 Mb/s up. Bežné využitie internetu je cez prehliadač a nejaké sťahovanie, čo som vedel aj predtým že www a down-up/loady sú pomalé - idú ovela menej než aj ten 10/1 MB -mimo premi.RS- , dúfal som že na RS ho využijem (to som predsa už písal). Stále je však rýchlejšie ako 10/1 20/2: keď si naklikám viac vlákien @RS, asi pri piatich naraz dosiahnem tých 44 Mb/s. Ale nie vždy je čo sťahovať, viac ako jedno vlákno.
roki píše:
Celú sieť predá,ešte nie známemu kupcovi.

jookas píše:
roki píše:Od človeka blízkeho optike.V podstate to je jedno,čas ukáže.Aj tak s tým nič nenarobíme.

jaaaj mooj to je jedna z najvacsich k.... co som pocul, hehe :D

Tak týmto by sa nám hlavne pokakala cenová politika - vernostné zľavy na Fiber pre klientov orangeu, volania na mobily orange v balíku 1000 minút, triple play zvýhodnenia - všetko do hája.... a konkurencia by bola tiež o ničom (ceny,...).
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka